Ana içeriğe atla
29 Temmuz 2010 tarihinde anah tarafından gönderildi

Eskişehir semalarında UFO heyecanı !

Eskişehir’de Seyyit Battal Gazi Külliyesi’nin fotoğraflarını çeken DHA muhabiri İrfan Üstündağ’ın objektifine yansıyan ışık kaynakları heyecan yarattı. Fotoğrafların birinde görülen uçan nesne UFO tasvirlerine çok benziyor.

DHA muhabiri İrfan Üstündağ önceki gece Eskişehir’in Seyitgazi ilçesindeki Seyyit Battal Gazi Külliyesi’ye gitti. Hedefi külliyenin fotoğraflarını çekmekti ama hiç beklemediği bir görüntü objektifine yansıdı. Fotoğraflarda UFO’ları andıran dört ışık kaynağı görülüyordu.
İnternet sitesinde Seyitgazi ilçesinin tanıtımını yapmak için, önceki gece saat 00.30 sıralarında Seyyit Battal Gazi Külliyesi’nin flaşsız fotoğraflarını çeken İrfan Üstündağ, bir süre sonra çektiği fotoğrafları bilgisayarına aktardı. Ve o an fotoğraflarda külliyenin üzerinde görülen dört ışık kaynağıyla karşılaştı. Daha önce külliyenin çok sayıda fotoğrafını çektiğini ifade eden Üstündağ, ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını söyledi.
Kimliği belirlenemeyen uçan nesneleri çekim yaptığı anda fark etmediğini söyleyen Üstündağ, fotoğrafları bu konuda çalışma yapan uzman kişilere gönderebileceğini kaydetti.

kaynak DHA

ufo eskişehir seyit battal gazi külliyesi

Yorumlar

fotoğrafa dikkat ederseniz sol tarafta yine 2 minik cisim duruyor. aynı şekilde. fotoğrafın alt kısmındaki ışık kaynağının puslu bir yapı göstermesi ve ışık tayflarının sağa sola dağılabilmesi bunun bir sokak lambasının mercek üstünde bir çok kez kırılmış aksi olduğunu gösteriyor ..

Sahte ufo fotoğrafçılarının kullanığı en eski tekniklerden biri. analiz sırasında merkezi ısı kaynaklı bi şekil çıkıyor doğal olarak. ufo denilebiliyor. Ama bence bu sokak lambasının lens üzerindeki ters yansıması..