Gizlenen Tarih

Gizlenen Tarih en önemli eskiçağ enigmalarını bir araya getirerek üç bölümde inceliyor: Gizemli Yerler, Sırrı Açıklanamayan Belgeler ve Eşyalar, Esrarengiz Kişiler ve Topluluklar. Keşfedeceğiniz kırk dokuz gizemden bazıları:
Büyük Sfenks Bu gizemli anıtla ilgili tartışmalar mistisizm ve arkeolojiyi çarpışma noktasına getiriyor. Sır Tepesi Boston'un 40 mil kuzeyine mega bir yapı inşa etmek kimin aklına gelirdi?
Newgrange GizaPiramidi ve Stonehenge'den yüzlerce yıl daha eski olan bu İrlanda yapımı megalitik anıtın yaratıcıları kimlerdi? Antikythera Mekanizması Ege Denizi'nde bulunan eski Yunan bilgisayarı. Bağdat Pili Ortadoğu'ya ait 2000 yıllık bir elektrikli pil olabilir mi? Voynich Elyazması Dünyanın en gizemli kitabı. Hala deşifre edilemedi. Saba Kraliçesi İncil'de geçen ünlü Kral Süleyman'la buluşma Öyküsünden tanıdığımız bu güçlü hükümdarın gerçek kimliğine dair ipuçları. Amazonlar Eski Yunan mitolojisinin acımasız kadın savaşçıları gerçekten var mıydı?
Flores Adalılar Bir Endonezya adası olan Flores'de yaşayan yeni cüce insan türlerinin hayret verici keşfi.
Gizlenen Tarih sağduyu ve açık görüşlülükle son mevcut verileri kullanarak arkeoloji ve alternatif tarih arasındaki boşluğu doldurarak; yalnızca eskiçağ tarihinin en büyük gizemlerini irdelemekle kalmıyor, aynı zamanda Coso Kalıntısı ve Piri Re.is haritası gibi alternatif tarihin bazı bilmeceleri ve Mecusilerden Druİdlere, Tapınak Şövalyelerinden Woolpit'in Yeşil Çocuklarına gizemli kişiler hakkında düşünmemizi de sağlıyor.

Yazar: Brian Haughton
Yayınevi: Koridor Yayıncılık
Çevirmen: Halil Ummak
Sayfa sayısı: 398
ISBN: 9944-983-44-0
Basım tarihi: İstanbul / 2008 - Şubat
 

Ufoloji Forum: