Satürn’ün Uydusu Titan’dan Yeni Pozlar

Cassini Sondası tarafından çekilen yeni Titan görüntüleri, NASA tarafından paylaşıldı.

Güneş Sistemimizin en büyüleyici uydularından biri olan Titan’ın yeni görüntüleri ortaya çıktı. Satürn’ün en büyük uydusu olan Titan, Cassini tarafından gözlemleniyor. NASA tarafından Satürn ve uydularını araştırmak için gönderilen Cassini, evrenin bu bölgesi hakkında ilgi çekici fotoğraflar yolluyor.

Bilim-insanları ve astronomlar tarafından yakından incelenen fotoğraflar, Cassini hakkında daha fazlabilgi edinmemize olanak sağlıyor. Son çekilen fotoğraflar oldukça net geldi. Bunun sebebi ise Titan yüzeyindeki hava durumunun oldukça açık olmasıydı. Donmuş devasa göller ve tuz kaplı yüzeyler,Cassini’nin kamerasına yakalandı.

Bu göller Dünya’daki gibi su ile dolu değil. Titan yüzeyindeki tüm göller ağzına kadar sıvı haldekimetan ve etan ile dolu. Bilim-insanları bunun sebeninin ne olduğunu bilmiyor. Göllerin büyük bir kısmının kuzey kutbuna yakın olması da oldukça kafa karıştırıcı bir durum. Çekilen fotoğraflar üzerindeki çalışmalar sürdürülüyor.

Titan ufolar için onemlimi olabilir mi titan çevresinde ufo yoğunluğu varmi acaba üst olarak kullanıyor olabilirler mi bu gezegenin önemli olduğunu düşünüyorum.

Güneş sisteminin 2. büyük gezegeni olmasına rağmen Satürn'ün öz kütlesi o kadar düşüktür ki, demir bir çiviyi suya attığınızda batarken, Satürn su üstünde kalır !!!