Avrupada UFO ve Dünya Dışı Varlıklar ile Karşılaşmalar

norveç dosyası

 Norveç te kuzeydeki küçük bir kasabada 1982 görülen hızlı hareket eden objelerdir. Daha sonraki zamanlar da bu ışıklı nesnelerin görülme oranı hem arttı hem de düzenli aralıklar ile görülmeye başlandı flying serpent adı verilen o ünlü uçan yılan da orada görüldü. Bir çok tanık bunların fotoğraflarını da çekti. (project Hessdalen) bu ışıklar saniyede bir kaç metreden tutunda saniyede birkam yüz metreye kadar hızlarda uçabilmekteler. Bu ışıklar bir kaç tip te incelenmeli sarı biçimsiz olanlar mor renkte sıra sıra olanlar ve alev renginde ama biçimsiz ama yatay olarak uzun olanlar. Daha evvel yaptığım araştırmalardan edindiğim izlenimlere göre diğer din adamı olan ufolojistler bu ışıkların başka boyuttan gelen iyi veya kötü yaratıklar olduklarını öne sürmekteler. Daha sonra bu ışıklar uzun bir süre kayboldu tam 8 yıl.......

 1993 de yine görüldü. Belli bir süre sonra mavi kutu adı verilen kameralar ble donatılmış bir konteynır bölgeye Ostfold kolejinin yardımıyla kondu ve araştırmaya başladı  daha sonra İtalya dan gelen radar sistemiyle mavi kutu daha da güçlendi. Bazı biliminsanları da bu elektbk yüklenmiş gaz olduğunu düşünmekte. 2007 de  ise bu ışıklar daha da çok görülmeye başlandı.  2007 ışıkları  önce üçgen şeklindeydi daha sonra uzun bir şekil aldı. Işık tayfını yani insan gözüyle görülemeyen ışık tayfını anlaya bilmek için de bu ışıklara gelişmiş başka ışıkları da görebilen kameralar ile baktıklarında bilim insanları bütün gökkuşağı renklerini gördüler bu durumda bu ışıkların yıldız kökenli olduğunu gösterse de bilim insanları halen bunların ne olduklarını çözebilmiş değil.

 

 

 

 

Bill Taylor dosyası

 Ufo avrupa

 bugüne kadar Avrupa da özellikle Büyük Britanya da bir çok DDV karşılavmaları ve UFO olayl.arı oldu ama birazxdan detaylı olarak açıklanacak olan iskoçya daki DDV olayı "bir suç" olarak ve bir saldırı olarak sınıflandırılarak kayıtlara geçen ilk DDV karşılaşması olayıdır.

 Olay olay 9 kasım 1979 sabah saat 10:30 yılında iskoçyalı bir orman işçisi Bill  Taylor un  başına gelen bu olay onun bütün hayatını sarsacak niteliktedir.

 Bill hava da bina büyüklüğünde küre şeklinde  altı veya yedi ayağı olan (dokungaç gibi) bir obje görür. Bu olay UFO tarihine livingston case geçer. Bu garip dokungaçlı küreler ona yaklaşmaya başlarlar bu DDV ler  Bill in evine sadece 1 mil uzaklıktadırlar.  daha sonra bir tanesi Taylor u kalçalarından yakalar ve Taylor kendinden geçer. 20 dakika sonra kendine gelir bu arada olayın olduğu çevreyb korkunç pis bir koku sarar. Taylor daha sonra kızının çalıştığı hastaneye getirilir. Taylor un bacaklarında kesikler vardır ve aynı zamanda da bu garip şeylerin uçtuğu bölgedeki çimlerin üstünde şekiller oluşmuştur.  uzmanların açıklamalarına göre bu olay çimdeki izlerden dolayı bir hayal ürünü değildir. Bu olaydan sonra Taylor da başağrıları başlar. Polis bu olayın peşini bırakmazlar ve onun ceketini kimyasal biyolojik analize yollarlar.  david clarke ufo araştırmacısı bu işi araştırmaya karar verir. Bu yuvarlak yaratık veya gemi renk de değiştirmektedir. Bazı aptallar Taylor un halisinasyon gördüğünü de söylemişlerdir. Çünkü o civarda zehirli bitkiler de vardır. Taylor un halüsinasyon mu gördüğü yoksa gerçek bir obje mi gördüğünü montundaki kalıntılar ispat edebilirdi. Montun üzerinden bir şey çıkmadı onun tek şanssızlığı yanında fotoğraf makinası olmamasıydı.

 

TANCOS HAVAALANI PORTEKiZ 17 haziran 1977

 11:50 saatinde tek motorlu bir uçak hava üssünden havalanır pilot Rodrigez havalandıktan sonra Rodrigez, 2000 fit yükseklikteyken bir obje görür yaklaşmak ister bu arada kontrol kulesi radarda hiçbirşey göremez. Bu obje bildiğimiz uçandairelere çok benzemektedir.  5 veya 6 saniye bu ufo yu çok yakından görür ve ufo hızla uzaklaşır. Uçağın manyetik pusulası çıldırmış gibidir uçak burun aşağı dalış yapmaya başlar motor hala çalışmaktadır. Ustaca manevralarla uçağı düşmekten kurtarır. Fransisko isimli tanık uçağın durumunu görür. Pilot sağlıklıdır. Portekiz hava kuvvetleri durumu ciddiye alır. Ufo 15 metre çapında altta pencereleri olan yarım küre şeklindedir.

 Ekte, not ve nesneleri var

 

Ufoloji Forum: