Sibernetik

Tam Bilimkurgu filmi gibi,Gerçekten Dondurulma ve yeniden yaşamla ilgili Bilim adamları bile tamamen buna inanıyor ki kendi bedenlerini yada sadece kafalarını gelecekte tekrar devreye sokmak istiyorlar.Bilim ve teknolojinin geleceği gerçekten sınırsız görünüyor,zaman ne gösterir bilinmez o yüzden,Benim düşüncem Beden tekrar canlanırmı bilinmez ama İnsan bilinci yaşayan bir canlı gibi bütün özellikleri ile sanal ortama aktarılabilir gibi görünüyor,Bir kafadan ziyade bir beyin düşününki bütün işlevleri ile fonksiyonel kendini siber ortamla tek vücut yapmış,tıpkı bir pc programı gibi(bugünlerdeki adı android sistem)her kılığa bürünebiliyor.Bunun adı(Hadi android insan diyelim :-)) yanılmıyorsam sibernetik idi,Tübitak-Bilim ve teknik dergisi takipcisi olduğum zamanlarda konu kapakla buraya geldiğinde Tübitak la siyasi oynamalar içine girildiği için bende dergiyi bırakmıştım.Ama demekki bu konu hep bugüne kadar devam etmiş anlaşılan.Vücut veya sadece kafayı dondurma ikiyüz sene sonraki teknoloji yeniden canlandırmaya yetermi bilmem ama,sadece kafa tam bilimkurgu film gibi görünüyor.Göze kulağa biyolojik ihtiyaç olacağını sanmıyorum,zaten o yıllarda bunlar tamamen sanal alana gerçek gibi kopyalanmış olur.Konuyla ilgili alıntı yazı aşağıdaki gibidir.
Dünyanın en eski ve saygın üniversitelerinden Oxford’un önemli küresel problemlere çözüm arayan İnsanlığın Geleceği Enstitüsü’nden üç bilim insanı, gelecekte canlandırılabilecekleri umuduyla öldüklerinde dondurulmak üzere bir ABD firmasıyla anlaştıklarını açıkladı.

Felsefe Profesörü Nick Bolstom ve meslektaşı Anders Sandberg’in ölümlerinden sonra başlarını keserek dondurması için firmaya 50 bin sterlin ödemeyi kabul ederken, araştırmacı Stuart Armstrong ise 130 bin sterline tüm bedenini dondurmayı seçti.
Bilim insanlarının vücutları özel kimyasallar içinde dondurulduktan sonra, eksi 196 derece sıcaklığındaki bir sıvı nitrojen havuzunda saklanacak.
Sandberg “100, 200 yıl sonra insanlık beni öldüren hastalığı iyileştirmenin bir yolunu bulacak ve ben de yepyeni bir dünyaya gözlerimi açacağım. Bu gerçekten inanılmaz bir düşünce” dedi.
Sandberg “Sadece bir kafa olarak hayat zor olabilir. Ancak o noktada bilincimi bir bilgisayara aktarabilecek teknolojinin geliştirilmiş olacağını umuyorum” diyerek sözlerine devam etti.
Anders Sandberg ve meslektaşları vücutlarının dondurulması için bu alanda önde gelen bir şirket olan Arizona merkezli Alcor ile anlaştı. Şu anda 117 dondurulmuş “hasta”nın bakımını sağlayan şirketin ayrıca 974 yaşayan ancak öldüğünde dondurulmak üzere tüm düzenlemeleri tamamlamış müşterisi bulunuyor

Ufoloji Forum: 

Bu tartışılabilirliği olan bir konu değil. Bu hali hazırda olağan bir durum. Adı bazılarına tuhaf geleceğinden dolayı pekte yakınlık vermeyen bir bahis ... 90 larda Sibernetik ile ilgili bir belgesel izlediğimi hatırlıyorum, ama şuan da kurgulananlar gibi değil. Mantığın bitti yerde başka bir durum yok mantığı yoksa yaratıcının sırrı olup kapanmıyor...