Ay'daki Şehirler

Ay'daki Şehirler

ABD BİLİM ADAMLARI NASA'NIN AY'DAKİ ŞEHİRLER İLE İLGİLİ SIRLARINI ORTAYA ÇIKARIYOR


Apollo Ay programı sırasında NASA’nın Lunar Receiving Laboratuarında Data ve Fotoğraf Kontrol Departmanının eski yöneticisi olan Ken Johnston ABD’de bir seri sansasyonel bildirimlerde bulundu. ABD astronotlarının Aya indikleri zaman yapay kaynaklı eski harabeler ve daha önce bilinmeyen bir teknoloji bulduklarını söyledi. Astronotlar buldukları nesnelerin fotoğraflarını çektiler, ama NASA Johnston’a resimleri yok etmesini emretti. Johnston emre uymadı. ABD hükümetinin bu bilgiyi 40 yıldır gizlediğini söyledi.

Johnston’un ürkütücü iddiaları son zamanlarda yayınlanan yeni bir kitapta ortaya konuyor, “Karanlık Misyon: NASA’nın Gizli Tarihi”, kitabın ortak yazarları eski NASA danışmanı ve CBS Bilim Danışmanı Richard C. Hoagland ve Mike Bara, aerospace mühendislik danışmanı.

Kitaptaki düşük kalitedeki resimler camdan yapılmış kubbeye benzer yapıların, taş kulelerin ve havada asılı kalelerin yıkıntılarını gösteriyor.

“Kaybedecek bir şeyim yok. NASA ile kavga ettim ve işten atıldım” dedi Ken Johnston.

NASA Ayda bulunan kadim uygarlık iddialarının ciddi olmadığına inanıyor. Tartışmalı kitabın yazarları Sovyetler Birliği ile ay yarışı başlatan Başkan Kennedy’nin aslında dünya dışı teknolojileri Moskova ile paylaşmaya niyetli olduğunu söylüyorlar.

Richard Hoagland Washington’un 30 yıllık sessizlikten sonra aniden Ayın keşfine ilgi duymalarının, ABD hükümetinin 40 yıldır gizlediği aydaki bulgulara dayandığına inanıyor. Rusya, Çin, Japonya ve hatta Hindistan Ayın keşfi üzerine çalışma planlarını bildirmişlerdi. Hoagland, ABD’nin bu noktada ilk olmak istediğini söyledi.

Aralık ayında NASA Ayın kutuplarından birinde uluslar arası bir üs inşa etmeyi planladığını duyurdu. Üs, 2024’e kadar tamamlanacak. Rusya’nın booster roket üreticisi Energia’nın daha tutkulu bir programı var: 2015’e kadar Ay’da daimi insanlı bir üs inşa etmek.

Hoagland ve Johnston ayrıca, NASA’nın gerçekte ABD’nin bir diğer savunma departmanı olarak çalıştığını kanıtlamaya niyetli; NASA ABD Kongresinin kontrolü olmadan önemli teknik ve bilimsel bilgileri sınıflandırmaya yetkili.

Hoagland Amerikan astronotların dünya dışı teknolojilerin örneklerini Ay’dan Dünya’ya gizlice getirebileceklerini söylüyor. Hoagland teknolojilerin dünyanın önde gelen ülkelerini yeni bir ay yarışına sokacağını söylüyor. “Sovyetler Birliği ve ABD arasındaki daha önceki uzay yarışına benzemeyen şekilde, yeni yarış Dünyadaki her bir insanın yaşamını belirleyecek” dedi.

Hoagland ve Johnston, ABD’nin programı kapatmak için mekik fırlatmaları bilerek yoğunlaştırdığını ve ABD nin tekrar Aya inmesini sağlayacak olan yeni uzay aracı Constellation’u kullanmaya başlayacağını düşünüyor.

Richard Hoagland NASA’nın başka sırları da gizlediğini söylüyor, bunlar arasında Mars’ın yüzeyinde mikropların keşfi var. Keşif 1976’da insansız uzay roketi Viking ile yapıldı.

http://newsfromrussia.com/science/mysteries/31-10-2007/99895-moon-0

Asagidaki linkte NASA'nin 40 yıl önceki fotoğraflarda gizlemeye çalıştıklarının, şimdi Photoshop teknikleri ile ortaya çıkarıldığını gösteren resimler var.

http://www.enterprisemission.com/NPC-Russia.htm

Ayrıca şu linkte de resimler var, Ay projesinin arkasında gizli hükümetin olduğunu gösteriyor. Resimlerin üzerini tıklayınca, diğer sayfadaki resimlere geçiyor, resimler bitene kadar tıklayın.

http://www.darkmission.net/what_if.htm
 


İlginç iddialar, Ay gözlemleri çok eskilere dayanıyor ve hatta internette araştırırsanız Ay ile ilgili bir çok astronomun fenomen vari gözlemlerini bulabilirsiniz , yalnız cevaplanması gereken bazı sorular ortaya çıkıyor

1. Ayda var olduğu söylenen bu yapılar neden bağımsız gözlem evleri ve diğer bilim insanları tarafından gözlenmedi

2. Eğer bu yapılar oradaysa ve hala orada bulunmaktaysa neden Ay yürüyüşleri ve üzerinde yapılan keşifler sonlandırıldı

3. Photoshop teknikleriyle resimlerde ortaya çıkarılan açık renkli küre biçiminde görülen şeyler,  bu binaların varlığını hangi düzeyde kanıtlıyor ve nekadar güvenilirdir. Kanıt olarak sunulan resmlerin orjinal olmadığını üzerinde photshop benzeri bir programla oynanmış olması kanıtlıyor ancak Ayın üzerinde binalar olduğunu kanıtlayamıyor çünkü zaten orjinalliklerini yitirmişler

4. Tüm iddiaları kabul ettiğimizi varsayalım , bilim ve teknolojinin ilerleyişine baktığımızda bu ilerleyişin daha hızlı hatta gözle görülür düzeyde çağ atlatıcı olması gerekmez miydi

5.  İddiaların sahibi olan kişinin Nasa dan kovulması onun güvenilirliğini çok zayıflatmıyor mu?