Google Bizi Böyle Gözetliyor

GOOGLE BİZİ BÖYLE GÖZETLİYORGOOGLE BİZİ BÖYLE GÖZETLİYOR
Bilim-Teknoloji - 20 Mayıs 2013 15:25
ABD'de bulunan Başbakan Erdoğan, Silikon Vadisi'ne gitti. Google ziyaret eti. Google Maps'la Türkiye'yi izledi. İşte Google bizi böyle gözetliyor

ABD'ye resmi bir ziyaret gerçekleşiren Başbakan Erdoğan gezisinin son bölümünde Silikon Vadisi'ni ziyaret etti. Google ve Microsoft'u ziyaret eden Başbakan Erdoğan, şöförsüz aracı test etti, Google gözlük kullandı ve birde Google Maps üzerinden Türkiye'yi izledi.

Özellikle Google Maps konusu çok önemli. Zira Google'un hemen her yeri adım adım gözleyebildiği böylece bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

GÜNEYSU'YU GÖZLÜKLE İZLEDİ

Erdoğan, Microsoft'ta Google maps isimli programla İstanbul'u ve memleketi Güneysu'nun da uydu görüntülerini izledi. Erdoğan izlenimlerini şöyle aktardı: "Google Glass" adı verilen akıllı gözlüğü de inceleme fırsatımız oldu. Video çekimleri yapar gibi çekim yapıyorsunuz. Çalışanlar, mesafe alıyor. Demek ki bizim de daha çok çalışmamız, bilgiyi üretmemiz, geliştirmemiz lazım. Onun içinde ben bilgiyi insanlığın evrensel bir malzemesi olarak görüyorum. Bundan hep birlikte istifade edeceğiz. Geleceğe çok daha güçlü olarak yürüyeceğiz. Silikon Vadisi'ni görmek suretiyle, aldığımız brifinglerle deneyimimizi, birikimimizi artırma fırsatı bulduk. Gerek Microsoft, gerek Apple ve gerekse Google, sürekli bilgiyi geliştirmenin gayreti içindeler."

Ufoloji Forum: 

Bizede artık bir silikon vadisi gerek,yanılmıyorsam başbakanlık tarafından bu konuda çalışmalar yapılıyor.

TÜBİTAK yalan oldu, nasıl oluşturacaklar bakalım