Baltık Denizinde Bulunan UFO

Arkadaşlar sanırım bu habere daha önce rastlamıştık. Zaten aşağıda Habertürk internet gazetesinden alıntıladığım bu haber geçen seneki haberin devamı niteliğinde.

 

Deniz dibinde 'UFO' bulundu
Baltık Denizi tabanında bulunan esrarengiz cisim araştırmacıları şaşırtıyor

17 Haziran 2012 Pazar, 15:34:47
UFO, Milennium Falcon

HABERTURK.COM DIŞ HABERLER SERVİSİ

Bugüne kadar gökyüzünde görünen sayısız UFOhaberi yapıldı. Ajanslara son düşen UFO haberi ise gökyüzünden değil, deniz dibinden geliyor. 

Geçen yıl Haziran ayında, Birinci Dünya Savaşı'nda batan bir gemiyi bumaya çalışan İsveçli araştırmacıların sonarına büyük bir silindirik cisim takılmıştı. Ancak mali sıkıntılar nedeniyle geçen yıl yapılamayan dalış, bir kaç gün önce gerçekleştirildi

 

MILENNIUM FALCON'A BENZİYOR 
Araştırmacılar dalıştan cevaptan çok sorularla döndü.Baltık Denizi'nin dibinde üç buçk dört metre yüksekliğinde, 60 metre çapında bir silindirik yapıyla karşılaştılar. Silindirin ucundaki keskin uçlu kenarlar nedeniyle cisim, Star Wars filmindeki Millennium Falcon aracına benzetildi. 

GİZEMLİ DÜZLÜK 
Cismin hemen önünde yer alan düzlük ise gizemi daha da arttırıyor. Yaklaşık 300 metre uzunluğundaki düzlük, ilk bakışta çevredeki yüzey şekillerinden ayırt edilebiliyor ve bir piste ya da geniş bir patikaya benziyor.

Şimdiye dek bu ilginç şekillerin ne olabileceği konsunda sağlam bir açıklama yapılmadı. Araştırmacılar, bölgede her hangi bir volkanik aktivite olmadığını, bunun da durumu açıklamayı daha da güçleştirdiğini belirtti.

 

 

Ufoloji Forum: 

Sadece kayalık olduğu söyleniyor.Ufo olsaydı denizin doksan metre altındaki bu ufo o şekilde bırakılırmıydı.Yakın çekim yok zaten.Maksat haber olsun.

en üstteki resim de galiba gerçek değil, bilgisayar çizimi gibi