İnanilmaz İddia !

Dünya dışı akıllı yaşama dair izler arayan organizasyon, inanılmaz bir rapor yayınladı

01:00 | 27 Aralık 2010

milliyet.com.tr

Özellikle 20. yüzyılın ortalarından itibaren sıklıkla karşılaştığımız UFO olaylarının artık gözardı edilemeyeceğini savunanların sayısı gün geçtikçe artarken, bu konuda ortalığı çok karıştıran bir iddia gündeme oturdu.
Rus Pravda gazetesinin haberine göre, SETI (Dünya Dışı Akıllı Yaşam Arama) adlı organizasyonun yayınladığı rapora göre, gezegenimize yaklaşmakta olan üç devasa uzay gemisi bulunuyor. En büyüklerinin 240 kilometre genişliğinde olduğu vurgulanan gemilerin şu anda Plüton'un yörüngesinin dışında olduğu söyleniyor.
SETI'de yer alan araştırmacılar, Alaska'daki HAARP araştırma sistemi ile farkedildiği açıklanan objelerin, dünya dışı uzay gemileri olduğundan eminler.
Gemilerin, Mars'ın yörüngesine ulaşmasıyla normal teleskoplarla izlenebilmelerinin de mümkün olduğunu söyleyen araştırmacılar, gemilerin 2012 yılı Aralık ayında Dünya'ya ulaşacağını iddia ediyorlar.
Bu tarihin, dünyanın sonunu ilan ettiği öne sürülen Maya takviminin son günü olan 21 Aralık 2012 ile örtüşmesi de komplo teorilerini güçlendiriyor.
Kimileri dünyayı hedef alan üç uzay gemisinin 2012 yılında insanoğluna "saldıracağından" eminken, astronomlar SETI araştırmacılarının "istekleriyle", "gerçeği" birbirine karıştırdığını düşünüyorlar. Astronomlar, SETI'nin uzayı gözlemleme projesinin elli yıldır bir sonuca ulaşamadığına dikkat çekiyorlar.

Etiketler: 
Ufoloji Forum: 

eğer bu gerçekse iyi niyetli olmadıkları kesin bu kadar büyük ve kalabalık merhaba demek için gelmiyrlar herhalde...

tarih boyunca kayda alinmis veriler, hep iyi niyetli olduklarini gosteriyor, Omur.

Adem'in basina ne geldiyse bir meraktan, bir de korkudan gelmis. merak icin yapacak bir sey yok :) ama korkuyu atmak gerek.

selamlar,

tet

 

SN tet:) valla bazen bende iyi niyetlerinden şüpheye düşüyorum:)iyi niyetli olsalar kendi gezgenlerinde huzurlu mutlu olsalar yollara düşüp gelmezlerdi:))ne arıyor ki bunlar??uzayda gemilerinin içinde sabırla ileri bir düzeye çıkmamıza, onlarla dostca dünyayı paylaşmamızımı bekliyorlar acaba:)))ya sabırları biterse:((şaka bir tarafada eğer güneş sisteminden gelenlerse bende iyi niyetlerinden şüphe ederim...sonuçta her varlık kendi türünün devamı için uğraşıyor bu onlar için niye farklı olsun...bütün dünyanın gözü ortadoğuda nedenide belli:)zihniyet aynı olabilir mi?

arkadaş haklı bence daha cok ev yapmamızı beklıyorlar ve sorada bizleri bi şekilde öldürüp gelip hazır evlerde oturacaklar

Arkadaşlar, aşağıdaki koordinatları "sky-map.org" internet sitesindeki "bul-ara" sekmesine yazarak, bu inanılmaz olayı kendi gözlerinizle görebilirsiniz...
19 25 12 -89 46 03 - ilk büyük obje
16 19 35 -88 43 10 - silindirik obje
02 26 39 -89 43 13 - çember görünümlü obje

symeramon,

 

en az iki gun ugrasacak site gosterdin :) allah senden razi olsun kardesim...

Ne demek kardeşim, allah senden de razı olsun... güzel haber :)

Feray'a katılıyorum..İnsanoğlu zaten saldırgan bir yaratık..Eğer geleceklerse bunu araştırıp geliyorlardır.Çünkü tanımadığımız her yaratığa ya taş atılıyor ya da silah sıkılıyor.Böyle olunca insanlarla kolay kolay anlaşılamayacağını anlamışlardır.Ya da en kötüsü hasata geliyorlardır.Çoğu bilim kurgu filminde dem vurulduğu gibi ya insan kanı ile besleniyorlardır (Dünyalar Savaşı filmindeki gibi),Ya İnsan beyniyle besleniyorlardır (Birçok filmdeki gibi) ve en kötüsü insan soyunu büyük bir tehlike olarak görerek tamamen yok etmeye geliyorlardır (İndepence Day'deki gibi).
 Stephen Hawking ve Mayalar zaten bizi uyarmak için her şeyi yaptılar ama anlayana tabii...

onların gemiyle hiç alakası yok milyonlarca ışık yılı uzaklıktan gelen gemiler plütondan buraya 2 yıldamı gelirler bu ırklar bizim gibi geri kalanlarmı yoksa abd nin uydurduğu her zamanki yalanlarmı

arkadaş cok haklı

Mehmet, dediklerine katılmıyorum. araştıra araştıra geliyorlar belki bunu bilemeyiz.Ya da birden degilde bizim onları gozlemlemiz icin bu kadar yavaslardır.Dusunsene bi anda bilmen kaç bin uzaylının dunyada olduğunu.

bencede bu haber doğruysa eğer iyi niyetli değillerdir belkide biz nasıl dünya dışı yaşam arıyorsak onlarında amacı bu olabilir . fakat bu konuda çok tahmin var bazıları da evrenin güvenliği için bizi uyarmaya geliyorlar diyolar.

Milliyet kaynaklı ama bu konuda pek abartı olmaz diye düşünüyorum :))  Gerçekleri abartırlar ama her abartının altında bir gerçek vardır :P

Değerli arkadşalr tamamen sansasyonel bir haber...

 

"Alaska'daki HAARP araştırma sistemi ile farkedildiği açıklanan objelerin, dünya dışı uzay gemileri olduğundan eminler."

Benim bildiğim HAARP teknolojisi  elektromanyetik sinyallerle deprem yaratan bir cihazdı. Bir tek rusyada vardı. onuda soğuk savaş döneminden sonra akıbetinin ne odluğuna dair hiç bir bilgi yok ancak bildiğim ve kesin olan şu .. ekonomik sıkıntılardan dolayı ABD ye sattılar.Şuan ABD nin elinde.

 

"Gemilerin, Mars'ın yörüngesine ulaşmasıyla normal teleskoplarla izlenebilmelerinin de mümkün olduğunu söyleyen araştırmacılar, gemilerin 2012 yılı Aralık ayında Dünya'ya ulaşacağını iddia ediyorlar.
Bu tarihin, dünyanın sonunu ilan ettiği öne sürülen Maya takviminin son günü olan 21 Aralık 2012 ile örtüşmesi de komplo teorilerini güçlendiriyor."

Burada yine ticari kaygılar ve kitap yazarların sansasyonel haberleri 2012 ile ilgili kitap ve haberleri kastediyorum. Konu ile hiç alakası yok. Adamla milyon dolarları götürdüler . süper bir mantık tebrik ediyorum.

"Kimileri dünyayı hedef alan üç uzay gemisinin 2012 yılında insanoğluna "saldıracağından" eminken, astronomlar SETI araştırmacılarının "istekleriyle", "gerçeği" birbirine karıştırdığını düşünüyorlar. Astronomlar, SETI'nin uzayı gözlemleme projesinin elli yıldır bir sonuca ulaşamadığına dikkat çekiyorlar."

Binlerce yıldır gelip fiden gemiler var .küçük olanları kastediyorum. eğer kötü olsalar insanoğlunun  en azından nukleer ve diğer tekonlojik gelişmeleri yapmadan önce istila etmeleri daha mantıklı  olurdu. Bu karmı aptal olur bir uzaylı..!!!  eğer varsa gerçekten böyle büyük gemiler,  böyle bir gemi dünya atmosferine girerse ,Atmosfer denen bişi kalmaz dünya yaşamının sonu olur. Kullandıkları teknoloji ve büyüklük göz ününe alındığında Atmosferin yapısnı tamamen bozan ve yok eden bir güçte olur ..

 

eğer binlerce yıldır bizi ziyeret ediyorlarsa daha barut icat edilmeden önce istila ederlerdi. kendilerini tanrı sanıp direk tapardı insalar .ozaman istilayada gerek kalmazdı.

 

Tamamen asparagas haber bana göre...

saygılar..

evet banada bı nebula gibi geldi bu yazında sana katılıyorum 

Ayrıca görüntüyü ve görüntüdeki objenin ne olduğunu incelemek lazım. bana bir nebula gibi geldi...

 

 

saygılar.

(-_-) Çok ilginc resimdeki mavi obje star trekdeki gemiyi andırıyor.Eğer bu haber doğruysa o zaman arkadaşların da söylediyi gibi her halde bizi  görmeye gelmiyorlar ayrıca geminin büyüklüyünü de göz önünde bulundurursak bu büyük bir ihtimalle koloni gemisidir diye düşünüyorum.

Ne olacak bu ufoların hali diyordum ya... Vazgeçiyorum arkadaşlar; ne olacak bu dünyanın hali?

bence 21 aralık 2012 de mayalar uzaylıların dünyaya geleceği tarihi verip onlar ilk gerçek görüşmeyi yapacağımız tarihi veriyor saldırırlarsada hepmize geçmiş olsun. :)

bu haber de o cisim tam olarak ne oldugu konusunda yorum yapamayacağım ama...

gelsinler artık...

bu haber de o cisim tam olarak ne oldugu konusunda yorum yapamayacağım ama...

gelsinler artık...

İhnsanlar  bir gün uzaylılara vede ufo lara inanıçekler zaman yaklaşıyor

zaman daralıyor...

Bunlar yıldız oluşumu nebula tarzında oluşumlar. 2012 olayını güçlendirmek için çıkarılmış bir haber.

yuhara ve ohara arkadaşlar kendime en yakın zamanda bi teleskop alıcam sırf bunun için

2012 aralık ayında hepimiz burada olursak yine, konuşuruz =)))

gelsinler. niyetleri kötüyse döveriz :)) 2 yılda mı gelcekler ordan buraya? o zaman teknolojileri o kadarda gelişmemiş. problem yok yani :) her türlü savaşırız :) tam üniversitemin bitmesi ve asker olcağım zamana denk geliyo :D

arkadaşım o buyuklukteki aracla ancak o hızla gitmek lazım manevra yaparken plütona çarpmamak için radar falan var uzay polisi var var da var

Bence kötü niyetli olsalardı çoktaaan fişimizi çekerlerdi.Çünkü insanoğlunun işeyaramaz olacağı birkaç onyıl önce belliydi ki biz zamanda yolculuk yapan canlılardan söz ediyoruz...Benim fikrim ise bu bir toplama gemisi.İçi henüz boş.

iyi bir teleskopun fiyatı ne kadardır arkadaşlar zaten almayı düşünüyordum artık kesin alırım. birde tavsiye edeceğiniz bir marka var mı?

Sayfalar