Yoksa Nibiru (Marduk) Geldi mi?

 

Bilindiği üzere son yıllarda 2012 nin yaklaşması ile popüler kültüründe yardımı ile üst seviyelere çıkarılan Maya takviminin 2012 de son bulması ile 12ci gezegen Marduk'un güneş sistemimize gireceği miti şu sıralar galaksimizden olmayan bir gezegenin içinde bulunduğumuz Samanyolu galaksisine girmesi ile akıllara bu gezegenin Marduk olup olmadığı sorusu geliyor...

Yorum sizlerin...
Kaynak:
http://www.ntvmsnbc.com/id/25152092/

Ufoloji Forum: 

 

 

Doğru  hatırılıyorsam sistemimizde zaten 12 gezegen olduğu ile ilgili bir duyum almıştım sadece keşfedileceği zamanı bekliyor.

 

umarım duyumların doğrudur.

 

saygılar..

 

 

"galaksimizden olmayan bir gezegenin içinde bulunduğumuz Samanyolu galaksisine girmesi ile akıllara bu gezegenin Marduk olup olmadığı sorusu geliyor..."

 

12. Gezegenin galaksi dışından olması ile ilgili bir duyum almadım.  buradn bunun şuurlu ve mantıklı bir bilinç yani ddv kaynaklı olması iması çıkıyor gibi geliyor.

Ben şahsen bu ihtimale pek rağbet edemicem.

 

saygılar..

 

ufak bir düzeltme yapmak istiyorum; galaksimizden olmayan bir gezegenin güneş sistemimize girmesi şeklinde yazılmış yada öyle algılanmış...bu söz konusu değildir, bir gezegenin başka bir galaksiye girmesi olası değildir...haber doğrudur bir süredir bilimadamları teorik olarak güneş sistemimizde 12. bir gezegenin olduğunu ileri sürmüşlerdir fakat bu kanıtlanamamıştır yani söz konusu x gezegeni bulunamamıştır...biz samanyolu galaksisinin bir yıldızıyız. yıldızımız güneş sistemidir ve uyduları vardır (mars venüs dünya...) sözü edilen 12. gezegen güneşimizin etrafında çok geniş bir yörünge çizerek döndüğü ileri sürülen bir gezegendir...

Sn metis

 

 Açıklamanıza katılıyorum gayet makul ve mantıklı..

 

teşekkürler.

 

 

saygılar.

Ben x gezegeninin çok geniş bir yörüngeyi takip ettiğine düşünüyorum yani öyleki bu yöründe galaksimizin dışına çıkıyor sonucunda tekrar galaksimize girdi sanırım bu konuda çok bilgili olmasamda bu şekilde bir teorim var.


http://www.alienresearchcorp.com/2012/nibiru/0910/discovered/img/nibiru-...
Üstede gösterildiği gibi bu yöründe(orbit) düşünüldüğünden daha geniş olabilir.

Sn.Serhatps3

 

böyle bişi mümkün değil. güneşimize ait bir gezegenin sistem dışına sonrada galaksi dışına çıkan bir yörüngeye  sahip olması mümkün değil. En basit mantıkla ozaman böyle çekim gücüne sahipse güneşimiz galaksi içinde bir sürü gezegenide kendine bağlamış olurdu hatta öle bir çekim gücü olmalıki sizin teorinize göre , başka yıldızlarıda kendi yörüngesinde dönmesi gerek ..

 

bana göre nacçzene görüşüm budur. Daha bir çok mantıksal şeyle bu teoriyi ekarte edebilirler..

güneş sistemimiz ve galaksimiz ile ilgili biraz daha araştrıma yapmak konu hakkındaki teorinizi şekillendirmenizde yardımcı olacaktır sanırım.

saygılar.

 

 

Evet bizim güneşimize ait bir gezegenin güneş yörüngesi dışına yörünge çizmesi hiç manktıklı gözükmüyor öyle olsa bile başka bir büyük yıldızın çekim kuvvetine yakalanıp onun yörüngesinde dönerdi çürütünüz benim teoriyi fakat bu Nibiru diğer adıyla planet x in sonuçta bir mit, bu mitdede çok gelişmiş bir uygarlığı barındırdığı söyleniyor  böyle ise kendi yörüngelerini kontrol ediyor olmaları ihtimali var.

 

Bahsettiğiniz  şuurlu bir mantıkla kontrol edilmesi muhtemel bir astreoid yada gezegen. Bu konuda henüz bir bilgim yok duyumda almadım.

Ancak bildiğim sistemimizin 12 gezegenden oluştuğu ve bunların normal doğal ve  ddv lerden bağımsız olarak hareket ettikleri. Bunların hepsi keşfedilmedi. ( bu bilgilerimde hata yada yanlışlık olablir sorgulanabilir. )

Saygılar.

 

belki inanılmaz gelecek ama niburu gezegeni marduk gezegenini 2 ayrı gezegen olarak görüyorum imkanınız varsa nasaya sorabilen olursa sevinirim ayrıca bir çılgınlı yapıyorum niburu uzaylıların gezegeni olabilir diyorum

ilginç ve değişik bir yaklaşım

 

araştrılması gerekir diye düşünüyorum ancak bu knou ile bilgi bulma olasılığı zayıf.

 

yinede araştrımaya değer bir yaklaşım.

 

saygılar.

 bu konularla ilgili cok kitap okudum öyle bir gezegen olsaydı ve 2012 de dünyanın yakınından gececek olsaydı inanın coktan farkederdik neredeyse uzaya merakı olan herkezde teleskop var bu cisim göze carpardı ...

marduk gezegeni 3661 yılda bir güneş sistemine girer.Sümer kaynaklarında gezegenin ciddi bir probleminden bahsediyordu.
Belki de hiç gelmeyebilir.