Peygamberler ve Bulutlar

Merhaba arkadaşlar. Uzun bir süredir sizlerden uzaktaydım malum üniversite sınavları, tercihler :) Ama bitti çok şükür yeniden burdayım.

Hemen konuya girmek istiyorum. Bir hikaye var bilirsiniz, Hz. Muhammed daha küçükken ömrünün bir kısmını kervanlarda geçirmiştir. Yine bu kervanlardan birinde geçiyor bu hikaye. Rahip Bahira adında bir rahip kervanı izlerken dikkatini birşey çekiyor.Yaklaşan kervan beraberinde bir bulutu da arkasından getiriyor. Durumu öğrenmek isteyen rahip kervandakileri yemeğe davet ediyor ve bulutun Hz. Muhammed'i takip ettiğini öğreniyor ve ardından ileride onun peygamber olacağını söylüyor. Olayın özeti bu. Ayrıntılı bilgi isteyenler linki tıklayabilir: http://www.ezan.vakti.com/rahip_bahira_ve_bulut

Benim asıl sorum burada ortaya çıkıyor. Bu bulut olayı sadece bu kervanda gerçekleşmiyor,Hz.İsa ve Meryem' i anlatan,bu buluta benzeyen resimler var. Şimdi sorumu soruyorum. Bu bulutlar, bu kutsal kişileri korumak için görevlendirilmiş melekler mi? Ya da bazı insanların iddia ettiği gibi önemli olaylara tanılık etmek için orada bulunan,varlıklarını açıkça belli etmemek için bulut şeklinde gözüken UFO olarak bildiğimiz uçan daireler mi?

Resimler için:

http://www.abcgallery.com/I/italy/crivelli2.JPG

http://www.siriusufo.org/tr/leftmenu_img/resmed68.jpg

http://img03.blogcu.com/images/n/o/t/not-for-sheeples/3f81424c166836bbe9...

Aşağıdaki resimde de cisim açıkça gözüküyor.

http://www.siriusufo.org/tr/leftmenu_img/resmed76.jpg

http://www.siriusufo.org/tr/leftmenu_img/resmed77.jpg

Resimleri alıntı yapmayı beceremedim galiba yardımcı olursanız sevinirim :)

Ufoloji Forum: 

verdiginiz web adreslerinden giremiyorum nasil gorecegim?

bir de şimdi deneyin.

bulut olayı yalan bi olay, sadece kulaktan kulağa yayılan bi hikaye.. böyle bir olay yok yani:) dolayısıyle hikayeden üretilen bir sorunun cevabını vermeye de gerek yok:)

neden yalan peki onu da açıklayabilir misin? Bu kadar olay bu kadar hikaye bu kadar resmedilmiş öğeler varsa yalan olma ihtimali bana biraz düşük geliyor.

bilmiyorum burada kaçınız din konusunda ufolar kadar kapsamlı bi araştırma yaptınız.. kanaatim çok fazla değil... ben dinim hakkında herşeyi öğrenmek için sürekli araştırma yapıyorum. gerek dini kitaplar gerek kutsal kitaplar... sürekli sorguluyorum... ve şunuda belirtmek isterim inançlı birisiyim.. bu ve bunun benzeri bir çok konuyu araştırım.. uzun süre tabiki... fakat gerçek olmadığı kanısına vardım, çoğu din alimi gibi... neyse fazla uzatmayayım bu sitede bu kadar dinle ilgili konuşmamak gerekli çünkü ufolardan falan bahsediyoruz... bu konuda merak ettiğiniz şeyler varsa özelden mesaj atabilirsiniz çekinmeden... cevap vermeye çalışırım... şimdiden teşekkürler...

Bulut olayının yalan olduğunu nerden biliyosunuz gördünüz mü?Ben de görmedim ama en azından olduğuna dair resim,hikaye v.b şey var.Peki olmadığına dair bir kanıt var mı? yok.

Tesekkurler, hakikaten hayret verici resimler. Bende 20 sene filan once Amsterdam da Bed & Breakfast bir otelde kalmistim, sabah kahvaltiya indigimde odanin bir duvarinin boydan boya yagliboya ile Ufo dan inmis uzaylilari resmeden
bir tabloyla karsilastim. Herkes sakin sakin kahvalti ediyordu, bense gozlerimi o tablo dan alamadim. Maalesef yanimda fotograf makinem yoktu, birdahada o otele donemeden Amsterdam dan ayrildik. O tabloda cok eskiden yapilmis, aynen sizin gonderdikleriniz gibiydi ama duvardaydi yani Mural dedikleri cinstendi.

Yazmayi unuttum, uzaylilarin kafalarinda antenler vardi, cok zayif, kisa boylu yesil derili idiler, cok cirkindiler, merakla ordaki bir kucuk golet e bakiyorlardi. Ufo ise kucuk, ince ayaklar uzerinde duran bir tencereyi andiriyordu.

Bunun gibi olaylara inanmak veya inanmamak veya ikisi arasında bir yol çizmek insanların inanç durumlarına göre değişen bir durumdur..Adem as.in gökyüzünde (Ahmed)Muhammed ismini görmesi ne kadar kimilerine göre doğru,kimilerine göre yanlış ise sizin peygamberleri takip eden bulutlar hakkındaki rivayetinizde aynı derece kimilerine göre doğru,kimilerine göre yanlıştır..

Esasen bu tarzdaki olayların bir çoğu inanç itikat ile ilgili olduğundan dolayı kimileri inanır,kimileri inanmaz..Herkesin aklı mantığı var..Herkes istediği gibi inanır veya inanmaz herkes serbest bırakılmıştır..

Uzaylıların yaptığı,birden görünme,birden kaybolma,ışınlanma vs.gibi her olaya inanan bir insan neden konu inanç olduğunda bu tip olaylara inanmaz ? buda tuhaf bir durum olsa gerek..Uzaylı canlıların ışınlanma ile çok uzaklardan gelebileceğine inanan bir zihniyet neden Hz.Muhammedin bir tür ışınlanma ile mirac a çıktığına inanmaz?

Bir bulutun içinden çıkan ve aniden ortadan kaybolan bir uzaylıya inanan ve bunu herkese özenle anlatan bir zihin neden peygamberleri takip eden bir bulut söz konusu olduğunda,veya bunun gibi mucizevi bir olayı peygamberlere yakıştıramaz?..

Kızıldenizin yarılma olayı bugün bütün dünyada bilimsel olarak açıklanmış iken ki,firavunun cesedide kızıldenizde bulunmuş iken,bu olaya dünya inanırken neden acaba bazılarımız peygamberlerin birtakım mucizelerine inanmaz?..

Bulutların peygamberleri takip edip korumaları veya başka sebepleri ise yaratıcının ilmi dahilindedir.İnsanlar olarak bu olaylara sanırım bizler tam açıklayıcı bilgi veremeyiz..

Saygı ve sevgilerimle..

yazdığım yazı biraz katı olmuş olabilir ama yinede arkasında duruyorum. muzaffer abi sende sanırım biraz yanlış açıdan bakmışsın.. ben burda peygamberlerin mucizelerine inanmıyorum diye birşeyden bahsetmedim. sadece bazılarının çok abartıldığını hatta bazılarının ise uydurulduğunu söyledim. bu konuda onlardan biriydi.. ki O'nun zamanında bile etrafındaki kişiler hakkında çeşitli şeyler uydurdular.. biz burada yüzlerce asır öncesinden bahsediyoruz.. konuyu şu şekilde kapatayım fazla uzamamasını rica ediyorum; müslümanlığın şartlarından biride şehadettir ve onun anlamıda şudur: "Allah birdir ondan başka ilah yoktur, Muhammed O'nun "kulu" ve elçisidir..." teşekkürler...

 

 

Yorumdaki yazdıklarım size değil,belki sizin yazınıza cevaben olarak yazılmış görünüyor olabilir fakat kimseyi baz almadan genel olarak konuya ait bir yorum yaptım :)

Yazdığım yorumun içeriğinden zaten genel yazılmış olduğu anlaşılır..Teşekkürler..

 

 

zaten kimse bunun ortasını bulamıyor neden anlamıyorsunuz;

Tanrı: evet 1 tane
Melekler: Tüm galaksilere hatta bizimkilere dağılmış olan zeki idareciler yani üst seviyedeki uzaylılar.Onları tanrı gönderdi.
kuranıkerim şifrelenmiş bir hazınedir bize onlar tarafından onun buyruğuyla bırakilmıştır benim inancım bu aslında herkesinki ile aynı ama kimse anlamak istemiyor.
m.ö. yaşamış bir insan gördüğü ufo ya ufo mu der yoksa yanan at arabasımı artık onu sen düşün ve bu cümlemden ne demeye çalıştığımı anla.
yakında bizde uzaylılara isimleriyle hitap edeceğiz ufo demeyeceğiz.Dönemin gerektirikleri.

Yorumlarınız için teşekkürler. Evet, Muzaffer'in söylediği denizin ikiye ayrılması gibi olaylar kulağa anlatınca çok saçma, abartılı gibi gözüküyor. Ama onların bile  bilimsel olarak kanıtlanabilirliğini görünce insanın bir daha düşünesi geliyor.

"Bu böyle olmaz!" diyerek reddedilen her görüş ne kadar yanlış ise, "Bu böyledir, Allah bilir." ya da "Bizim aklımız yetmez buna." görüşü de bana yanlış geliyor. Yaratıcıya meydan okumuyorum yanlış anlamayın lütfen. Sadece Tanrı'nın bize verdiği aklı sonuna kadar kullanmamız gerektiğini, herşeyin sebebini araştırmamızın gerektiğini düşünüyorum.

Çünkü neden? Evrendeki herşey bir neden-sonuç ilişkisini temel almaktadır. Her şeyin mantıklı bir açıklaması vardır.

Konudan biraz alakasız olacak ama bir örnek vermek istiyorum. Yıllarca okulda bize Hz. Muhammed Mirac a yükselirken "Burak" ve ardından daha uzak mesafelere gitmesini sağlayan "Refref" adı verilen araca bindiği söylendi. Öğretmenime bu şeylerin tam olarak ne olduğunu sorduğumda bana bunu bilemeyeceğimi, çok aciz olduğumu ve bu yüzden düşünmemin bir faydası olmayacağını söylemişti. Bu bende hırs yaptı herhalde :) Ama şimdi bazı şeyleri düşününce, öğrenince, araştırınca çoğu şey bana mantıklı gelmeye başladı. Her şeyin bir açıklaması vardır, biz yeter ki ne olduğunu araştıralım, peşinden gidelim.

arkadaşlar mehdi /a.s.) geleceği zaman da bulutan bahsedilir hadislerde
(Mehdî'nin başı hizâsında bir bulut olacaktır. Buluttan bir melek, "Bu Mehdî'dir, sözünü dinleyiniz" diyecektir.) [Ebû Nuaym]

linkler
http://www.hazretimehdi.com/makale.php?id=12010
http://www.turk.ch/islam/sorular/HzMehdiAlamet.htm

bu konuda o kadar cok acıklama yaptımkı ? sızler neye odaklanmıs durumdasınız ? Araclaramı ? aracılaramı ? amacamı ?

dınsel herhangıbır temaya dayandırmadan kucuk bır ornek vermek ısterım.

Canakkale harbını ve bulutun ıcerısınde kaybolan bır tabur askerı hatırlayın lutfen. Sımdılıkm bu kadar kafi :)))

Not: Arac ve aracılar ne olursa olsun amacı gerceklestırenler ıle eylemlerın kutsallıgını bozmaz, bozmamalıdır.

mısal : hz. isanın carmıha gerıldıkten sonra ( kaldıkı kuranı kerım acık bır dılle bunu red etmektedır ) goge yukselmesı / bır uzay gemısının ısınlaması olabılırmı ?

mısal: hz musa'nın ınananları denızı ıkıye bolerek kacırması / bır uzay gemısı madde ayrıstırıcısı ıle bunu gerceklestırmıs olabılırmı ?

mısal: hz muhammedın burak ısımlı bır bınek ıle 7 kat goge yukselısı / buradakı burak 7 ayrı boyuta gıdebılmek ıcın tasarlanmıs bır cıhaz, makıne olabılırmı ?

ıspat ? cok zor. Onlar kanıtları ıle sunarsa belkı. Kımbılır ? ama dedım ya amacın ve amacı gerceklestıren kıslerın kutsallıgı benım ıcın her daim. Burda tartısılan araclar, aracılar ıse buyuk bır muamma. Olabılırmı ? neden olmasın. Nasıl ben sen o bız sız onlar tanrının yarattıkları ısek onlarda tanrının yarattıkları. o gun odakıka o sanıye orada bulunmalarını tanrının bır emrı oldugunu kım ve nasıl ınkar edebılır ?

bunlar ortaya cıkarılması zor seyler. Teorıler uretelım ama bıldıgımız kutsallara sahıp cıkalım yeter.