Dünyadan Kaçabilecekmiyiz...

Dünyadan kaçabilecekmiyiz....

Cern deneyinin tamamen başarılı olarak sonuçlandığını kabul edecek olsak dahi,bunun insanlığa tahmin edildiği,ve büyütüldüğü gibi büyük bir başarı kazandıracağını hiç sanmıyorum..Burada aranan ne ?..Tanrının bu olayı,yani büyük patlamayı yapıp yapmadığı,daha doğrusu big bang ı tanrımı yaptı,yoksa big bang ,kendi kendine mi oluştu? Aranan ana neden bu..

Big bangın kendi kendine oluştuğunu varsayalım,daha doğrusu deneyciler öyle olduğunu zannetsinler...Burada tanrı çok büyük bir ihtimalle deneyi yapanlara kendini göstermeyip,sırf onları ve insanların bir kısmını denemeye tabi tutma adına yanlız başlarına bırakacaktır,çünkü yaratıcının kendini ispat için böyle deneylere ihtiyacı olamaz.Daha doğrusu binlerce yıldır bir yaratıcı varmı yokmu diye düşünen insanlar bu deneyin neticesinde mi son kararlarını verecekler,yani deneyciler tanrının parçacığını bulduk dediklerinde inanacaklarda,tanrının parçacıklarını bulamadık deyince inanmayacaklarmı..Büyük bir saçmalık,tam bir delilikten başka hiç bir şey değil..Elde edilecek olan ne peki?..Yani getirisi ne olacak?..

Işık hızına çıkan gemiler yapıp dünyadan bir kaçış yapmayı nasıl akledebilirsiniz,daha doğrusu bu durumda size kim dünyadan kaçmak için izin verecek...Olay tam bir komedi..

Hem tanrının parçacığını arayacaksınız,hemde dünyadan kaçış senaryoları kuracaksınız..Zaten bu deneyin gizli yönüde bu.Eğer deneyin sonunda bir tanrının olmadığı sonucu çıkarsa ki, herhalde öyle bir sonuç çıkaracaklar,o zaman dünyadan kaçış planları yaparsınız,ama deneyin sonunda eğer bir tanrı vardır sonucuna varırsanız o zaman kıyametinde var olduğuna inanacaksınız,ve dünyadan asla kaçamayacağınızı,ve var olan bu tanrının kıyametinide bu dünyada meydana getireceğini idrak etmiş olacaksınız..

Neticede deneyin sonunda evet bir tanrı vardır sonucu çıktığında o üzerinde durulan ışık hızı ile giden gemilerle dünyadan kaçış planlarının hepsinden vaz geçilmiş olunacak,çünkü yaratıcının sözü kıyametin bu dünyada olacağına dair insanlara verilmiş bir sözü var...

Alıntı yoktur..

Ufoloji Forum: 

Fikirlerine saygı duyuyorum kardeşim bazı konularda çok haklısın ama bizim gemi yapıp ışık hızı ile olmasada basqa bir yere gitme şansımız var bence hem TANRI bizi yok etmek isterse nerde olmamızın bir manası yok. (-_-)

Ben hep bu deneye soğuk bakmışımdır ters bişi olcak ve dünya bitcek diye...

kıyamet sadece dünyayı değil tüm kainatı kapsayan bir olaydır . son cümlene katılmıyorum.

Kesinlikle doğru..Bütün kainat şüphesiz kıyamete dahil olacaktır..Kıyametin dünyada olacağını derken,yani dünyanında kıyamete dahil olacağını belirtmek istedim..Çünkü yaratıcının sözlerine göre kıyametin olacağı yere örnek olarak daha çok dünya gezegeni yer almaktadır..

ama paylaşım güzel teşekkür ederim...

kıyametin kopuşu tüm kainatı kapsayacak olmasından ötürü bir yere kaçmanında mantığı yok tabi. Ama kıyamet degılde dünyanın yok oluşu söz konusu olacaksada kacabıleceklerın sayısı cok olmayacaktır. Ama bence en özenerek yaratılan biz insanoğlunun varlığını sürdürdüğü bu dünyanın yok olması sadece kıyamette olacaktır fikrimce. oyuzden ilk söze başladığım gibi kaçmanın mantıgı yok...

Dünyanın sadece kıyamette yok olacağını güzel düşünmüşsün..Dünyanın tamamen yok olması kıyametten önce olamaz..Ancak bazı büyük felaketler olabilir..Çünkü dünyanın kıyametten önce yok olması,bütün insanların ölmesi kıyamet mantığına ters bir durum..Zaten yaratıcıda kıyameti insanların bire bir görüp yaşayacaklarını belirtiyor....

bu projeler bizlere çok şeyler öğretecek zaten ufak tefekte olsa her ay yeni bir şey keşfediliyor CERN laboratuvarlarında ancak şu da bir gerçektir ki dini açıdan bakıldığında kullanılan terimler ile bakış açıları inanç konusunayla çelişkilidir. "tanrının zerrecikleri" şeklindeki tabirler ile isimlendirebileceğimiz elementleri keşfedebilecek seviyede bir zeki canlı türü olduğumuza inanmıyorum. belki başka bir boyutta belki başka bir seviyede varlık olursak evrenin nasıl oluştuğunu kavrayabilir ancak Tanrı mertebesindeki ilaki dokunuşların neticesinde oluşan "yaratma" kavramına asla yaklaşamayız yaratmak sadece "Tek olan" a mahsustur ve tanrının zerrecikleri tabiri çok fantezi kaçıyor bana göre abartılı bir isimlendirmedir. tanrının evreni yaratışındaki oluşturduğu elemente yaklaştıklarını nereden biliyorlar? bana göre bu CERN deneylerinin sonu çok acı olacak yıkıcı bir patlama düşünüyorum büyük ihtimalle daha fazlasını keşfettikçe sistemi daha da zorlayacaklar ve sonuçları kötü olacak.

değerli paylaşımın için teşekkür ederim muzaffer, düşüncelerimi seninkilere ilave olarak kabul edersen memnun olurum :)

İlave bilgilerin için teşekkürler thaliondilfatih..Evet dediğin gibi bizler tanrıyı bulmaya çalışan zavallı insanlarız,daha doğrusu cern deneyini yapanlar...Bana göre onlar birer zavallıdan başka hiç bir şey değiller..Harcadıkları paralarla  kiliseler ibadethaneler vs.. açsalardı tanrılarını o zaman daha kolay bulabilirlerdi..

muzafer  arkadaşım  çok  anlamlı ve  çok  güzel bir yazı yazmışşsın

şlak!!!  tokat gibi paylaşım... seni kutlarım sevgili dostum!, virgülüne kadar katılıyorum....

Bilim ve tanriyi ayni konu icinde tartisirsaniz onun icinden cikamazsaniz, bilim tanri ile ilgilenmez ayrica aciklayamadiginiz herseyin icine tanriyi yada kiyameti koymamalisiniz. Insani eylemlerde tanriyi belki arayabilirsiniz ama fizikte aramak dogru degildir yani cern de aranan tanri degil, higgs parcacigidir yada tanri parcacigi da denmektedir ama isminin tanri parcacigi olmasi sizi yaniltmasin, bizim gibi fizikle yasamayan insanlara olayin önemini buyuklugunu anlatmak icin verilmis saka yollu bi isimdir. higgs parcacigi okuduklarima gore saniyenin trilyonda biri gibi bi surede gorulebilen, kutlesi diger parcaciklardan daha buyuk bi parcaciktir. Cern deneyinde evrenin ve higss parcaciginin buyuk bu bolumunu olusturan karanlik madde yada bosluk daha yakindan gözlemlenecektir. Daha once aranan 2 parcacik 1980li yillarda bulunmustur eger bu parcacikta bulunursa fizikcilerin olusturdugu standart model kabul edilmis olacaktir. 100lerce 1000lerce bilim adaminin beraber calistigi ve 10 milyar $ maliyeti olan bi deneye böyle yaklasmamak gerekir sanirim.

Bu deneyin asıl amacının tanrıyı aramak,tanrının maddeyi nasıl yarattığını anlayabilmek,ilk patlamada tanrının hangi maddeyi kullandığını,maddeleri nasıl bir arada tuttuğunu,anlayabilmektir..Yani tanrının nasıl bir güce sahip olduğunu çözebilmek için yapılan bir deney....Çözülemeyen higgs parçacığı eğer bulunursa bunun inanç üzerinde etkili olacağını düşünüyorum..Büyük patlamayı tanrı değil,higgs parçacığının yaptığına inanmak ve insanları buna inandırmak için yapılan bir deney olduğunu savunuyorum...Fakat bunun bir din ve inanç karşıtı olarak değilde bilimsel olarak yapıldığınıda düşünüyorum..Yani böyle bir deneyi inanç ve din ile birbirine karıştırmak istemiyorum..Deney bilimsel bir deney olup amaç sözde insana hizmet olarak ilanse ediliyor,fakat benim demek istediğim,asıl amacının yaratıcıyı bulmak olduğunu ve bu yaratıcının nasıl bir şekilde ilk patlamayı gerçekleştirdiğini anlamak için yapılan bir deney..Ayrıca maliyeti konusundada gereksiz olduğunu bu maliyet ile daha başka işler yapılabileceğinide önceden yazmıştım...Bu deneydeki amaç tanrının çok özel kodlarına erişmektir..Tanrıyı aramak derken,eğer tanrıya ait bir parçacık arıyorsanız,tanrıyı aramış olursunuz..Önceki yazımda tanrıyı bulunca veya bulamayınca derken,aranan parçacıkları kasdettiğimi belirtmek istiyorum...

tanrinin varligina dair elimizde somut delil yok bu tanri yok demek degil ama kimler tarafindan yazildigini bilmedigimiz kitaplardan baska ortaya koyabilecegimiz pek birsey yok, o yuzden tanri ile kesin dogru ve yanlislarla muhattap olan bilimi bir tutmak son derece yanlis. tekrar ediyorum aranan tanri degil insanligin gelecegi ve gecmisidir.

Tanrının varlığına dair elimizde somut delil yokmu???...Kimler tarafından yazıldığını bilmediğimiz kitaplarmı???..O zaman siz uzaylıların yazdığını sandığınız kitaplara inanmaya devam ediniz...Kusura bakmayın özür dilerim ama siz hala nerede yaşıyorsunuz???...Cern deneyinin bile kutsal kitaplardan esinlenilerek yapıldığınıda bilmiyorsunuzdur..

uzaylilar yazmis falan diye birsey demedim ama sizden daha zeki insanlar yazmis olabilir...

Kutsal kitaplara inanmayan insanların uzaylıların yazdığı kitaplara inanması gerektiğini mizahi bir ölçüde dile getirmek istedim..Ama kutsal kitaplarıda bizden daha zeki insanlar değil herhalde yaratıcı yazmıştır:)

Hepinize teşekkür ediyorum sevgili arkadaşlarım,yarın devam edelim artık...

hayır muzaffer abiciğim.. konuya ben de katılmak istiyorum; İncil insanlar tarafından yazıldı.. gerçekler ise saklandı ve yavaş yavaş ortaya dökülüyor..
şu anda iki büyük dinde öz lerinden uzaklar..  Tanrı tek İncil gönderdi.. Şimdi ise neden 4 tane? Kimi kitaplar ise aslında Hristiyanlığın bir din olmadığını idda ediyor..

neden biliyor musunuz?
Hz İsa bir yahudiydi!  yani hristiyanlığın bir peygamberi yok.. bunları dünyanın en çok konuşulan kitapları söylüyor..
Evet doğru incil i uzaylılar yazmadı.. İnsanlar yazdı!  yani bildiğimiz herşey yanlış..

herşey saklanıyor.. Belki Allah katında Hristiyanlık diye bir din yok.. belki var bu bile bilinmiyor..

Sevgili western.. İncili yaratıcı orijinal olarak indirmiştir,bundan sonra insanlar tarafından o günlerin şartlarına göre birtakım ayetlerinin değiştirildiği zaten çok bilinen bir mevzudur..Yani incili gerektiği gibi koruyamadılar..

Fakat kuranda böyle bir değişme kattiyen olmamıştır..Zaten yaratıcı söylemiş and olsun kuranı biz indirdik,ve onu biz koruyacağız diye...(İş bitmiştir yani)

Ayrıca islam dininde iman etmenin bir şartıda kitaplara imandır...Dört büyük kitaba inanacaksınız,size hangisi verilmiş ise ona itaat edeceksiniz...Eğer incilin tamamı insanlar tarafından yazılsaydı islam dininde böyle bir şart olmazdı..Fakat dediğim gibi incilin değiştirilmiş ve bazı olaylara hitab edecek şekilde ayarlanmış ayetleri tabiiki var..

Ayrıca İsanın yahudi olması hirıstiyan alemine peygamber olamaz anlamına gelmez,bizim peygamberimizde arap ırkından olduğu halde bütün kainata gönderilmiştir..

hristiyanlığa hazır olmayan insanlar için incil değiştirildi.. insanlar güneş e tapıyordu ve hristiyanlık çok farklıydı.. hristiyanlığı kabul edenler özlüğüyle kabul etmediler.. hristiyanlığı yumuşattılar..

hristiyanlığın, incil asıl bilgileri ise son günlerde ortaya çıkıyor.. bunun en büyük kanıtı bir mağarada bulunan gerçek incil sayfaları ve bazı harabelerde bulunan isa yazmalarıdır..

nerede yasiyorsunuz demissiniz, zürihte yasiyorum cern arabayla 2.5 saat :)

"Büyük patlamayı tanrı değil,higgs parçacığının yaptığına inanmak ve insanları buna inandırmak için yapılan bir deney olduğunu savunuyorum."

Bu nasıl bir mantıktır? Her yazıda mutlaka bir propaganda arayışı içindesiniz, her yazıyı dinle ilişkilendirmek zorunda mısınız? Siz bence çok güzel propanganda yapıyorsunuz. 

Başka bir yazıya yorum olarakta "bu nedir biliyor musun? duadır" şeklinde yorum yapmışsınız.  Amacınız nedir anlamış değilim...

Cern deneyinin amacı big bang'i simule etmektir hepsi bu. 

Size kalsa eminim insanlar araştırmasınlar, kurcalamasınlar, ataları ne öğrettiyse onunla kalsınlar dersiniz.

 

Bence bu yazıyı da kaldırmalısınız sayın muzaffer, bakın küçük çocuklar higgs parçacığına tapabilir :)

Bu forumda karşılıklı olarak bilgi alış verişinde bulunmak ne zamandan beri propaganda olarak algılanmaya başladı acaba..Eğer yazılan yorumları bilgileri bir şekilde idrak edemiyor iseniz bunu propaganda olarak nasıl algılarsınız?? Siz cern deneyinin amacının bing bangı ıspat etmek olduğuna inanabilirsiniz...Ben şunu söylüyorum,cern deneyinde bing bangı meydana getiren ve aranan higgs parçacığı bulunduğunda,bilim dünyasının tanrıya bakış açısının değişeceğini söylüyorum..Her yazımda dinle ilişkili olarak yorum yapmam için o yazının mutlaka din içerikli olmasına özenle dikkat ederim..Daha açık bir ifade ile buraya gönderilen bazı yazılarda gönderen kişinin bir cevap arayışı olduğunu görüyorum..Eğer yazıda din ile ilgili olarak bir cevap verilmesi gerekiyorsa kendi bilgilerim dahilinde cevap yazmayı uygun görüyorum..

Ayrıca her gönderilen yazıyada yorum yapmadığımıda görmüş olmalısınız....Benim din ile ilgili olarak verdiğim cevaplardan siz neden bir rahatsızlık hissediyorsunuz,bunu anlayamıyorum..Ben bu deneyden böyle bir amaç çıkarmış ve bunu savunabiliyorsam,sizinde kendi görüşlerinizi belirtmenizde her hangi bir sakınca olmadığını söylemek isterim....

Higgs parçacığı eğer bulunursa buna herhalde ilk tapacak olanlarda sizin gibi bilgiye dayalı yorum yazmak yerine karşısındaki insana propaganda yapıyorsunuz diyen insanlar olacaktır :) Ayrıca başka bir yazı için bu duadır diyorsam vardır elbet bir bildiğim..Eğer size göre bu dua değilse o zaman sizde bilimsel açıklamalarınızı neden yapmıyorsunuz....

Yaptığınız yorumların hangisi bilgiye dayalı acaba? Sadece kendi görüşlerinizi yazmışsınız.

Merak etmeyin ben neye inanmam gerektiğini bilen biriyim, siz de bırakın da insanlar, akıl ve mantıklarıyla sorgulayarak varsınlar gerçeğe. Kimseyi etkilemeye çalışmayın.

Arkadaşımız kalkmış çok güzel bir yazı paylaşmış siteye yakışır bir yazıydı bu, siteyi ayağa kaldırdınız; yok efendim beyin yıkıyorlar, yok propaganda, yok küçük çocukların dini değişecek...

Şimdi de kalkmışsınız milyar dolarlar harcanmış mükemmel bir deneye, "Bakın Allah'ın olmadığını ispatlamaya çalışıyorlar" diyebiliyorsunuz ya, herşey ortada aslında :) Neyse en azından gülümsettiniz bizi.

Küçük çocukların dini değişecek diye bir kelime asla kullanmadım,sadece etkilenebileceklerini yazdım..

Neyse konuyu kapatmak istiyorum herkesin aklı var mantığı var araştırsınlar dursunlar kimseyle özel olarak ilgilenecekte değilim,benim bilgilerim bana sizin bilgilerinizde size..Siz gülümsemeye devam edin beni mutlu etmiş olursunuz.........

:) 

Nasılsa kıyamet olacak diye teknolojimizi geliştirmeyelim mi..  

Biz teknolojimizi geliştrmemeliysek, uzaylılar ne diye o kadar geliştirmiş?  

Gelişmeliyiz..  ne kadar gelişirsek gelişelim Allah ın gücüne yetişemeyiz.. 

Ayrıca Allah bizi nerede yok etmek isterse orada yok oluruz.. ama ben tüm kalbimle inanıyorum ki yok olduğumuz yer Dünya olmayacak..

Tüm bunlar kader olabilir.. Geçen gün Kuran da ki tarihlerden bahsediyor.. Biçerdöver in bile tarihini verdiğini söylüyor!

bu yönle bağlantı kurun.. Allah gelecekte yapacağımız herşeyi biliyor.. Nasıl ateşi, tekerleği icat etmemizi önceden biliyorsa gelecekte ışık hızıyla giden uzay araçlarını, yaşayacağımız yeni dünya yıda biliyor..

Allah her şeyi biliyor.. gelişeceğimizi de.. gelişmekten kaçamayız.. çünkü planlar ona göre yapıldı..

"Işık hızına çıkan gemiler yapıp dünyadan bir kaçış yapmayı nasıl akledebilirsiniz,daha doğrusu bu durumda size kim dünyadan kaçmak için izin verecek...Olay tam bir komedi..

Hem tanrının parçacığını arayacaksınız,hemde dünyadan kaçış senaryoları kuracaksınız..Zaten bu deneyin gizli yönüde bu.Eğer deneyin sonunda bir tanrının olmadığı sonucu çıkarsa ki, herhalde öyle bir sonuç çıkaracaklar,o zaman dünyadan kaçış planları yaparsınız,ama deneyin sonunda eğer bir tanrı vardır sonucuna varırsanız o zaman kıyametinde var olduğuna inanacaksınız,ve dünyadan asla kaçamayacağınızı,ve var olan bu tanrının kıyametinide bu dünyada meydana getireceğini idrak etmiş olacaksınız..

Neticede deneyin sonunda evet bir tanrı vardır sonucu çıktığında o üzerinde durulan ışık hızı ile giden gemilerle dünyadan kaçış planlarının hepsinden vaz geçilmiş olunacak,çünkü yaratıcının sözü kıyametin bu dünyada olacağına dair insanlara verilmiş bir sözü var...

Saygı ve sevgilerimle....."

" Cern" de ne bulurlar bilemem ama .

bing bang adı nı verdikleri olayın aslı  şu ;

 

sonsuz derecede yoğun sıcak ve küçük 2 parçanın çok yüksek bir hızla çarpışmasından meydana geldi evren.giderekte hızlanarak genişliyor.. ( bunu zaten biliyorlar. ama tek bir maddenin yada enerji patlaması oluğunu düşünyorlar sanırım aslında 2 parça vardı.

einstein şöle demiş ( sizin yazınızdan alınıt yaptım muzaffer bey )

st1\:*{behavior:url(#ieooui) }

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:"Normal Tablo";
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:"Times New Roman";}
"Evrenin genisleme hizi o kadar kritik bir noktadadir ki, Big Bang'ten sonraki birinci saniyede bu oran eger yuz bin milyon kere milyonda bir daha kucuk olsaydi evren simdiki durumuna gelmeden icine cokerdi"

buda evrenin ve kainatın rastgele olmadığının bir bilim adamının ağzından teyididir diye düşünüyorum.

deneyin sonucunu bilimsel bir takım tespitlere gidecek ama şunu söleyebilirim.Bununla birlikte yeni fizik ve bilimsel kanunlar ve buluşalr yapılacaktır sanırım.

kıyamet olayı ise ;

dünyada yaşadığımız için burada olacaktır ama aslında kıyamette tüm kainat patlayarak yok olacaktır. dğeil ışık hızı hangi hızla kim nereye kaçabilir... :))

 

saygılar...

 

 

 

üzgünüm arkadaşlar

yazıyı  tekrar etmişim sildim.

 

boş geçmeyeyim bilgi paylaşmak isterim .

 

belli bir seviyeye( her anlamda bilgi vs. ) geldiğinde insan. ışık hızında hareket emsine gerk yoktur yada ondan daha hızlı bir ulaşım şekline . çünkü ozaman hareket eden biz değil altımızda bulunan mekan olacaktır.

saygılar...

Sayfalar