Keops Piramidi'nin Esrarı

Büyük  piramitteki  esrarengiz  dehliz...

Büyük  piramitteki   esrarengiz  dehlize  giren  robot, koca  bir  kapıya  takıldı.Böylece  tam  4500  yıllık  sır  kapının  ardında  kaldı.

Mısır'da  Keops    Piramidi  olarak da  bilinen  'Büyük  Piramidin'  en  büyük  sırrını    çözecek  teknolojiyi 4500  yıllık  bir  kapı  engelledi.'Pyramid  Rover'  isimli  teknoloji  harikası  robot, bundan  4500  yıl  önce  yapılan  ve  nereye  açıldığı  keşfedilemeyen   minik  dehlize  bırakıldı.

Sadece  12 cm'lik robot ,    'Kraliçe Salonu'ndan  bilinmeyene  giden  65  m  uzunluktaki  esrarengiz  dehlizi  sadece  birkaç  dakikada  katetti.

Bu yolun  sonunda.  teknoloji  harikası  robotun  önüne  önce  bir  başka  kapı  çıktı.Bu  ilk  engelde delik  açmayı  başaran   robot,  kapının  ardında  ne  olduğunu  görebilmek  için  fiber  optik  bir  kamera  uzattı.Ancak  4500  yıl  önce  bu  piramidi    yapanlar  tünelin  sonundaki  sırrı   sonsuza  dek  gizli  tutmak  istemiş  olacaklar  ki,  kameranın  karşısına  bir  kapı  daha  çıktı.Robot  ilk  kapıyı  geçebilecek  büyüklükte  bir  delik açamadığı  için  de Büyük  Piramidin  en  büyük  sırrı,  ikinci  kapının  ardında  kaldı.

güzel paylaşım bence mısırada ufo düştü [eskiden] onu mısırlılar oraya saklamış olabilir

öyle bir durumda var ise bence kesinlikle açıklamazlar

Bence ise, eskiden Mısırlılar uzaylıların yardımıyla tüm bu esrarengiz binaları inşa edilmiş de olabilir.

teknoloji bu kadarmı düşük bi giremediler :(

Delhiz bir ufo saklanabilecek büyüklükte değil arkadaşlar. Ayrıca robot Nationel Geographic kanalı tarafından canlı yayında çalıştırılmıştı. Robot bir başka kapıya ulaşınca Piramid zarar görmesin diye delme işlemi yapılmadı. Sanırım ikinci bir delme işlemi için tekrar izin alınması gerekiyor. Unutumamak gerekir ki piramid sadece Mısır'ın değil tüm dünya insanının hazinesidir. Dolayısıyla hangi amaçla olursa olsun plansız, izinsiz delme işlemi yapılamaz.

ukikar arkadaşım delhizin ufo saklanabilecek büyüklükte olmadığı görüşüne katılıyorum, fakat aklıma şöyle bir soru geldi; mısırda bir ufo kazası olduysa ve bu piramitler ufo düştükten sonra üzerlerine inşa edildiyse? yoksa saçma bir düşünce mi? piramitlerle ufolar arasında büyük bir bağ olduğuna inanıyorum, sadece paylaşayım dedim...

bir ufo olmasından fazlası var bence. keops pramidi şuanki teknolojiyle bile anca yapılır cinste. bir ufo dusmesi ve onu saklama amacı bence yeterli degil. sonucta binlerce işci çalısmıs ve yıllar sürmüş inşaası. ufo dan fazlası oldugunu düşünüyorum. belkide bir yıldız kapısı var :) bilemeyiz ama büyük pramidin amacı ve sırrı yakında çözülecegine inanıyorum ve umarım herşey açıkça insanlara söylenir.

saygılar...

çok yavaş ilerliyorlar 17 yaşındayım inş öğreniriz içinde ne olduğunu ama bence mumya ve hazineleri olabilir içinde..

orada saklanan veya gizlenen herneyse... açığa çkartırılmamak adına büyük uğraşlar verilmekte...!!  bu kadarını söyliyebilirim!!

bu dehlizlerde çok önemli bir tarihi kalıntı olabilir.