MEB'den Ufo yalanlaması

Milli Eğitim Bakanlığı, yenilenen Astronomi ve Uzay Bilimleri Dersi Öğretim Programı'nda ''ufo ve uzaylılar'' gibi hususların yer almadığını bildirdi. 
 
Bakanlık açıklamasında, bugün bazı gazetelerde ''Okullarda Ufo Dersi'', ''Uzaylılar Okul Kitabında'' başlıklarıyla haberler çıktığı anımsatılarak, Astronomi ve Uzay Bilimleri Dersi Öğretim Programı'nın 1992 yılında Talim ve Terbiye Kurulunun kararı ile kabul edildiği ve uygulamaya konulduğu belirtildi.

Açıklamada, tüm müfredat programlarının olduğu gibi Astronomi ve Uzay Bilimleri Dersi Öğretim Programı'nın da ezbere dayalı yaklaşımlar yerine, öğrenci merkezli, öğrenmeyi öğreten çağdaş bir müfredatın hazırlanması anlayışıyla gözden geçirildiği ifade edildi.

Astronomi ve uzay bilimleri alanındaki değişmeler ve gelişmeler doğrultusunda güncel konuların yansıtılması, öğrencilerin bilgilendirilmesi, görüş ve yorumlarda bulunmalarının sağlanması gibi amaçlara yönelik olarak söz konusu programın Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce yenilendiği bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Yenilenen program Talim Terbiye Kurulunun 18.06.2010 tarihli ve 27 sayılı kararı ile kabul edilmiş ve Talim Terbiye Kurulunun internet sitesinden duyurulmuştur.

Program 2010-2011 öğretim yılından itibaren uygulamaya konulacaktır. Ancak ortaöğretim kurumlarında seçmeli 2 ders saati olarak okutulacak olan Astronomi ve Uzay Bilimleri Dersi ile ilgili yayınevleri tarafından hazırlanan taslak kitaplar Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığına incelenmek üzere henüz teslim edilmemiştir. Seçmeli ders ile ilgili öğretim materyali 2010-2011 öğretim yılına mahsus olmak üzere Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce hazırlanacaktır.

Bununla birlikte 'Ufolar, uzaylılar ders kitabında girdi' başlıklarıyla okuyucuya duyurulan 'ufo ve uzaylılar' gibi hususlar programda yer almamaktadır.'' 

olsa şaşardım..

o yüzden pek etkilemedi.. :)

Tüh bende ne güzel ÇAĞDAŞlaşıyoruz diyordum peh.

kanal d haberde ufo dersi verilecek diye çıktı bu akşam ama

daha seçmeli dersleri seçemiyoruz teknolojimiz yetmiyo ufolar neyimize ***

Hayır kesinlikle ufo dersi verilicek yalanlama fln yok

neden konsun ki medeniyet teknoloji bizim neyimize.hayret birşey ya.

Zavallı egoist sürüsü insanlara acımalıyız bence.Hem tanrı bize tüm canlılardan farklı olarak gelişmiş bir beyin verdi derler hem de böyle farklı düşünceleri kontrolleri dışında ve onları korkutan şeyler olduğu için reddederler...çook üzgünüm.

Bu konuda bende çok rahatsızım..Tanrının verdiği beyin ile kim övünüyor ise o zaman ilk önce tanrının ona "oku" dediğini hatırlaması lazım..