şifreler programı

bu akşam önce reenkarnasyonu daha sonra da kıyameti konuştular.ben özellikle reenkarnasyon konusunda şaşırdım ama bence bunlar hayal ürünü şeyler.siz bu haftaki programı ili çekici buldunuz mu?

Ufoloji Forum: 

reenkarnasyon,kesinlikle inanmadigim sacma buldugum bir inanis bicimi.

Ordaki çocuklar yalan söylüyor gibi gözükmüyordu. Ömer Çelakıl bu konu hakkında birşey dedi fakat arada kaynadı gitti. Hani bazı özel çocuklar olduğunu biliyoruz ya, bu çocuklar evrendeki bilgileri hissedip algılayabiliyor. Bu çocuklara da buna benzer birşey oldu bence. Kendi benliğini başkasınınkiyle karıştırdı. Çünkü evrendeki benlikler, düşünceler, anılar, bilgiler hiç kaybolmaz. İyi eğitilemedikleri için kişilikleri bozuldu, başkasının anılarını topladı üstünde. Rusya'da falan böyle çocukların eğitiminde ne kadar dikkatli olunduğunu hepimiz biliyoruz.

 

Programın bizim merak ettiğimiz konuları işlemesi çok güzel bence. Kaldı ki böyle programlar ülkemizde pek fazla yok. Yalnız biraz amatör geliyor bana program. Konuklar falan o kadar konusunda uzman değil gibi. Mesela uzaylılarla ilgili açıklama yapan bi konuk bana hiç yeterli gözükmedi.

bence de konuklar daha iyi olmalı mesela uzaylılarla ilgili haktan akdoğan gelmeli programa

dikkat ettiyseniz türkiye deki reenkarnasyon olaylarının hepsi Hatay da oldu :)

neden acaba?

Konuklar kötüprogramda.Gerçektende iyi konuklar lazım.Birde konular çok yüzeysel geçiliyor.

programa rastladım sadece bir tane kız ağlıyordu orasına rastladım :)

belki psikolojik sorunlardan kaynaklanıyordur (ana-baba ölümü gibi değil delilik gibi :) ) belki de insan beyninin bir oyunudur. reenkarnasyon sadece 3 5 kişiye mi bu dünyada? :)

bu güne kadar ölen kişi sayısı ortalama 80 milyar..

ve bu ölen herkes tekrar dünyaya gelseydi nede dünyanın nüfusu 80 milyar değil?

hem herkes tekrar gelse ilk defa doğacak olan kişilere dünyada yer kalmazdı..

daha burdan saçma bir sistem :P

bana pek güzel bir program gibi gelmedi şifreler :)

sunan adam "bizim galaksimizde 9 gezegen var..." demişti sonrasında da bir şeyler dedi ama hatırlamıyorum :)

Reenkarnasyon bir inanış biçimi değildir. Reenkarnasyon bir hakikattır. Fakat bu hakikat bilgisi dünyanın çeşitli kültürlerinde ancak yarım yamalak bir anlayışla ortaya çıkagelmiştir. Bu da noksan bilgiden ötürüdür. Bilgi noksan olunca, her kültür bu hakikat bilgisini kendi geleneklerine göre yorumlayıp biçimlendirmiştir.Yani reenkarnasyon hiçbir kültürün ya da milletin malı değildir. Önce bunu belirtmek isterim. Bu konu hakkında en doğru bilgiyi de spiritüalizm de buluruz.

Herşeyden önce reenkarnasyon bir evrensel yasadır. Anlamı da şudur :

Bizler aslen ruhsal varlıklar olarak, fiziksel kâinatlarla doğrudan doğruya temas halinde bulunamayız. Üzerinde yaşadığımız bu dünya gibi, böyle birçok fiziksel kürede tecrübe edinebilmek (yaşayabilmek) için de fiziksel araçlara ihtiyaç duyarız. İşte bu araçlar da bildiğimiz fiziksel bedenlerimizdir. Yani bizler sandığımız gibi fiziksel beden değiliz. Bizler, fiziksel beden sahibi ruhsal varlıklarız. Bu noktanın anlaşılması önemlidir. Çünkü pek çoğumuz kendimizi sadece fiziksel bedenden ibaret sayarız. Halbuki fiziksel bedene hayat verip, onu şahsiyet sahibi kılan bizlerizdir. Bu şekilde insan olarak tezahür eder ve bildiğimiz hayatlar yaşarız. Ölüm vuku bulduğunda da yine şahsiyet sahibi ruhsal varlıklar olarak, ruhsal dünyada yaşamımızı sürdürürüz. Tabii herşey evrensel yasalarla işlemektedir. Herşey bir plan dahilindedir. Bizim yeniden dünyaya doğuşumuz bile bir plan ve amaç dahilindedir. Tek başımıza değilizdir. Yardımcılarımız ve gözeticilerimiz vardır. Bu konu oldukça geniş ve derin bir konudur. Sanıldığı gibi basit ve batıl bir inanç değildir. İsteyen meselenin inceliklerini öğrenir, kavrar.. İsteyense bildiği inançlarla, dogmatiklerle ömrünü tamamlar. Ama bilenle bilmeyen bir olmayacaktır.

Diğer yandan, reenkarnasyonun saçma bulunuşu bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmamaktan, dolayısıyla anlayamamaktan ileri gelir. Reenkarnasyon bir mekanizmanın ifadesidir. Spiritüalizmin de en temel konularından biridir. Yani bu bir bilgi işidir. Neden, niçin diye sormadan hayal ürünü saçma der geçerseniz, aklınızı çalıştırmamış olursunuz. Sorun, araştırın neden böyle birşey olsun ki diye..! Ama bu zahmetli bir iştir. Öyle ya, buna vakit ayırmaktansa saçma deyin geçiverin işte..(!)  Reenkarnasyonu kabul etmek hayatımızı çok değiştirmez ama, hayatı daha iyi anlamamızı sağlar. Hiç kimsenin tesadüfen şanlı, tesadüfen şanssız olmadığını anlarız. Doğumun bir başlangıç ölümün ise bir son olmadığını anlarız. Pek çok hayatlar yaşamanın ardındaki derin manayı keşfederiz.

Neticede herşey tekamül içindir. Öğrenmek, gelişmek, hataları düzeltip eksikleri gidermek içindir. Cevher-i aslı müteal olan biz ruhsal varlıklar, bir hayatın verdikleriyle yetinemeyiz. Bunun içinde yeniden doğuşlarla pek çok hayatlar yaşarız. Farklı rollerle farklı deneyimler elde ederiz. Bazılarımız bu hayatları kısmen hatırlayabilir, bazılarımız ise hiç hatırlamayabilir. Gayet doğaldır. Amaç dünyada hayat yaşarken geçmiş hayatları hatırlamak değildir. Şimdiki hayata konsantre olup, kafa karışıklığına neden olmadan yaşayabilmektir. Onun içinde bedenli haldeyken unutulur. Öldükten sonra da bağlı şuur serbestleşir ve hepsi hatırlanabilir. Böylece bir ruhsal varlık olarak hayatlarımızı analiz edebilir, kazanç ve kayıplarımızı değerlendirebiliriz.

Diğer bir nokta da, neden dünya nüfusun artmadığı şeklinde... e bir yandan da ölümler oluyor işte!

Yani bu bir devirdaim dir. Herşey sırasıyla bir düzen dahilinde olur. İdarecilerimiz vardır. Dünya başıboş bırakılmış bir gezegen değildir. Ezbere olan bir döngü yoktur. Dedik ya herşey incelenir, hesaplanır ondan sonra uygulamaya konulur. Bedenler bir elbise gibi değiştirilir ama ruhlarımız aynı kalır. Değişen bilgi ve görgümüz olur. Daha çok şey öğrenir daha çok olgunlaşırız. Kimilerimiz genç ruhlarızdır, kimilerimiz daha tecrübeli yaşlı ruhlar..

Bu konuya biraz burada değinmek istedim. Yoksa herkese anlatılması gerekli bir mevzuu değildir. Zaten herkes de kaldıramaz. Herkesin de ihtiyacı yoktur. Ama yanlış bilinenler vardır.

Yazdıklarımın "şifreler" programıyla da bir alakası yoktur. Seyretmem de o programı. Fazlasıyla amatör.

Konu reenkarnasyon olunca biraz açılmak istedim...

Saygılar

Hiç kimse alınmasın ama reenkarnasyona inanmak kadar saçma bir düşünce olamaz..İnanmakla kalmayıp bunu bir yaşam biçimi,bir hakikat olarak görmek kimse yine üzerine alınmasın fakat büyük bir boşluk,büyük bir saçmalıktan başka birşey değildir..

Reenkarnasyonu ortaya atanların bir arayış içinde olan insanlar olduğunu söylemek istiyorum.Daha doğrusu bir ahiret alemine inanmayanların uydurdukları bir yanılgıdan başka birşey değildir..Eğer semavi bir dine mensupsanız o zaman ahiret aleminede inanıyorsunuz demektir..Ahiret aleminde ise öldükten sonra dirilme olayı zaten var..Bu dirilmeden sonra insanlar ya cehenneme ya da cennete gider.Veya ikisi arasında kalırlar..Yani gidip yaşayabilecekleri bir yer zaten yaratıcı tarafından hazırlanmış..

Bunun dışında insanların kendi isteği ile öldükten sonra dirilmeleri söz konusu değildir.Bu yaratanın iradesini yok sayıp kendi iradesini kullanarak hareket etmek anlamına gelir ki;böyle bir beceriyi yaratıcı insanlara acaba ne zaman verdi.!!..Tekrar etmek gerekirse reenkarnasyon inançsız olan insanların bir arayışıdır..Özellikle islam dini bunu şiddetle reddeder..Eğer insanlar akıllarını tam olarak kullanıp bunu araştırmış olsalardı ne kadar yersiz bir düşünce olacağınıda anlamış olurlardı..Bazı televızyon programlarından esinlenipte evet reenkarnasyon var demek,ve buna inanmak insanların kendilerine yaptığı en büyük haksızlıklardan biridir..

saygılarımla...

aynen katılıyorum!

Muzaffer bey aciklamalariniz oldukca yeterli,size katiliyorum,hakli buluyorum.reenkarnasyon güncesi ise hem TR de hem de avrupa ülkelerin de merak uyandiran bir konu,inan inanmyan bu onlarin bilecegi bir sey.

Bakin benim bir hastam bu konuya kendini baglamisti.Bu dünyada ikinci kez yasadigini iddia etti,yaklasik 3 yil bu kisiyi gözlem altinda tuttuk,yasadiklari(bir önceki hayatinda,tanidiklari,olan ve gelismis olaylar vs)ni bire bir inceledik dogrulugunu gördük.Hipnoz bizim icin son cözümdür,bu hastayi hipnoz ettikten sonra  hayretler icinde kaldik.Insan beyni belleginin gücü henüz belirlenmemis bir data bankasi gibi.Bu kisi uykusunda iken ailesinin konusmalarini beynine istemeden(3-4 yaslarinda iken)kAYDETMIS;bebeklik cocukluk cagi arasinda iken yani daha konusmaya gecis döneminde iken duyduklarini kaydetmis,olmasi imkansizlardan gibi gözüküyor ama kisi yasami boyunca hep güncel yasaminda kayitta bulunmus.Insan beyni mükemmel bir organ,kullana bilene.ve teenager dedigimiz yasta bilgileri kusmaya basliyor etrafindakiler hayrete düsüyor bu x kisinin ruhu diye onu farkli görüp bu rolü onun üstüne yüklüyorlar,yani bizler de de suc var.cocuk genclik döneminde anlyor ki o ikinci gelenlerden ve bu cocugun tüm yasmini etkilioyr.Kisi bize geldigin de 30 lu yaslarin sonundaydi,uzn bir dönemden sonra anladiki yaninda konusulan hersyi kaydetmis,simdi rrenkarnasyona inanmiyor yani ikinci yasamin olmadigina.Bir sey daha kuran da insan dogar,yasr ve ölür demek te.bunu dogarlar,ölürler diye cogaltmamiski genelde hep cogul konusulmustur,kuranda dikkat edersek,sizler,sizin kavminiz vs gibi.Ama dogar yasar ve ölür denmstir,Diger forumcularinda dedigi gibi herkes okudugunu kendine göre anlamakta.Ben sizin gibi bu olaya iannmiyor ve siddetle red ediyorum.Saygilarimla

herkes ıstedıgıne ınanır ıstedıgıne ınanmaz. Bunda herkes ozgurdur. Insan beynının nerler yapabılecegı konusunu daha da ılerıye tasıyabılırım ancak yok olmaz artık gıbı tepkıler gormek ıstemıyorum.

Benım anlamadıgım konu dogrulugunu gordugunuz husus neydı ? onu tam olarak kavrayamadım.

herkes reenkarnasyonu tam olarak ıdrak edebılmıs degıl. Soyle sanıyorsunuz. Sahıs olur olur olmezde baska bedende hayat bulur. Hayır oyle degıl. Ama konuya zaten dırekt bastan kapalı oldugunuzdan tekrar tekrar anlatarak zaman kaybetmek ıstemıyorum. Cunku red etmeye konuyu bloke etmeye karsı fıkır ve dusuncelere ıtıraz etmeye sartlanmıs oldugunuzdan sızınle konu hakkında sıddetlı catısmalara gırmeyecegım

saygılarımla

sayın rocky..İnsan beyninin çocukken bir kaydedici gibi çalışıp,bilgileri hafızasına alması,ve sonraki dönemlerde bunları açıklaması tamamen mantıklıdır.Bu düşüncenize katılıyorum.Bunu çok iyi bir şekilde reenkarnasyon ile ilişkilendirmeniz doğru ve mantıklıdır..Reenkarnasyonu yaşadım diyenlerin aslında çocukluktan kalan bilgileri açıklayıp,dışa vurması..evet mantık bunu kabul ediyor..Teşekkürler..

muzaffer senden ne olmaz bılıyormusun sevgılı kardesım. Bılımadamı olmaz. kesınlıkle dın dusturu gıbı konusuyorsun. Sana su anda hakıkaten ınanamıyorum. Bu bılgıye veren sahsada ınanamıyorum.

Cocuklar hıc gormedıklerı bılmedıklerı daha once bulunmadıkları yasamadıkları bır aılenın ısmını, cısmını yasaıdıgı olayları kı en ınce ayrıntısına kadar nasıl bılebılıyorlar ? eskıden esı oldugunu soyledıgı bır adamın sırtındakı bene kadar, en ufacık detayı nasıl bılıyorlar ?

Bunun benım tanımladıgım reenkarnasyon ıle yakından uzaktan ılıskısı alakası yoktur. Soyledıklerınızde mantıgın m sı yok.

Her ıkınızde bu sıg ve dar dusuncelerde yuzmeyı bırakıp meslekı ve dını eksenlerınızden uzaklasarak yorumlarınızı yapmalısınız.

ıkınızıde konuya gosterdıgınız sıglık ve basıtlıkten oturu kınıyorum.

Sayın psıkolog ( gercekten oylemısınız bılemıyorum ) benım gozumde sız ufolara gezegendır veya meteorlojı balonudur dıyen unıversıte profesorlerınden ve sozde bılım adamlarından farksızsınız su anda maalesef. Yazık kere yazık.

Muzaffer benımle dını konulara gırme canım ve sevgılı kardesım, her konuda ozellıkle karsına cıkacagım. Garantısını sımdıden verıyorum. Hodrı meydan

 

 

 

  

peki.. örnek veriyorum; diyelimki bir çocuk reenkarnasyonla dünyaya geldiğini söylüyor ve "eski yaşamı"ndaki eşinin yanına gidiyor.. ben o eşin yerinde olsam "sadece ikimizin bildiği, sakladığımız birşey olduğunu, onu bulmasını" isterdim.. bakalım bulabiliyormu? eğer bulabilirse kabul, bulamazsa sahtekardır..

sevgılı western, boyle ornekler var. Izledımde. cocuk o ana kadar aıleyı hıc gormemıs bılmıyor. Bırak gormeyı bılmeyı daha once o ile hıc gıtmemıs. aılede cocugu tanımıyor bılmıyor. Ve ustelık bu bır kız cocugu. kadın 15 sene once esını kaybetmıs. 10 yaslarındakı bır kız cocugu ben senın eskı esınım dıyor. ve kız anlatmaya baslıyor surada evlendık, bıze kuzenın su sırada sunu soyledı, bu dolapta benım evraklarım vardı, pıjamalarım buradaydı, oglumuz su hastanede dogdu, kalcasında dogum lekesı var vs vs . ozel detaylar, ısımler, olaylar, yasanılan ozel anlar vs vs.

Isın ılgınc tarafıda bu. Yoksa mesele efendım 3-4 yaslarındayken cocugun yanında konusulanlar hafızada kalırmıs sonra hatırlanırmıs gıbı basıt degıl. Onu bende bılıyorum. Beyın o kadar tazekı. Tertemız. hele sımdıkı cocuklar recorder gıbı. Insan sasıp kalıyor. ama benım soyledıgım cok farklı bırsey.

Ne cocuk ne cocugun aılesı daha once hıc gıtmedıklerı gormedıklerı bır aılenın yanına gıdıp en ufak en ınce detayına kadar acıklamada bulunuyor. her ıkı aılede sokta. ben allahın bır lutfu dıyorum bazı arkadaslarda kepazelık dıyor. Konun dın olunca butun kılıclar kınından cıkartılıyor. Kımse kendısınden odun vermıyor. O yuzden yoruldum. arastırıp ogrenırsınız. Elınızın altında ınternet var.

sevgılerımle

 

 

 

 

 

 

  

Reenkarnasyona inanmayı saçma bulmak, inananlarını biraz üzebilir gibime geliyor Muzaffer :)

İslam dini reenkarne hakkında direkt bir yorumda bulunmaz. Ayrıca ahiret inancı reenkarnasyon inancını taşıyan insanlarda da olabiliyor.

Bence de değişik bir inanç ama inananları açısından saçma olduğunu sanmıyorum dostum.

 

Sevgili ID

 

       Birsey belirtmek isterim,nacizane ve sizin düsüncenize karsi cikmadan.herkesin düsüncesine saygim var fakat islam dini Reenkarnasyonu cok kesin bir dille yok saymis ve hatta inanani da bizden degildir demistir.Islam a göre insan 1 kere dogar ve ölür.Arka arkaya bir kisi tekrar dünyaya gelmez,bu dinimizin kabul etmedigi bir inanistir.Inanlara sözüm yok ama lütfen Islam bu inanisa direkt yorum yapmadi demeyin.

tesekkürler

İslam'ın kesinlikle karşı çıkması için Kuran'da sadece 1 kez doğulduğunu dile getirmesi lazım ki öyle birşey ben hatırlamıyorum.

herkese selam ve saygılar yeni kayıt oldum bu güzel siteye 1 ay dır takip ediyorum bütün arkadaşlarıma selamlar...

ufoloji.net ailesine hoşgeldin.... serdar!

hoşbulduk çok teşekkür ediyorum...

hosgeldın serdar kardesım

haoşbulduk bende acizane reankarnasyon hakkında bir kaç şey söylemek istiyorum islam dininde dünya hayatı olduğu gibi bide kabir hayatı vardır farklı bir boyut sonra ahiret alemi vardır gene farklı bir boyut dönüp dönüp dünyada yaşamak başka gidcek yer yok gibi yada 2   3  sefer gelmek gitmek  eyer hata yaptımsa af ola kimsenin kalbini kırmak istemem büyük bir insan vardı allah rahmet eylesin cennet mekan bize demiştiki dünya ve ahiret bir alem ikisi tek bir alem daha nice alemler var muhteşem saygı ve sevgilerimle ....

degerli arkadaslar, sıfreler programını begenmıyorum. Programda ıslenen konular onemlı, guzel, ama yorumcular zayıf. Ayrıca sunucunun dakıka bası konukların laflarını bır uzman edasıyla kesmesı benı ınanılmaz cıleden cıkartıyor. Hevesle beklemıyorum ama yakalarsam programı seyretmeye gayret gosterıyorum. Her turlu cılesıne ragmen :) 

Sımdı ben sunu bılmek, ogrenmek, sormak ıstıyorum. Reenkarnasyon'a yanı tenasuh'e nıye sıddetle karsı cıkılıyor ? Neden reenkarnasyon ayrı bır dın gıbı algılanıyor ve ımkansız goruluyor.

Beyler, bayanlar bu ısı dınden ayıramazsınız. Benım dınım red edıyor dıyemezsınız. Hepınızı elının altında ınternet var. Arastırın, okuyun topyekun karsı cıkmayın. Kutsal kıtaplarıda okuyun, olan olaylarıda okuyun arastırın.

Ben ınternette arastırdım. Cogunluk, buyuk kesım reenkarnasyonun ıslam nezdınde mumkun olmadıgını savunuyor, daha da ılerıye gıdenler sacmalık olarak nıtelendırıyor.

Ben ıse sıddetle karsı cıkanlara, sacmalık dıyenlere karsı cıkıyorum. Tek bır nedenım var. Tek bır gerekcem var. O da yuce allah. Varmı karsı cıkan ? :))))) sanmıyorum. Arkadaslar bızler dunya uzerıne gelırken herkesın klasık olarak ortaya koyacagı gıbı ebedıyette ! ıkamet edecegımız mekanı belırlemek, allahı tanımak ve kulluk etmek ıcın gonderıldık, bır bedene burunduk. Ayrıca bıze cesıtlı vazıfeler, gorevler verıldı. Dıyeceksınızkı hayır efendım bana vahıy gelmedı, bana herhangıbır gorev teblıg edılmedı. Tabıkı edılmedı :)) oyle bır teblıgat soz konusu degıl. Ama yasamın akısı ıcerısınde sen yollarını secerken o gorevler zaten yuklenıyor. Senın haberın olmuyor ama. Yanı sen dogdun senın yapman gerekenler su su su denmıyor. Ha yapmamız gerekenlerı almıs oldugumuz egıtımler netıcesınde ogrenıyoruz. ıslamın sartları ımanın sartları ıyı ınsan olmak, ıyılık yapmak, kotulukten uzak durmak vs vs. benım bahsettıgım dını kural ve uygulamalar degıl. Kısısel vazıfeler. Dolayısıyla kısısel vazıfelerını getırıldıgı hayatta yerıne getıremeyen ruhlar pek tabıkı yıne allahın emrı ve ıstegı ıle bır baska bedende yenıden var olabılır. Belkıde tekrar baska bedende var olus bır ceza netıcesındede olabılır. 2.3.veya baska sanslar veya baska cezalar yınelenebılır. Bunu kımse bılemez. Allahın kararıdır, takdırıdır, ıstegıdır.

Eyy muslumanlar Hz ısa'nın tekrar baska bedende var olacagına ınıyorsunuz da allahın baska kullarının mı baska bedende hayat bulacagına ınanmıyorsunuz ? Allah ne ısterse onu yapar ne derse o olur.

Sımdı bu yenıden dunyaya gelıs hıkmetınde cogu ınsan gecmısını hatırlamaz. Belkı cogumuz bu tecrubeyı bır sekılde yasadık ama hatırlayamıyoruz. Allah hatırlamasını ıstedıklerınıde yıne bır hıkmet ıcın evvelıyatında yasamıs oldukları aıle, olay, hadıse, gıbı detaylardan bazılarını sahsa yukler, hatırlamasını saglar ve oyle yeryuzunde tekrar baska bır bedende dunyaya getırır. Ben bu konuyla ılgılı cok arastırma yaptım. 10 yasında, sehırde yasayan bır kız cocugu, daha once hıc gıtmedıgı, bılmedıgı, duymadıgı bır koyun ısmını bılıyor, daha once yasamıs oldugu evın numarasını bılıyor, evı tanımlıyor, yasadıgı odayı detayları ıle anlatıyor, bahcesını anlatıyor, bır oncekı hayatında anne, baba, kardes, hala, teyze, dede, nine dedıgı ınsanların ısımlerını vererek onlar hakkında detay bıldırıyor. Hatta bır oncekı hayatında neler yasadıgını bır bır anlatıyor. Buna ıtıraz degıl allahın vermıs oldugu bır lutuf ve mucıze olarak bakmak lazım. 10 yasında hayatının baharındakı bır cocugun bu kadar detaylı, ayrıntılı bılgıye sahıp olması ımkansız. Haydı bır ıkı verıye cagımız teknolojılerını kullarak ogrenmıs oldugunu dusunelım. Bır art nıyet arayalım. Ya dıger bılgıler ?

Sevgılerımle

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

özellikle RA.bunu okusun!!..Evet var bir karşı çıkan!!!...Yazını keşke yazmadan bir kez daha düşünseydin ve öyle yazsaydın diyorum ve bazı yerleri alıntı olan şu yazıyı okumanı sana tavsiye ediyorum..

Reenkarnasyon varsa ve gerçek ise, bütün insanları kapsaması, az çok her insanın, hâl-i hazır bedenine girmeden önce misafir olduğu bedenleri ve o bedenlerde iken yaptığı işleri hatırlaması gerekir. Milyarlarca insanın yaşadıkları, bilmedikleri ve inanmadıkları bir hurafeyi, ısrarla piyasaya sürmenin mantık ve muhakeme açısından hiçbir değeri olamaz. Bu hurafe, insanların zihinlerine hangi maksatla yerleştirilmek istenmektedir? Doğrusu, bu husus düşündürücü ve ibret vericidir.

Ruhun, bir bedenden diğer bir bedene geçişini kabul eden bâtıl inanışa tenasüh yada bugün daha yaygın bilinen adıyla reenkarnasyon denilmektedir. Bu inanca göre, bedenler ruhların kalıpları gibidir; ruh, kalıptan kalıba, bedenden bedene göç etmektedir, insan ruhu, cesedini terk ettikten sonra, karada, havada, yahut denizde yaşayan herhangi bir hayvanın bedenine girmekte, oradan da başka bir hayvanın bedenine, sonra, tekrar diğer bir insanınkine girerek varlığını devam ettirip gitmektedir.

Hattâ bâzı eski kavimler, insan ruhunun, önce madenlere, sonra bitkilere, daha sonra insanlara geçerek bir döngü şeklinde bir bedenden diğer bir bedene hicret ettiğine inanmışlardır. Fisagor, "Ruh, tamamen maddeye baskın gelinceye kadar beden değiştirir." diyerek bunu, bir felsefi teori haline koymaya çalışmıştır. Tâ ilkçağlara kadar uzanan bir görüş, daha çok basit fikirli insanlarca kabul görmüştür. Semavî kitaplara, inanmayan, peygamberlerin tebliğlerinden uzak olanlar, Allahü Azimüşşân'ın âhiretteki ebedî ve dâimi menzillerini kavrayamadıklarından, yahut dar düşüncelerine sığıştıramadıklarından, fıtratlarındaki ebediyet haykırışlarını bu şekilde susturacakları ve bu arzularını bu şekilde tatmin edebilecekleri zannıyla bu fikre saplanıp kalmışlardır. Bu yanlış inanışa, zamanla felsefi bir kılıf bile giydirilmiştir.

Kur’ân-ı Kerîm’de, çoğu kere iade kavramıyla ifade edilen yeniden diriltmenin kıyamet günü olacağı, bu diriltmenin bir defaya mahsus olduğu ve ölümden sonra tekrar dünyaya dönüşün asla mümkün olmayacağı konuları hiçbir şüpheye yer bırakmayacak kadar açık bir şekilde dile getirilmiştir. Bu hususta pek çok âyet vardır. Bu âyetlerin bazısında ölüm anında, bazısında mahşer yerinde hesap verme esnasında, bazılarında cehennem görüldüğü esnada, bazılarında ise cehenneme girdikten sonra inkarcıların dünyaya tekrar dönme istekleri dile getirilmiş, hepsinde de bu isteklere karşılık red (hayır!) cevabı verilmiştir.

Dinimiz, insanlara o kadar önem vermiştir ki, kabirlerinin çiğnenmesine bile müsaade etmemiştir. Kabristanlardaki kemikleri ve o kemikleri misafir eden topraklan çiğnemeye müsaade etmeyen Hak Teâlâ, hiç insan ruhunu, hayvanların cesetlerinde barındırır mı?..

Reenkarnasyon iddiasında bulunan üç grup insan vardır: Bunlar, birkaç çocuktan, psikopat ve ideolojik düzenbazdan ibarettir.Bugüne kadar, sadece birkaç çocuk, başka cesetlerde yaşadıklarını iddia etmişlerdir. Halbuki, altı veya yedi yaşlarındaki bu çocukların sözleri, hukuk ve ilim açısından bir değer taşımaz. Çünkü, bunlar reşit değildirler. Kendi çocukluk dünyalarını yaşayan, henüz doğruyu yanlıştan ayırma yeteneği olmayan, hayâl ile gerçeği ayırt edemeyen çocukların sözleriyle bir iddia ispat edilemez. Zira, çevrelerini kendileriyle meşgul etmek, ilgilerini çekmek, itibarlarını yükseltmek, tanınmak ve "aferin" almak gibi birtakım psikolojik te'sirler altında kalabilirler. O halde, onların ciddiyetten uzak, hayâl mahsûlü konuşmalarının hukukî ve ilmî bir değeri olamaz.

Birinci durum, yani ahiret aleminin giriş kapısı hükmünde olan ölüm anında dünyaya tekrar döndürülme isteğinin reddedilişi çeşitli âyetlerde ifade edilmiştir. Şu âyet bu konuda çok açık ve kesindir: “Nihâyet onlardan birine ölüm gelip çattığında der ki, Rabbim beni geri gönder! Ta ki boşa geçirdiğim dünya hayatımda artık iyi ameller işleyeyim. Hayır! O, söylediği boş bir laftan ibarettir. Onların arkalarında ise, yeniden diriltilecekleri güne kadar bir berzah vardır” (Mü’minûn, 99-100).

Hz.isanın bir peygamber olduğunu unutup,bunu nasıl diğer insanlarla eşit tutabiliyorsun bunu anlamak imkansız.Yani isa peygamber başka bir vucuta geçebildiğine göre herkes geçer demek istiyorsun.Yapma ra.bu kadar dar düşünemezsin!!..

Allahın olmaz dediğini niçin acaba bazı insanlar  illada olur,olabilir şeklinde algılamak istiyor..Cevap gayet basit..

El cevap..bazı insanlara ibadet yapmak ağır gelir.Onun için bir yaratıcıya inanmak yerine kendi inandıkları doğruların peşinde giderler.Öldükten sonrada isterlerki akibetimizi biz belirleyelim..Ve ilk istedikleride reenkarnasyon saçmalığı ile,yeni bir bedene bürünmek..Allahın önce akıl vermesini dilerim...

haa ilk ayet neydi acaba,bileniniz varmı dostlar.................

 

 

muzaffer ozellıkle sende bunu oku. ılk emırdır oku. Ama okudugunuzu anlayın. Bakmak ıle gormek arasındakı fark gıbı olmasın.

Ben reenkarnasyon ıle ılgılı hıcbır yazımda bır kısı oldukten sonra, akabınde baska bırının bedenıne gırer, baska hayvanın bedenıne gırer gıbı ıfadeler kullanmadım acıklamalarda bulunmadım. Bır kere bunun altını cızelım.

neymıs bakalım su ulvı yazı ;

"Reenkarnasyon iddiasında bulunan üç grup insan vardır: Bunlar, birkaç çocuktan, psikopat ve ideolojik düzenbazdan ibarettir.Bugüne kadar, sadece birkaç çocuk, başka cesetlerde yaşadıklarını iddia etmişlerdir. Halbuki, altı veya yedi yaşlarındaki bu çocukların sözleri, hukuk ve ilim açısından bir değer taşımaz. Çünkü, bunlar reşit değildirler. Kendi çocukluk dünyalarını yaşayan, henüz doğruyu yanlıştan ayırma yeteneği olmayan, hayâl ile gerçeği ayırt edemeyen çocukların sözleriyle bir iddia ispat edilemez. Zira, çevrelerini kendileriyle meşgul etmek, ilgilerini çekmek, itibarlarını yükseltmek, tanınmak ve "aferin" almak gibi birtakım psikolojik te'sirler altında kalabilirler. O halde, onların ciddiyetten uzak, hayâl mahsûlü konuşmalarının hukukî ve ilmî bir değeri olamaz."

vay vay vay. Hangı tarıkatın seyhı yazmıs bunu ???????

bır kere bu vakalar bırkac adetten ıbırat degıldır. Ulkemızde veya yurt dısında bınlerce vaka gorulmustur. Burada bu olayı yasayan resıt olan veya olmayan bır suru ınsandan soz edılmektedır. Reenkarne olan kısılerın soyledıklerının hukusal boyutunda degılım, hukuk acısından ne olup ne olamayacagını bılemıyorum ama bu ınsanları dırekt psikopat ve duzenbaz olarak ıtham etmenın turk ceza kanununda yerı oldugunu gayet ıyı bılen bırıyım. Cocuk ornegını vermemdekı neden onların yetıskınlere gore olası bır sahterkarlık durumuna cok daha az mahal vereceklerı ıhtımalını dusunmemeden kaynaklanmaktadır. Bır cocugun hıc tanımadıgı bır aılenın yanına gıderek, yasadıgı yer, ozel esyalar, ozel anlar, aıle bıreylerı ıle ılgılı ozel durumlar, esyalar, bılgıler, arkadasları hakkında bılgıler ve detayları ustelık yer gun ve saat bıldırırerk anlatması belırtmesı normal bır durum degıldır. Sırf bır aferın !!!!! almak adına kucucuk bır cocugun edınılmesı oldukca zor hatta ımkansız bılgılere haiz olabılmesını hıcbır gerekce ıle bana anlatamazsınız. Bu bılgılerı sadece kucuk bır aferın almak adına ezberlemıs olma ıhtımalı bıle gulunc. Cunku aıle yakınlarının bıle kendı aralarında bılmedıgı cok ozel bılgılerı hıc tanımadıkları kucuk bır cocugun agzından dokulmesı sızde yeterınce ılgınc, fantastık ve korkunc degılmı ? Bunun ısmıne reenkarnasyon demeyın baska bır ısım verın ama nedenını ızah edın barı. Izah edemıyorsunuz degılmı ? 

( yazılarımı anlayarak okumuyorsunuz ve farklı anlamlar cıkarıp yukleyıp yorum yapıyorsunuz ) 

Ben reenkarnasyonun sıddetlı savunucalarından degılım, ama reenkarnasyona sıddetle hayır denmesıne karsı cıkıyorum. gerekcelerınız hala cok zayıf. gelelım ısın dınsel boyutuna.

Denmıskı / dıyorsunkı ;

"Birinci durum, yani ahiret aleminin giriş kapısı hükmünde olan ölüm anında dünyaya tekrar döndürülme isteğinin reddedilişi çeşitli âyetlerde ifade edilmiştir. Şu âyet bu konuda çok açık ve kesindir: “Nihâyet onlardan birine ölüm gelip çattığında der ki, Rabbim beni geri gönder! Ta ki boşa geçirdiğim dünya hayatımda artık iyi ameller işleyeyim. Hayır! O, söylediği boş bir laftan ibarettir. Onların arkalarında ise, yeniden diriltilecekleri güne kadar bir berzah vardır” (Mü’minûn, 99-100)."

Mu'minun suresı 118 ayettır. Surenın ortasından almıs oldugun ayet ıle vurmaya calısıyorsun benı ama surenın butunlugunu bozarak aslında kımlerı konu aldıgını bırazdan belırtecegım.

Mu'minun suresının 104. ayetı; Telfehu vucûhehumun nâru ve hum fîhâ kâlihûn(kâlihûne).

"Ateş yüzlerini yalar ve onlar orada sırıtır kalırlar."

Mu'minun suresının 105. ayetı; E lem tekun âyâtî tutlâ aleykum fe kuntum bihâ tukezzibûn(tukezzibûne).

" Allah, “Âyetlerim size okunuyordu da siz onları yalanlıyordunuz, değil mi?” der. "

Mu'minun suresının 106. ayetı; Kâlû rabbenâ galebet aleynâ şıkvetunâ ve kunnâ kavmen dâllîn(dâllîne).

" Onlar da şöyle derler: “Ey Rabbimiz! Biz azgınlığımıza yenik düştük ve sapık bir toplum olduk.”

Mu'minun suresının 107. ayetı; Rabbenâ ahricnâ minhâ fe in udnâ fe innâ zâlimûn(zâlimûne).

“Ey Rabbimiz! Bizi buradan çıkar. Eğer (tekrar günaha) dönersek şüphesiz kendimize zulmetmiş oluruz.”

Mu'minun suresının 108. ayetı; Kâlahseû fîhâ ve lâ tukellimûn(tukellimûni).

Allah, ”Aşağılık içinde kalın orada, artık benimle konuşmayın!” der

Gordugunuz uzere ayet oldukca acık ve nettır. Kuranı kerımı bır butunluk ıcınde okumak ve okudugunu anlamak onem arz eder. Bır surenın bır ayetını alıp yapıstırarak bır gorus olusturma ve bıldırme ıle ıs bıtmez. Mu'mın suresını bır butunluk ıcınde okumanızı onerırım. Yukarıda muzaffer arkadasımın bahsettıgı 99. ve 100. ayetlerde kımler reddedılıyor ? Allahı, kuranı kerımı red eden, yalanlayan sapkın putperestler red edılıyor. Yukarıda yazdıgım 104. ve 108. ayetlerı tekrar okuyunuz lutfen.

Dolayısıyla surede belırtılen hadısede putperestlerden gelen talep buraya dıkkat sapkın putperestlerden, ınkarcılardan gelen talep allah tarafından dıkkate alınmıyor red goruyor.

Dolayısıyla yuce yaradan ıstedıgı zaman ıstedıgı kulunu ıstedıgı bedene gorevını tekrar yerıne getırmesı ıcın, yenıden sans vermek adına gonderebılır.

okudugunuzu anlayın ve dogru yorumlayın. Olay aslında bu noktada bu kadar basıttır.

Isın bu kısmı hakaret ıcerıyor, bu kelımeler senınse muzaffer senı sıddetle kınıyorum ;

"El cevap..bazı insanlara ibadet yapmak ağır gelir.Onun için bir yaratıcıya inanmak yerine kendi inandıkları doğruların peşinde giderler.Öldükten sonrada isterlerki akibetimizi biz belirleyelim..Ve ilk istedikleride reenkarnasyon saçmalığı ile,yeni bir bedene bürünmek..Allahın önce akıl vermesini dilerim..."

kımın neye ne kadar ınandıgını, yaptıgı veya yapmadıgı ıbadet zerre kadar kımseyı ılgılendırmez. Bu sorgulamak, sorusturmak bununla ılgılı hesap sorarcasına ıthamlarda bulunmak kımsenın haddıne degıldır. Inanc allah ıle kısı arasındadır. Aklı dengesı yerınde olan bır sahıs oldukten sonra akıbetını kendısının belırleyemeyecegını cok ıyı bılır. Reenkarnasyon ölur olmez baska bedene gecıs degıldır cunku. Allah ıstedıklerını tutar, dıledıgını gonderır. Sayet sız bununla ılgılı ınkar veya suphe duyorsanız allahın gucu ve hıkmetı konusunda zerre kadar fıkrınız yok demektır.. o zamanda ben allaha dua edecegım sızlere akıl fıkır ıhsan etsın dıye.

Bıze bahsedılen dınımızı rahat bırakın, safsatalarla hurafelerle ugrasmayın hatta ve hatta

allahın gucu, yapabıleceklerı, hıkmetı uzerınde yorumda bulunmayın..... 

son olarak; okuyun ama gazete, dergı okur gıbı degıl. Anlayarak, sındırerek, degıstırmeden, butunlugunu bozmadan

sevgılerımle

 

 

 

   

 

Önce sonuna kadar reenkarnasyon olayını destekleyip,sonrada efendim ben öyle demek istemedim, şeklindeki görüşün, özür dilerim ama benim umurumda değil..Allah her istediğini istediği gibi yapar düşüncesine sığınıpta,  allah insanların ruhlarını başka insanların bedenlerine sokar, anlamında bir düşünceye sahip olmayın lütfen..Tabiiki allah istediğini çok kolay yapandır.Ama adı geçen reenkarnasyon olayını yapmıyor işte..Siz nasıl olurda bunu allaha isnad edersiniz.Allahın men ettiği,yasakladığı bir konu için hala ısrarla allah isrerse bunu yapar demenin mantığı nedir??..evet allah yapar,ama reenkarnasyonu değil...

Tekrar ediyorum Reenkarnasyonu ortaya atanlar dinsiz toplumlardır.Özelliklede tibet gibi,iki dağın arasında sıkışıp kalmış,tanrı bilinci olmayan insanların kendi tanrılarını,kendi dinlerini,kendi ahiretlerini meydana getirmek için uydurdukları bir hurafedir,saçmalıktır,bir arayıştır,ve yaratıcıya yapılan haksızlıktır...

Reenkarnasyona inananlarında allaha şirk koşmak kadar tehlikeli olabileceğini,ve dinden çıkmaya kadar gidebileceğini hatırlatırım,ve bunun bir sorumluluk taşıyacağınıda belirtirim..Samimi inananların zaten böyle bir düşüncesi yoktur.Reenkarnasyonu destekleyen kitle, zaten  inanmak veya inanmamak arasında kalmış kişileri kendilerine çekebilmek için,ve tanrı tanımaz bir toplum meydana getirebilmek için böyle bir safsata ile insanları kandırmaktadırlar...

RA.nın reenkarnasyonu desteklemeyecek kadar inançlı olduğu kanaatini taşıdığımdan dolayı,reenkarnasyon hakkındaki yazılarımı yazıyorum...

 

Sayfalar