En iyi 10 uzay filmi (resimli)

Arkadaşlar benim bildiyim ve bula bildiyim uzayla ve uzaylılarla ilgili filmlerdir bunlar eğer sizinde önere bildiğiniz bir film varsa ya da gelecekde çıkması beklenilen filmler varsa  paylaşırmısınız?

 

1)YASAK BÖLGE 9 

Konusu: 30 yıl önce uzaylılar dünyayla ilk bağlantılarını kurarlar. İnsanlar onlardan ya bir saldırı ya da büyük bir teknolojik ilerleme geleceğini bekliyorlardır. Fakat hiçbiri olmaz. Aksine, kendi gezegenlerinde son hayatta kalan uzaylılar sığınmak için dünyamıza gelirler. Tüm dünya devletleri onlarla ne yapacaklarını tartışırken, yaratıklar Güney Afrika’da District 9 olarak tanımlanan bir yere geçici olarak yerleştirilirler.

Artık, uzaylıların dünyada bulunmasıyla ilgili sabırlar tükenmiştir. Uzaylılar üzerindeki kontrol, Multi-National United (MNU)’a verilmiştir. Bu özel şirket eğer uzaylıların silahlarından yapabilirlerse muazzam paralar kazanma peşindedir. Fakat şirket başarısız olmuştur, çünkü silahların aktivasyonu için gereken şey uzaylı DNA’sıdır.

Bir MNU çalışanı olan Wikus van der Merwe, DNA’sını değiştiren gizemli bir virüsü kapınca, insanlar ve uzaylılar arasındaki tansiyon had safhaya gelir. Aynı zamanda Wikus en fazla peşinden koşulan ve en değerli adamı olmuştur. O, uzaylıların teknolojisini çözecek anahtardır. Şimdi Wikus’un bulunduğu düşmanca ortamda saklanacak sadece bir yeri vardır: District 9.

2)YILDIZ GEMİSİ ASKERLERİ

Konusu: Okulunu bitiren Johnny Rico, askerlik görevini yapmak için gönüllü olarak Seyyar Birliğe katılır. Birliğe katılmasındaki tek amacı, uzay gemisi pilotu olmak isteyen kız arkadaşı Carmen Ibanez’in kalbini kazanabilmektir. Acemi askerlerle birlikte bir eğitim kampına gönderilen Johnny, eğitim kampındaki zor koşullara kısa zamanda alışır ve bir süre sonra bölük liderliğine kadar yükselir. Ancak bir gün nöbeti sırasında trajik bir eğitim kazası meydana gelince birliğe yanlış amaçlarla girdiğini fark eder. Tam istifa etmek üzereyken dünya uzaydan gelen böceklerin saldırısına uğrar ve Buenos Aires kenti haritadan silinir. Ailesinin ve arkadaşlarının uzaydan gelen bu böcekler tarafından öldürülmesi üzerine dehşete kapılan Johnny’nin küskünlüğü bir anda öfkeye dönüşür. Seyyar birlik, böceklerle savaşmak üzere çok üzere çok uzaktaki gezegenlere doğru yola çıkar. Artık birliğinde kalmaya ve dünyayı yerlebir eden böcekleri yok etmeye kararlıdır.

3)DERİN KARANLIK

Konusu: Ridrick Günlükleri serisinin ilk filmi olan filmimizde, Ridrick tutsak olarak dünyaya götürülürken gemi arızalanır ve 2 güneşli bir gezegene düşer. Gün ışığı şimdi 100 yıl boyunca hiç doğmamak üzere batacaktır.

4)PANDORUM

Konusu: İki uzay istasyonu görevlisi uyandıklarında dehşete düşerler, uyandıkları istasyon terkedilmiş durumdadır ve kendileri hakkında hiçbir bilgileri yoktur. Görevleri, ne kadar uyudukları ve nerede oldukları hakkında da hiç bir ipuçları yoktur.

İstasyonu araştırdıklarında yalnız olmadıklarını öğrenirler ve çok daha ürkütücü olaylar kendilerini beklemektedir.

 

5)UFUK FACİASI

Konusu:Geminin öncek mürettebatı korkunç bir şekilde ölmüştür. Bunun yanı sıra Gemide çok garip olaylar olmaktadır. Dr. Weir gemide ölen karısını, kurtarma ekibinden olan bir kadın asker ise geminin çeşitli yerlerinde oğlunun dolaştığını görür.

6)RIDDICK GÜNLÜKLERİ

Konusu:Evrenin karanlık zamanlarında geçen filmde, teker teker Necromonger ordusunun pençesine düşen gezegenlerin tek seçeneği vardır: Ya değişecek, ya da yok olacaklardır. Bu seçeneği kabul etmeyenlerin tek umudu ise, birinin ortaya çıkıp Necromonge ordusunu yavaşlatmasıdır.

Her şey kötüye giderken hayatta kalabilenler efsanelere sarılırlar. İyinin kötüyü yendiği efsaneler, kehanetler kulaktan kulağa yayılır. Ama bazen şeytani güçleri durdurmanın yolu onların karşısına bir başka şeytani güçle gitmekten geçer.

Hal böyle olunca, sürgündeki Riddick büyük mücadele için çağırılır.

7) STAR TREK

Konusu:Galaksinin kaderi iki sıkı rakibin elindedir. Bir tarafta Iowa’daki çiftlikte doğup büyümüş, serseri ruhlu, heyecan ve macera arayan genç James T. Kirk (Chris Pine); diğer tarafta ise her türlü duygusallığı reddeden mantık bazlı bir toplumda yetişmiş olan Spock (Zachary Quinto) vardır. Daha önce hiç gidilmemiş, hayal bile edilemeyen tehlikelerle dolu yolculukta mürettebatı yönetebilmek, ikisi arasında oluşacak sıradışı ama güçlü dostluğa bağlıdır.

       

8)TRANSFORMERS

Konusu:Farklı mekanizmalara dönüşebilme yetenekleri olan robotların yaşadığı gezegen, aslında iki farklı cepheye bölünmüştür. İyi ve kötü robotlar olarak farklı hedeflerin peşinde koşan bu Transformer'lar, gezegenlerindeki yakıt stoklarının azalması sonucu, uzayda farklı yakıt kaynaklarının arayışı içine girerler.

Ve tabi ki bu arayış, kimyasallar ve gerekli yakıt mineralleri açısından son derece zengin olan Dünyamıza düşürecektir yollarını. Kolaylıkla otomobillere, uçaklara, deniz taşıtlarına, kamyonlara dönüşebilme yeteneği olan bu robotlar, dünyaya gelerek bu kaynakları ele geçirebilmek için bir savaş başlatacaklardır. Kötü ruhlu robotlar Decepticonlar'ın tek isteği kendi isteklerini elde edebilmek için dünyayı yok etmektir. Tabi yine karşılarında iyi robotlar ve onların başı Optimus Prime'ı bulacaklardır.

9)Aliens vs. Predator: Requiem

Konusu:Bu filmde bu sefer iki uzaylı ırkın savaşını Colorado'daki bir kasabaya taşıyor. Bu iki tür burada birbirlerinden intikamlarını almaya çalışacaklardır. Ayrıca iki ırkın melezi yeni bir ırkta ilk defa izleyenleriyle buluşuyor.Devam filmi olan bu bölümde Alien ve predator savaşının yanı sıra melez ırkında ortaya çıkışı bilimkurguya renk katmış.

10)E.T. the Extra-Terrestrial

Konusu:Bir grup uzaylı dünyayı ziyaret eder ve aralarından birini bu yabancı gezegende unuturlar. Bu uzaylı yaratık 10 yaşında bir çocuk olan Elliot tarafından bulunur. Kısa bir süre sonra aralarında iletişim kurmaya başladıklarında ikisi arasında farklı bir arkadaşlık doğar. E.T. dünyadaki yaşam hakkında bilgi edinirken Elliot da arkadaşlığın gerçek anlamını öğrenmeye başlar.
E.T. belirli bir zaman sonra evine dönmek ister, ama bunun için Elliot'un yardımı gereklidir. Elliot, E.T.'ye yardım etmek istemekte, ama yardım ederse arkadaşını kaybedeceği düşüncesi de onu üzmektedir.
E.T. ve Elliot, E.T.'nin eve dönmesi için çalışmalara başlarlar, ancak E.T.'nin farkına varan devlet görevlilerinin E.T.'yi evine yollamak gibi bir niyetleri yoktur.

 

Ufoloji Forum: 

benim önerebileceğim dünyalar savaşı filmi olabilir .

  • Görev Mars
  • Contact
  • Star Trek - First Contact
  • Star Gate
  • Avatar

Star Trek - First Contact-avatar-Contact izledim çok güzel filmler. "görev mars" filmi nasıl bir film merak etdim burda neden bahs ediliyor.

Konusu ve işlenişi güzel, 2000 yapımı bir film. Tavsiye ederim.

Yıl 2020. İnsanoğlu uzay macerasında büyük bir adım daha atmıştır. NASA Mars üzerine bir grup astronotu indirmeyi başarmıştır. Luke Graham komutasındaki ekip, Mars yüzeyine inmelerinden kısa bir süre sonra insanı şok edecek bir şeyle karşılaşır ve ardından ekibin büyük bir kısmı nedeni bilinmeyen bir felakete kurban gider. Graham bağlantı kopmadan hemen önce dünyaya son bir şifreli mesaj göndermeyi başarır.

Mars ekibinden gelen son mesajın gizemiyle şaşıran NASA, Mars'da olan trajedinin kaynağını bulmak ve hayatta kalanları geri getirmek üzere hemen bir kurtarma görevi planlar. Kumandan Woody Blake ve Kim McConnel komutasındaki gemi, bu ikiliye ek olarak Dr. Terri Fisher ve bilim adamı olan Phil Ohlmyer'dan oluşan ekiple birlikte Mars'a doğru altı ay sürecek yolculuğuna başlar. Astronotlar onları bekleyen şeyden tamamen habersizdir.

GÜzel bir filmmiş ya teşekkür ederim hemen izliycem.

Çoğu DDV ları kötü yaratıklar olarak gösteriyor...

4'üncü tür. (the forth kind) uzaylı kaçırmaları anlatılıyor. Gerilim filmi olması uzaylılardan korkuttu beni :)

BU filmin resmini bir forum konusunda koymuşdum kapak olaraq film olduğunu fark etmemişim ya belgesel falan sanmışdım.

 

 

belgesel gibi birşey zaten. Gerçek olaydan esinlenerek yapıldığı söylenen bir film. Zaten filmin başında söylüyorlar gerçek bir olaydır yeniden canlandırılıyordur falan diye.

arkadaşlar hepsi birbirinden güzel filmler  bu tür filmleri severim :D

4. Tür'ü izledim ama filmin satış yöntemi yüzünden sevmedim filmi.

Bu arada en önemlisini unuttuk : 2001: A Space Odyssey (Stanley Kubrick)

Bir başyapıttır, işlenişi biraz değişik olsa da o tarihlerde çok güzel çekimler yapılmıştı.

4.tür filmi bana çok sıradan geldi uzun soluklu bişey lazımsa tamamı ufolarla ilgili olmasa da x files derim.favorim

Yıldız Savaşları (tüm seri)

 

bu filmlerden sadece 1-2 tanesini izlemiştim..
çoğunu yeni duydum..

DÜNYALAR SAVASI

İŞARETLER

KURTULUŞ GÜNÜ

MESAJ

DÜŞ KAPANI

PREDATOR

İLK AKLIMA GELENLER...

Arkadaşım şu MESAJ -- DÜŞ KAPANI filmleri yeni filmlermi?

mesaj 1997, düş kapanı 2003 yapımı..

Mesaj denilen Contact sanırım.

evet.

Teşekkür ederim düş kapanı çok ilgimi çekdi  mutlaka izliycem.

Düş kapanı'nı ben pek beğenmemiştim ama izlenilmesi gereken bir film sonuçta.

Ayrıca mutlaka 2001: A Space Odyssey filmini izleyin, herkes izlemeli. Bilim kurgunun, uzay yolculuğunun temellerinden biridir.

Güzel bir filme benziyor da bir az esgi gibi.

Eski değil, çok eski :)

Zaten güzelliği o kadar eski olmasına rağmen işlenişi, çekimi, tarzı ile halen çağın ilerisinde olması.

Biraz sıkıcı yanları var günümüz için, kabul ediyorum. Ama o yıllarda böyle bir film, inanın normal değil.

STARGATE filmlerini ve özellikle de dizilerini izleyin arkadaşlar gerçekten harika

güzel flm ler

Mars adlı bir film vardı ddv ve insan çok iyi kaynaştırılmış ve anlatılmış güzel bir filmdi..

bence hit uzay filmleri şunlardır ;

1. üçüncü türden yakınlaşmalar
yön: steven spielberg

2. gökyüzündeki ateş (fire in the sky)
travis valton un hikayesi

3. 4. tür (fourth kind)

4. işaretler

5. taken (tv dizisi serisi)
yön: steven spielberg

6.independence day (kurtuluş günü)
yön: steven spielberg

şimdilik aklıma gelenler bunlar filmlerin tercihi kısmında gerçek hikayelere dayanması önceliğimde olsada bu yapımlar etkileyiciydi benim için

Bahsedilen filmlerin hepsi kendi alanında iyi ama bence daha da iyilerini yapabilirler diye düşünüyorum özelliklede 2012 yılına yaklaştığımız şu zamanlarda mayalarla ilgili yeni bir film yapılabilir insanların kafasının karışmaması için özellikle...

super 8 filmi.. fragmanından müthiş bir film olacağını gösteriyor..

YASAK BÖLGE 9   çok kötü bir film hiç tavsiye etmem..

Sayfalar