NASA dan Korkutan Uyarı..

 

NASA'nın Güneş'in fazla ısınması ve uzay fırtınası ile ilgili son uyarısı, tüm dünyada korku uyandırdı.

NASA'dan yapılan açıklamaya göre, yakın zamanda meydana gelecek bir "uzay fırtınası" Dünya'yı benzersiz biçimde vuracak. 

 

Birkaç yıl içinde, Güneş'te meydana gelen ısı yükselişi nedeniyle elektrik şebekeleri o kadar ısınacak ki, elektronik aletlerin, navigasyon cihazlarının, uyduların çalışması duracak; hatta uçuşlar bile gerçekleşemeyecek. 

 

İngiliz Gazetesi Daily Telegraph'ın haberine göre,

2013 yılında Güneş, derin uykusundan uyanacak ve Dünya'ya çok yüksek oranda manyetik enerji verecek. 

 

NASA'nın yaptığı uyarıya göre, uzayda meydana gelecek bu süper fırtına, Dünya'ya "şimşek" gibi çakacak ve kıyamet günü etkisi yaratacak. 

 

Bilimadamları ise böyle bir fırtınanın acil servis hizmetlerinden, trafik kontrol sistemlerine, ipodlardan uydulara her şeyi etkileyeceğini söylüyor. Manyetik enerjiye duyarlı olan elektrikli aletlere dayalı dünya düzeninin milyarlarca dolar kayba uğraması bekleniyor.

 

işte videosu:

http://sabah.com.tr/multimedya/video/videoizle/eebef4e7-7611-46cd-a712-38b47870b16d

 

Benim yorumum : 21 Aralık 2012 ile 2013 arasında sadece 10 gün var.. Belki de NASA bizim biraz sapmayla güneşteki gariplikleri keşfetmiş olabilir..

 

BU DA DİĞER HABER:

GPS devre dışı kalacak, cep telefonları, TV'ler ve radyolar çalışmayacak, enerji kesintileri yaşanacak ve dünya genelinde tedarik zincirleri çökecek. Kredi kartları, ATM'ler işe yaramayacak. Hiçbir şey çalışmayacak, sessizlik, karanlık ve kaos hakim olacak.

Bunlar bilimkurgu filmine ait kabus senaryosuna benziyor. Ancak bu senaryo bir filme ait değil.

Alman Bild gazetesinde yayınlanan haberegöre, NASA'nın yeni uyarı raporuna göre dev bir güneş fırtınasının potansiyel sonuçları. Güneş'in çok sıcak iç kesiminde harekete geçen plazma dış katmandaki manyetik alanlarda sürekli bir değişime yol açacak. Bu da güneş fırtınaları olarak bilinen, radyasyon yayan ve uzaya yüklü partiküller saçan şiddetli patlamalara yol açacak. Bunun sonucunda uzay istasyonları ve uydular ciddi anlamda etkilenecek. 

Güneş'te devasa bir patlama 1-2 Eylül 1859'da devasa bir fırtınaya yol açmış, bu fırtına Dünya'yı da büyük ölçüde etkilemişti. Birkaç saat içinde hem ABD'de hem da Avrupa'da telgraflar çalışmamış, sayısız yangın çıkmıştı. Kuzey Kutbu yakınlarında Güneş'le bağlantılı bir olay olarak doğal fenomen olarak görülen Kuzey Işıkları Roma, Havana, Hawaii gibi güney bölgelerde bile görülmüştü. Bir sonraki solar faaliyetin 2013'te başlayacağı belirtiliyor.

NASA'nın Heliofizik Bölümü'nün başkanı Richard Fischer, "Güneş derin bir uykudan uyanıyor ve birkaç yıl içinde daha fazla solar aktivite bekliyoruz. Aynı zamanda bizim teknolojik çevremiz güneş fırtınalarına karşı benzersiz bir hassasiyet geliştirdi. Bu iki sorunun kesişimini tartışmak üzere toplanıyoruz" diyor.

Tartışma Washington'da uzmanların bir araya geldiği dünkü toplantıda gerçekleştirildi. İki yıl önce Ulusal Bilimler Akademisi, problemi 'Şiddetli Uzay Hava Olayları - Toplumsal ve Ekonomik Etkileri' başlığı altında bir raporda sorunu ortaya koymuştu. Modern toplumun teknolojiye olan ağır bağımlılığı raporun düğüm noktasını oluşturuyordu.
Büyük bir güneş fırtınasının günlük hayatta elimiz kolumuz haline gelen sistemleri etkileyeceği belirtiliyor. Hava ulaşımı, GPS navigasyonu, finans hizmetleri ve acil telsiz iletişimleri yoğun solar faaliyet durumunda çökebilecek.
Büyük bir Güneş fırtınası Ağustos 2005'te ABD'nin güneydoğusunu vuran ve 1800 kişinin öldüğü Katrina Kasırgası'ndan 20 kat daha fazla zarar yol açabilir. Fırtınanın geldiğinin bilinmesi halinde fazla zarardan kaçınılabilir.

Uydular ' güvenli modda' tutulabilir ve transformatörlerin bağlantıları kesilebilir ve aletler zararlı elektrik akımı artışından korunabilir. Fırtınanın gelişinin önceden tahminin ise uzaydaki hava ulaylarının takibinin daha da gelişmesi halinde gerçekleşebileceği belirtiliyor.

 

Ufoloji Forum: 

Bazi paylasimlariniz onceden paylasilmisti. Gecmis paylasimlara bakip ta, insanlari farkli seylerle bilgilendirirseniz, daha faydali olabilirsiniz diye dusunuyorum :)

Ya Nasa'dan direk olarak bu haberi almamız gerekiyor yani bizim basınımıza gelmeden biliyorsunuz ki basın olayı çok abartıyor yani bunlar Nasa nın belki de hiç tahmin etmediği 1 miyon da 1 ihtimal dediği olaylar bile olabilir....

ABD lilerin yarısından fazlası hükümet ve basın tarafından uzaylılarla tanışma ve dünyanın başına gelebilecek bir felakete hazırlandığını düşünüyor..

mayalara güneşteki patlamın 2012 de olacağını söylediler.tıpkı daha önce 4 kez buzul devrine girmemizin nedeni bildikleri gibi.güneşte her 1.876.000 yılda bir büyük fırtınalar oluşuyor (nedeni kendi kabuğunda oluşan enerjisel yoğunluktan dolayı) bu da buzul devri etkisi yaratıyor nasa bunu hiç bir zaman kabullenmedi çünkü doğal olanı buydu bilimsel kanıtı yokmuş.

Gunes son 10 yildir cok sakin duruyor, her 11 yil sakin durduktan sonra tekrar patlamalar yapar diyorlar, muhtemelen dogru olabilir, Yanlis olan bu: haber Dunya Capinda Meshur olan zengin borsa tuccarlari, hirsiz Bankster'ler tarafindan hazirlandi, Tum dunyaya muthis bir uckagit hazirliyan bu bankerler, borsa tuccarlari, krallar, kraliceler vs.,vs., palavradan bir holografik bir goruntuyle Gunes Patlamasi gibi gorunecek olan isinlarla tum electric sistemleri bozacaklar, Dolayisiyla banka hesaplari, borsa hisse senetleri, ve akliniza gelebilecek en kotu olaylarla karsilasagiz, Electric sistemi ile calisan her seyin bir anda durmasi dunya capinda kitliklara, aclik tehilkesine yol acacak, dolayisiyla dunyada nufus kirimi yapmak icin hazirlanan "super zengin milyarderler" isteklerine kavusacakler, Dunyada asagi yukari 2 veya 3 milyon super zengin insan var ve bu super zenginler 300 veya 500 milyon isci takimina ihtiyaclari var, daha fazla insan dunyayi pisletiyor, natural zenginlikleri tuketiyor gibi seyler dusunuyorlar, ve bu nedenle dunyanin her tarafinda huzursuzluk, aclik, sefalet, savas gibi seyler yaratiyorlar, uzay hikayeside bu takimin en buyuk palavralarindan birisi, Guzel dunyamiz uzayda col gibi biryerde, en yakin muhtemel medeniyet isik hiziyla seyahat etse bile dunyamiza gelecek kadar zaman olmadi daha.

 C. Turkkan