ingilizce bilenler...Aydinlanma Cagi'na hosgeldiniz

...ingilizce bilenler...Aydinlanma Cagi'na hosgeldiniz...

 

size sadece iki adet kitap onerecegim. Ikisini de okuduktan sonra, neyin ne oldugunu gayet iyi anlayacaginizdan hic suphem yok.

Fakat, iki kitabin da Turkceye cevrilmeyisinden (Zecharia Sitchin'in kitabi cevrilmis; fakat yeni basimi yok. Turkiye'nin hicbir yayin evinde de mevcut degil. Cok dusuk bir ihtimal olsa da, belki, ikinci el kitap satan yerlerden turkcesi bulunabilir) ingilizce bilenler bu aydinliga erisebilecek.

Etrafimda ne kadar ingilizce bilen -en azindan, bu dilde okudugunu cok iyi anlayabilen- arkadasim varsa kitaplari elden ele gezdiriyorum. Ilgilenirseniz ve kitabi almak isterseniz Amazon'dan cok kolay getirtilebiliyor. Belli bir USD karsiliginda tabi ki.

1) Zecharia Sitchin - 12th Planet (yeni baskisi yok.) link: http://www.amazon.com/Twelfth-Plan-Book-Earth-Chronicles/dp/0061379131/r...

2) Rick Strassman, M.D. - DMT: The Spirit Molecule (Turkceye cevrilmedi) link: http://www.amazon.com/DMT-Molecule-Revolutionary-Near-Death-Experiences/...

 

Detayli bilgi icin bana ulasabilirsiniz.

 

Selamlar,

Tetra

Ufoloji Forum: 

ingilizlerden ve onların dilinden nefret ediyorum..

Adamları bilmem de ama diller bence gayet güzel :)

nikin onun icin mi "Western"?

biliyorum ama ben biraz çizgi roman tutkunuyum onun için :)

:)

nefret bence bize göre bir kavram olmamalı

biliyorum ama elde değil..

Konusu ne ki :) Neyi anlatıyor onu söylesen de bizde bilsek :)

kitabın kapağından birşeyler anlaşıyor.. sanırım adı 12. gezegen?

bende zecharia sitchinin tüm kitapları var üstelik türkçe çeviren yasemin tokatlı 12.gezegen kitabı da bende var bir ara boş kalabilirsem tarayıp gönderirim tabi yasal olurmu bilmiyorum.The Spirit Molecule (2010) filmi çevrildi  türkçe alt yazısı yok ben indiriyorum filmi şu an.
http://rapidshare.com/files/399657480/DMT-The-spirit-molecule.-.by.Rick.Strassman.pdf.html kitabın ingilizce halini isteyenler indirebilir.http://www.sitchin.com/ adresini de inceleyebilirsiniz.

Evet,nefret bize göre olmamalı. 12. gezegen bende de var,arzu eden arkadaşlara,fotokopilerini almak üzere,iade koşuluyla gönderebilirim..

 

Ayrıca ağortamda SITCHIN'in son derece hoş ama elbette ingilizce(!) bir yerliği( netsitesi) var : www.sitchin.com...hATTA BEN,BİR ARA sekreteri ERIC PARKER ile yazışmıştım,iletileri bulursam,meraklı arakadaşlarımıza zevkle aktarırım...

 

"Hoca",yeni bir kitap yazdı,haberiniz olsun : "" zamanın devleri/dnalar" falan gibi birşey adı,sitesinde birinci haber olarak duruyor...

 

herkese merhaba ve iyi geceler

hüseyin sungur TARSUSLU

kısaca TARSUSLU

Evet,az önce yazdığım gibi SITCHIN'in özel sekreteri ERIC PARKER ile yaptığım kısa bir yazışmayı,buraya indirmeyi başarabildim.Buyrun efendim...TARSUSLUreply‏From:OfflineErik P (erik70@pacbell.net) Sent:Wed 7/01/09 9:31 PMTo:HUSEYIN HUSNU SUNGUR (hhsungur@hotmail.com)Did you notice that this crazy article was written in 2003 about six years ago? Nobody that is serious cares about nuts like that author and their mis-quoting of respectable authors books.  At least I DON'T. There are many nuts and crazy people out there that will write anything.   ----- Original Message -----From: HUSEYIN HUSNU SUNGURTo: erik@erikparker.comSent: Wednesday, July 01, 2009 1:19 PMSubject: [SPAM] A counter attack !
http://www.cassiopaea..org/cass/sitchin.htm

Huseyin, bilgiler icin tesekkurler.

 

Fakat, "Hoca" derken? sitenin linkini atar misin?

Zecharia Sitchin'in dedikleri bana pek inandırıcı gelmiyor

zecharia sitchin özellikle Yakındoğu dillerinde uzman sayılabilecek bir dilbilim meraklısıydı ve yalnızca günümüzde konuşulan İbranice, Arapça ve Farsça’ya değil, binyıllara yaklaşan bir süreç içinde “ölü diller” aşamasına geçmiş, antik dillere de fazlasıyla hakimdi. Bu donanımını ve eskiçağ tarihine olan yoğun ilgisini kullanarak gerçekleştirdiği çalışmasındaki en önemli avantajlarından biri, yorumladığı belge, tablet ve papirüslerdeki metinleri ikinci el çevirilerden çok, orijinal dillerinden okuma yetkinliğinin yanı sıra, söz konusu dillerin gelişim süreçleri içinde birbirleriyle olan yakınlaşma ve ilişkilerini de çok iyi izleyebilmesiydi.

“12. Gezegen”, insanlık tarihinin binlerce yıl gerilere giden serüvenini, bir başka gözle ve farklı yöntemler kullanarak yeniden okuma üzerine kurulu, oldukça sansasyonel bir araştırmaydı ki, zaten Sitchin’de bunu izleyen beş ciltle birlikte ortaya çıkan oylumlu çalışmasına alt başlık olarak “Dünya Tarihi” (The Earth Chronicles) nitelemesini seçmişti. İlk tarım merkezli kentlerin kurulmasından, Roma imparatorluğunun yükselişe geçmesine dek olan süreci, bilinen ve tarih kitaplarında anlatılanlardan son derece farklı bir değerlendirmeyle yorumlayan yazar, bu oldukça radikal çalışmasının başlangıç noktasını da, Mezopotamya’nın gizemini hâlâ koruyan en eski uygarlıklarından Sümer’in üzerinde odaklamıştı.

hüseyin arkadaşımıza da ayrıca teşekkürler