Yıldızlardan Gelen Mesaj

Seti projesi ile uzayın ve yıldızların dinlendiğini biliyoruz. Hatta ben Seti@home projesi ile bilgisyarımı bu işe ayırdım. Peki bu güne kadar hiç yıldızlardan mesaj alındı mı? Bu konu hakkında neler biliyoruz? İşte internette yaptığım kısa çalışmanın sonuçları:

1977 ile 1990 yılları arasında gök bilimciler çok değişik takım yıldızlardan bazı sinyaller aldılar. Bu sinyaller açıklanamadı ve aralarından hiçbiri de yenilenmedi. Şimdi tarihlerine göre sinyalleri incelemeye çalışalım:

15 Ağustos 1977. Yay Takımyıldızı:
Ohio Eyaleti radyo teleskopunda görevli bir araştırmacı “wow” sesi olarak tanımladığı bir sinyal aldı. Bu sinyal bir daha asla duyulmadı.

10 Ekim 1989.Yay Takımyıldızı:
Harvard META (Megachannel Extra Terrestrial Assay) radyo teleskopundan alınan 40 sinyalden biri kaydedildi.

14 Ağustos 1989.Başak takımyıldızı:
META tarafından bir başka sinyal daha kaydedildi. Dünya Dışı zekanın yayında olduğunu düşündüren türde bir sinyaldi.

16 Ağustos 1989.Balık Takımyıldızı:
Bu kez de META tarafından kaydedilen sinyal belirli aralıklarla tekrarlanıyordu. Kontrol edilme aşamasında kesildi.

15 Kasım 1989.Kasiope Takımyıldızı:
Bu META sinyali bir yıldızdan çok Dünya Dışı varlık tarafından veriliyormuş izlenimini yarattı.

9 mayıs 1990.Yılan Taşıyan Takımyıldızı:
Avustralya’da bulunan Parkes radyo teleskopu tarafından kaydedildi. Büyük bir olasılıkla Dünya Dışı zeka tarafından gönderildiği öne sürdü.

Ufoloji Forum: 

Woww :D sesi güzelmiş :)

sinyale gerek yok. dünya dışı zeki yaşam formlarının avustralya'da gizli bir bölgede muhafaz edildiği ingiliz istihbarat raporlarında geçiyor. 9. bölge adlı bilim kurgu filminde bazı gerçekler senaryo gibi gösterilerek anlatıldı. keza 51. bölgede lazar'dan sonra 2001 yılında rus istihbaratçılar uydularla gizli araştırmalar yaptılar. ufo iniş ve kalkış yerleri; ayrıca ufo hangarları fotoğraflarla tespit edildi. ruslar bunları tüm dünya ile paylaştılşar. ispanyol gizli servisi ile cia' in 'uzaylılar türkçeye benzer bir dil konuşuyorlar' demeleri kimseleri çok şaşırtmadı nedense. buradan şunu anlıyoruz bu uzaylı canlı formları ile birebir görüşülmüş ve bu yargıya ulaşılmış. sonra kremlin üzerinde görülen ve devasa büyüklükteki ufo. abd, rusya ve orionluların kremlin'deki galaktik evren toplantıları. her neyse. çok şey bilmiyorum bende. herkesin bildiği kadar. herkese iyi çalışmalar...

Zamanında ben de SETI@home projesine destek veriyordum, pek ümidim kalmadığından artık destek de vermiyordum. Tekrar programını indirip işyerindeki bilgisayara kurayım. Bilgiler için teşekkürler.

konuna wow ekliyorum güzel paylaşım

keşke yeni sinyaller gelse. acaba gelmişmidir geliyormudur? ufolara yaptıkları gibi sinyallerinde halka açıklanmasına engel oluyorlarmı acaba?

paylaşımın için teşekkür ederim ukikar.

Bence bir çok sinyal alınıyordur, hatta iletişim halindedirler fakat herşeyi sakladıkları gibi bunuda saklıyorlardır.

Onayladıgım ve devam etmesını ıstedıgım projeler bunlar. Ama....

samanlıkta ıgne aramaktan farksız. O kadar cok frekans varkı. Bır ses yakaladık dıyelım. O sınyalınde ne manaya geldıgını cozmekte ayrı bır problem. Gelen sınyal bır anlam tasıyormu ? tasımıyormu ?

sevgılerımle

 

RA'ya katılıyorum.

hadi diyelim sinyal geldi.. peki o sinyal bizim neyimize yarayacak?

yani ne olduğunu. nerden geldiğini bilmediğimiz bir mesaj ne kadar önemli olabilirki

ben RA.ya ve sana katılmıyorum..bir sinyalin gelmesi ne demek biliyormusunuz..zaten şu anda aranılan da sadece bir sinyal.ama kesin olarak başka varlıklardan gelen bir sinyal olmak şartıyle.Düşünün bir kere o zaman uzaylılar varmı yokmu düşüncesi bitip, bundan sonra onlarla daha yakın bir temas nasıl kurulabilir diye programlar başlayacak..