Nasa'dan ücretsiz amme hizmeti

Uzaya gitmek istiyorsunuz ama imkanınız mı yok? Üzülmeyin bunun da artık çaresi var.

NASA, uzay meraklılarının isim ve fotoğraflarını uzaya taşıyacak. Bu hizmetten faydalananlar da olanları sanal ortamda, Twitter ve Facebook gibi paylaşım sitelerinden takip edebilecek

Uzaya gitmek isteyip de milyonlarca doları olmadığından bu arzusunu yerine getiremeyen gönüllü uzay kâşifleri için Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi (NASA), internet kullanıcılarına isim ve fotoğraflarını uzaya gönderme şansı sunuyor. Bu hizmetten faydalananlar, fırlatılışından sonra isim ve fotoğraflarını uzaya taşıyan mekiği, sanal ortamda, Twitter ve Facebook gibi paylaşım sitelerinden de takip edebilecekler.

ÖNCE EŞYALAR GİTTİ

Mekiklerin, 30 yıla yakın hizmet verdikten sonra emekliye ayrılmalarından önce Discovery'nin eylül ortasında Endeavour'ın da kasım sonunda yapacağı son iki sefer kaldı. NASA'nın bu hizmeti, uzaya büyük ya da küçük çeşitli eşyalar götürme geleneğine dayanıyor.

Öğrencilerin imzaları, Beatles plakları, "Toy Story" animasyon filminin karakteri Buzz'ın oyuncak bebeği, bilim kurgu dizisi Uzay Yolu'nun yaratıcısı Gene Roddenberry'nin külleri gibi birçok şey daha önce uzaya götürülmüştü. Mart 2009'da da bir yarasa, Discovery'nin yakıt tankına tüneyerek maceraya atılmış ancak fırlatmadan sonra NASA kontrol merkezinin ekranlarından kaybolmuştu. AA

NE YAPMAK GEREKİYOR?

NASA'nın bu hizmeti ücretsiz. Hizmetten faydalanmak için "faceinspace.nasa.gov" adresine girmek, fotoğraf ile ismi yüklemek ve bu hatırayı uzaya son iki mekik seferinden hangisinin götüreceğini seçmek yeterli. Uzay seferinin sonunda mekiğin yere inmesinin ardından ismini ve fotoğrafını uzaya gönderenler, bu siteye tekrar girerek, sefer komutanı tarafından imzalanan "Uçuş Sertifikalarını" da yazıcıdan alabilecekler.

HaberTürk.com

Ufoloji Forum: 

ben yaptım  ama anlamadım sonrasını  teşkürler , bilmemne bir yazı geliyor bitince ne anlatmak istediğini anlamadım yardım edermisin ???????????

İsmimi ve resmimi gönderdim sts 133 mekiğini seçtim. Mekik nezaman fırlatılacak

Yaptım teşekkürler :) 

zip codu ney .(

çok teşekkürler yaptım ve inanılmaz mutluyum...

elimde çayla birlikte uçtum sts 133 deyim :)

millet ülkeyi turkiye seçin zaten zip kodu sormuyor ben sts-134 mekiğindeyim iyi yolculuklar :D

Predator dostumun dediği gibi arkadaşlar. türkiyeyi seçtiğinizde zip kode sormuyor. Zip kode yani posta kodu istiyor ama türkiyeden istemiyor nedense. Predator dostum ben sts 133 deyim sen niye ayrı gemiye bindin benim gemiye geçde beraer gidek:)