Borun Dünya ve Dünya Dışı Yaşam için Önemi...

Borun Dünya ve Dünya Dışı Yaşam için Önemi...

Bugün herkesin duyduğu ancak tam ne olduğunu bilmediği BOR madeni aslında evimizin her köşesinde kullanılmaktadır.Bugün evimizde kullandığımız eşya'da Bor madeninden istifade edilmektedir.BOR dünya'daki sadece 109 elementten sadece bir tanesidir.Bor, periyodik tabloda B simgesi ile gösterilen, atom numarası 5, atom ağırlığı 10,81 olan metalle ametal arası yarı iletken özelliğe sahip bir elementtir. Bor tabiatta hiçbir zaman saf halde bulunmaz. Doğada yaklaşık 230 çeşit bor minerali olduğu bilinmektedir.Çeşitli metal veya ametal elementlerle yaptığı bileşiklerin gösterdiği farklı özellikler, endüstride birçok bor bileşiğinin kullanılmasına olanak sağlamaktadır. Bor, bileşiklerinde metal dışı bileşikler gibi davranır, ancak, farklı olarak saf bor, karbon gibi elektrik iletkenidir. Kristalize bor görünüm ve optik özellikleri açısından elmasa benzer ve neredeyse elmas kadar serttir.

Borun saf elementi ilk defa 1808 yılında Fransız kimyager J. L. Gay - Lussac ve Baron L. J. Thenard ile İngiliz kimyager H. Davy tarafından bor oksidin potasyum ile ısıtılmasıyla elde edilmiştir...

Uzay Mekiklerinde Bor Madeni...

Sevgili Arkadaşlarım Sizlere uzay mekiklerinin hemen hemen her tarafında bor madeni olduğunu söylemek artık gereksizdir heralde. Uzay mekiklerin yakıt sisteminde bor mevcuttur.Bu itiş gücünü kuvvetlendirmektedir.Artı olarak Bor mekiklerin dışındaki seramikte mevcuttur.Bu da Dünya atmosferine girildiği sırada mekiğin ısınıp patlamasına engel olmak içindir.Kısacası Bor mekiklerin her tarafında kullanılmaktadır.Küçük bir not olarakta Amerikalılar'ın havada infilak eden uzay mekiği Challenger'in sağlam kalan tek parçası, Türk borundan yapılan baş kısmı. Bu bile, Türkiye'nin elindeki gücün kanıtı.Çünkü Bor'da kalite kalite sınıflandırılmaktadır.Ve en kaliteli Bor Türkiye topraklarındadır.İkinci buna ispat yardımı bir başka konu ise NASA'nın Marsa gönderdiği Anka Kuşu uzay aracıda Mars yüzeyinde Türkiye'den gönderilen Ham Bor sayesinde haraket ettirilmiştir.

Dünya Dışı Varlıklar için Bor'un Önemi... ( Teori )

Öncelikle ABD ve Dünya Dışı yaşımın Bor pazarlığını sorgulayalım iddia'ya göre;MJ-12, DDBV’lerle (Dünya-Dışı Biyolojik Varlıklar) sınırlı işbirliği ile gizli bir program yürütüyordu. Zeta Reuculi yıldız sisteminden geldiği iddia edilen, büyük siyah gözlü ve kocaman kafalı, akıllı sürüngenimsi yaratıkların (Gri’lerin)(1) acilen “Bor” elementine ihtiyaçları vardı. Bu element de Amerika’nın güneybatısında bulunuyordu. İlginç bir tesadüftür ki, ülkenin çok gizli askeri tesisleri de yoğun olarak bu bölgede bulunuyordu.
İlk olarak burada Dünya dışı varlıkların Bor elementine ihtiyaçları olduğu iddiası yer almaktadır.Peki bu neden olabilir.
1.Uçan dairelerinin dış kabuğundaki bir çatlak ya da bir yarıktan dolayı
2.Yakıt'a ihtiyaçları olduğundan dolayı
3.Motor sistemlerindeki bir ağrızadan dolayı
Birinci sebep için bir teori üretmek gerekirse aslında mantığa en yatkın geleni budur evet çünkü dünya yapımı mekikler nasıl ki atmosferdeki sürtünmeden kurtulmak için Bor'dan istifade ediyorlarsa Dünya dışı varlıklarda bu şekilde mekiklerini korumaktaydılar ve dış kabukta bir çatlak olduğu sürece araçlarının yerden kalkması imkansızdı.Çünkü böyle birşeyi denemek Challenger'a kader ortaklığı etmekle eş değerdi.Bu yüzden Bor'a ihtiyaçları vardı.
İkinci sebep ise çok düşük bir ihtimal benim açımdan çünkü gezegenler arası yolculuk yapan bu varlıklar mutlaka ama mutlaka tanklarında yeterli yakıta sahip olmalıydılar.Çünkü bu kadar gelişmiş bir uygarlıktan gelen varlıkların bunu hesap edemesi gibi bir durum sadece komediydi.İşin ilgincide Bor'u yakıt olarak kullanıp kullanmadıklarıydı.
üçüncü sebep ikinciye göre biraz daha mantıklı çünkü dünyada bile kullanılan bazı motor sistemleri sadece güçlü bir ateşleme için bor'a ihtiyaç duymaktadırlar bu motorlar günümüzde araç ve uçak saniyisinde pek kullanılmasada ABD ve dünyadaki birçok gelişmiş orduda bu tarz motorlar mevcuttur.Bunun bilgisi için arama motorlarında rahatlıkla bilgiye ulaşabilirsiniz.
Akla herşeyden önce şu sorular gelmelidir.Benim şahsi kanaatim ABD nin Bor karşılığı bir pazarlağa girdiğine inancım sonsuz!Ama dünya dışı varlıkların Bor için ABD ile pazarlağa gireceğine karşı hiç inancım yok! Çünkü eğer ki siz dünya dışından gelseydiniz ki! Bor için teknolojinizi vermeye göze alıyorsunuz! ki bu da ayrı bir saçmalıktır.Ama yinede biz böyle olduğunu varsayalım Eğer sizin için Bor çok önemli olsaydı seçiminizi ABD'den yana kullanıp sadece belli miktarda Bor'a sahip olmak için Teknolojinizi satmayı mı göze alırdınız yoksa yüzde olarak dünya lideri Türkiye'yi seçip inanılmaz miktarlarda Bor'a sahip olmayı mı göze alırdınız ? Sizin seçiminiz ne olurdu.Tüm bunlara baktığımızda ya Dünya dışı varlıklar düşündüğümüz kadar akıllı üst düzey zekaya sahip değiller ya da gerçekten ABD nin Türklere nazaran biraz daha saf olduğunu düşünmüş olmalılar.Arkadaşlar herşeyi bir kenara bırakıp öncelikle kendinize sormalısınız.Buradaki herkesin görevide bu olmalıdır.ABD ile Dünya Dışı varlıklar arasında böyle bir pazarlık olmamıştır.Olamaz da Mantığı doğru ucundan yakalamakta fayda var.Mantığı doğru ucundan yakaladığınız zaman bunun sadece bir söyletme hikayesi olduğunu anlarsınız.Konuyu kapanışa bağlarkende şunları söylemek istiyorum ABD Dünya dışı varlıklar ile iş birliği içinde değildir.Sadece bir al gülüm ver gülüm politikası vardır.Başka hiç birşey yoktur.Peki Gri'ler dediğimiz ırkı teknolojisini satmaya iten güç nedir bana kalırsa en mantıklı yol ırkının artık genetik olarak yok olma aşamasına gelmiş olmasıdır.Bunun içinde kendilerine uzay ile bir bağlantısı olmayan galaksiler arası bilgiye sahip olmayan bir gezegen ırkı seçmekti ama bu ırkın aynı zamanda fiziksel ve biyolojik olarak belli bir zekaya'da sahip olması gerekiyordu.Bu sebepledir ki seçeneklerini dünyadan yana kullanmışlardır.Şimdi onlar melez bir ırk yaratma çabasındayken ABD ise istediği zaman onları nasıl defedeceğini düşünmeye başlamıştır bile...Gün gelicek bu düzen bozulacaktır.Zaman ayırdğınız için teşekkürler....

Ufoloji Forum: 

Banada 2. secenek mantıksız geldi 1. secenek baya güçlü geldi.Amarikalılarla iş birligi için tek sebepte arac oraya yakın yerde arızalanmıs olabilir.

bor bizim için ya da bizim teknolojimizde önemli olabilir ama milyonlarca kilometre uzaktan gelen bir teknoloji için boru bu kadar uzaklarda aramaya gerek kalacağını düşünmüyorum.Ayrıca teknoloji denilen şey insanların kendi yaşadıkları gezegenlerinin madenleri ile ortaya çıkacak bir kavram.Evet bilgi sonsuzdur ama dikkat edilirse teknolojinin tüm ürünleri bizim dünyamız madenleri ile yapılmıştır.Bor'u farklı alanlar da kullanabilirler ama sadece bor için buraya gelmezler.Onların farklı bir amacı var.

Sevgili miltenberger, yazın cok guzel. elıne saglık. Bende yorum yazdım yazdım ama yazdıklarım kaboldu. Kaydetmedi. O yuzden bıraz sınırlıyım. Kendımı toparlamam lazım 

 

Sorumlusu benim sanırım; 10 saniyelik bir upgrade yapmam gerekti 10 saniye'lik olduğu için de bir uyarı mesajı koymadım ama koymam gerekirdi. Özür diliyorum bu durum için.

sayın stars, ozur dılemeyı gerektırecek bır durum yok ortada. Ama hassasiyetınız ıcın tesekkur ederım. Aslında tum suc Muzaffer'indir :))) Gecen gun sıtede yapmıs oldugu buz gıbı, derin dondurucu etkisi yapan esprısı benı bayagı derınden sarstı. Hala toparlanabılmıs degılım. :)

 

: )

arkadaşlar şu anda dünyanın en iyi vede en büyük ortalama yüzde yetmiş oranındaki dünyanın en fazla bor rezervi türkiyede onun için türkiyedeki karışılığın tek sebebi amerikalıların  bunun gibi madenler ve bor rezervini ele geçirmektir amma inşallah mktedir olmayacaklar vede olamayacaklardır biz neden bu bor madenini işleyemiyoruz dışarıya ham olarak bire veriyoruz dışarıdan işlenmiş olarak yüze alıyoruz neden başka bir elmi var engelleyen