Sadece Dünyadakiler İçin Oksijen.

Arkadaşlar , NASAnın Açıklamalarındanda bildiğin üzere Bir YAŞAMın Bir yıldız , gezegen , gökada yada uyduda  Oluşması İçin Oksijenin Bulunması Gerek Fakat bu Bizim Bildiğim İnsan İçin gerekli , şu anda evren her saniye büyüyor kimi yerde zaman daha hızlı akarken kimi yerde daha yavaş , kimi gezegenlerin yapı elementleri çok farklı bizim bile bilmediğimiz elemtlerden oluşan yıldızlar vs. yani kimi yaşam formları belki bir asite belki bir katıya belki potasiuma yada irona gereksinim duyabilir , biz bunu henüz bilemeyiz fakat evren büyük bir sonsuz her geçen saniye ise büyüyor ve kimi canlılar için oksijen falan gerkli değil bunu anlmaınızı umuyorum tam olarak anlatamadım galiba ama umurım anlamişinızdır çünkü evrende Sadece Bizim gibi insanlar yok , yaratıklarda vardır insan görünümünde olanlarda , tamamen asitin içinde yaşayanlarda ,katının bile içinde yaşayanlarda yani tahmin edip edebileceğiiniz her zerreceğin içinde çok farklı şeylere ihtiyaş duyan yaşam formları vardır , dar görünüşten çıkmanızı umarım ve yani anlayacağınız sadece Canlının yaşaması için oksijene değil nasıl evrim geçirip oluşmuşsa onu sağlayan meteryale gerek vardır dünyadaki yaşamın oluşmasında suyun etkisi olduğu için biz  su ve opksijene ihtiyaç duyarız.

Etiketler: 

Evet haklısın.Bu arada konu başlığı biraz garip olmuş :))

Herzaman sunu soylerım. Bızı zıyaret eden varlıkların ( tabıkı hepsı bır degıl ) genel fızıkı tanımlamasını nasıl yaparız ? Buyuk bır kafa, Irı gozler, Kucuk burun ve agız, ufak cene, eller, ayaklar, govde ınce ve zayıf.

Bu ne demek ?

Buyuk bır kafa: Beyınlerı buyuk ve akıllılar. 

Irı Gozler: yasadıkları ortam bızımkısı kadar aydınlık degıl. 

Kucuk burun : yasadıkları ortamda oksıjen sevıyesı dunyamızdakı kadar olmayabılır veya vucudları bızım ıhtıyac duydugumuz oksıjen mıktarına ıhtıyac duymuyor olabılır.

Kucuk agız ve cene: yemekle araları yok. Besınlerı sıvı veya sıvıya yakın maddeler olabılır. Katı maddeler sındırım sıstemlerı ıcın ( varsa tabıkı ) zararlı olabılır

Eller, ayaklar, govde ınce ve zayıf: Neden bız ırı ve kaslıyız onlara gore ? cunku yercekımımız bunu gerektırıyor. Demek kı onların yasadıgı yerde yercekımı bızdekıne gore oldukca az. ( Uzayda bellı bır sure kalan astronotlarda kas ve kemık erımesı gorulmustur )

Sevgı ve saygılarımla  

Kucuk burun : yasadıkları ortamda oksıjen sevıyesı dunyamızdakı kadar olmayabılır veya vucudları bızım ıhtıyac duydugumuz oksıjen mıktarına ıhtıyac duymuyor olabılır. - onların oksijene ihtiyaç duyduğunu nereden biliyorsun ? belkide hiç farklı solunum şekilleri vardır , belki karınlarında olan fazlada bir organ bu işi görüyordur.  

Kucuk agız ve cene: yemekle araları yok. Besınlerı sıvı veya sıvıya yakın maddeler olabılır. Katı maddeler sındırım sıstemlerı ıcın ( varsa tabıkı ) zararlı olabılır - ya sıvı bizim bilmediğim yüzlerce madde şekli vardır bunu bilemezsiz o yüzden sıvı dememen gerek.

Uzist, Benimki tahmin guzel kardesım. Ufo gordum. Bırkac kere sahıt oldum. Oyle gunestı yıldızdı yansımaydı seklınde kafa bulandıran karısıtırsan sekıldede degıl. Ama hıc uzaylı gormedım. Temasta bulunmadım. Konusmadım. Uzaylı bır tanıdıgım bır akrabam arkadasımda yok. Tek bıldıgım uzaylı oldugunu dusundugum varlık kayınvalıdemdir. Onun gorunumude bızımkı gıbıdır. Benım anlatmaya calıstıgım genel manada kafamızda sekıllenen, ortaya atılan fızıksel ozellıklere gore yasadıkları ortamın bır tablosunu ortaya cıkartmaktı.

Valla ben bıle yok ıstı kosusturmaydı bankaydı faturaydı derttı tasaydı derken burnumdan cogu zaman nefes almıyorum. Sıkıntılı anlarda soludugum havayı nereden alıp verdıgımıde burada yazmıyım. Durup dururken -300 puanı yemıyelım :)) ozetle ben baska yerlerden soluyorsam uzaylı x bır kardesımızınde koltuk altlarından :) nefes alma ıhtımalınıde goz ardı etmıyoruz tabıkı. Merak etme sen. 

Agız meselesıde oyle nereden bıleyım. Belkı hap alıp gunluk proteın karbonhidrat vitamin ihtiyaclarını karsılıyor olabılırler.

Fızıksel ozellıklerının tamamıyle bıze yakın olabılecegını dusunerek tahmınlerde bulundum.

Surcu lısan ettıysek af ola sevgılı kardesım

Uzist aynı senin gibi düşünüyorum. Bizler Oksijen ve suya ihtiyaç duyuyoruz diye diyer yaşam formlarınında bunlara ihtiyacı var demek dar görüşlülüktür. Belki onlar sıfır oksijen oksijen yerine ya başka bir madde yada hiç birşeye ihtiyaç duymuyorlarsa. Bu sadece bizim evrimimiz sonucu oluşmuş bir şeyse. 

Oksijen çeken uzaylı? asdfghjkl