Güler misin :) Ağlar mısın :( ..?

Japonları kandıran Türk...!!!

Tokyo Üniversitesi, “130 yıllık tarihimizde böyle bir şey yaşamadık” diyerek Anılır’ı işten attı, doktorluk unvanını iptal etti

dünyanın en iyi 10 üniversitesinden biri olan Japonya’nın en prestijli okulu Tokyo Üniversitesi’nde “Türk bilim sahtekarı” şoku yaşanıyor.

“Uzay Asansörü” adlı projesiyle Japon ve dünya basınına konu olan, NASA’da iki yıl astronotluk eğitimi alarak “İlk Türk astronot” olduğu iddiasıyla ortaya çıkan Serkan Anılır, Japonya’yı karıştırdı.

2003 yılında Tokyo Üniversitesi’ne verdiği doktora tezinin yüzde 40’ı “aşırma” çıkınca bir anda ülkede bilim dünyasının tüm şimşeklerini üzerine çekti. Anılır’ın Türk Ulaştırma Bakanlığı’nın kendisini NASA’ya gönderdiğine dair belgenin de sahte olduğunun belirlenmesinin ardından yardımcı doçent olarak görev yaptığı Tokyo Üniversitesi, 37 yaşındaki Türk’ün doktora tezini iptal etti, üniversite ile ilişiğini kesti. Rektör Junichi Hamada, Yomiuri Shimbun gazetesine yaptığı açıklamada, “Şok içindeyiz. Bu inanılmaz bir durum. 130 yıllık tarihimizde hiçbir doktora tezini iptal etmedik, kimseyi görevden atmadık” dedi ve Anılır’ın doktora tezini kabul eden heyet hakkında da soruşturma açıldığını duyurdu. Anılır’ın internet sitesinde yayınladığı astronot fotoğrafının da fotomontaj olduğu ortaya çıktı. Illinois Üniversitesi ve İTÜ mezunu olduğunu belirten Türk’ün, bu okullarla da bir ilişiği olmadığı tespit edildi.

TÜRKİYE'YE DÖNDÜ
2001 yılında kendisiyle Tokyo Üniversitesi’nde eğitim aldığını söyleyen bir Türk okul arkadaşı, “Onun bir yalancı olduğunu herkes bilirdi. Ama yalanlarıyla çok eğlenirdik. Bir keresinde odasında sahte bir NASA kimliği hazırlarken bile gördük. Bu yalanlarının eninde sonunda başına bir bela açacağı belliydi” dedi. Gelişmeler üzerine daha önce Anılır’ı yere göğe sığdıramayan Japon basını özür yazıları yayınladı. Japonya Uzay Geliştirme Ajansı da, Anılır’a ait olmadığını tespit ettiği 4 makalesini kronolojik listeden çıkardı. Anılır’ın kitabını basan yayınevi ise kitabın basımını durdurduğunu açıkladı.

Hakkında belgede sahtecilik, intihal ve nitelikli dolandırıcılıktan soruşturma açıldı. Fahri Büyükelçilik yaptığı Wakayama vilayeti Kushimoto ilçesi verdiği bu fahri elçilik ünvanını geri aldı. Anılır, hakkındaki bu olayların ardından Japonya’dan ayrılarak Türkiye’ye geri döndü.

BEN ZATEN BIRAKACAKTIM!
Anılır, kişisel internet sitesinde yaptığı açıklamada, “Ben zaten işi bırakmak için başvurmuştum” ifadesini kullandı: Bir doktora öğrencisi olarak yazdığım ilk tezdi. O yüzden de alıntı yaptığım yerlere numara verip kaynak belirtme olayından haberim yoktu. Basit bir hatamdan kaynaklandı. Zaten işten ayrılmak için başvurmuştum. Astronot fotoğrafı da Houston’da eğlence için yapılmış bir fotomontajdı, biyografimde yer vermek hataydı.

ANILIR’DAN İNCİLER
Astronotum, olimpiyat şampiyonuyum, yazarım.

* Türkiye’nin ilk resmi astronot adayı olarak Ulaştırma Bakanlığı tarafından NASA’ya gönderildim. 2 yıl astronotluk eğitimi aldım. (Belge ve fotoğrafı sahte çıktı) * Beni NASA’ya Türk Hava Kuvvetleri Komutanı tavsiye etti.

* Türk Milli Kayak Takımı’nda yer aldım. Olimpiyat madalyası kazandım.

* Illinois Üniversitesi ve İTÜ mezunuyum. (Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık mezunu)

* 2003 Sapacean Uzay Konferansı’nda bildiri sundum. (Katılımcı bile değildi)

* Japon Uzay Fiziği Departmanı Başkanıyım. (Öyle bir departman yok) * Amerikan Onur Madalyası sahibiyim. (Birkaç bin dolara satın alınabilen bir ödül çıktı)

* Tokyo Üniversitesi’nin ilk yabancı yardımcı doçentiyim. (Başka birçok yabancı yardımcı doçent görev yapmış)

TÜRK BASININI DA KANDIRDI
Anılır, Türkiye’de birçok bilim konferansında katılımcı olarak yer aldı. Birçok TV kanalına röportaj verdi. İşte Türk basınında şimdiye kadar Anılır ile ilgili çıkan haberlerin başlıklarından örnekler:

* Japonya’daki süper beynimiz.

* İlk Türk astronot adayı

* Türk Bilim Adamı’nın Uzay Asansörü: ATA

* Uluslararası alanda yıldızı parlayan Türk bilimadamı

* Japonlar’ın Türk samurayı

La ilahe illallah biz adam olmayız kardeşim.yok yok kesinlikle adam olmayız..

bir şarlatan ın koca bir ülkeyi nasıl bir prestij kaybına uğratığına bakar mısınız...!!! ki japonya da türkler sevilmektedir...

Bu adamı ülkeye bile sokmamak lazım.Bizi nasıl küçük düşürmüş sevildigimiz ülkede.Vatandışlıktan atmak lazım onursuzu.

Filme konu olacak cinsten bir hikayesi varmış adamın. Böyle yüksek bir mevki de çalışan biri, nasıl zekalarıyla tanıdığımız Japonları kandırır çok şaştım. Kimse mi araştırmamış kimdir diye? Bizde de bu olaya benzer, birkaç sene önce Tayyip Erdoğan'ın korumalarından biri sahte çıkmıştı bu da linki;

 

http://www.haberler.com/sahte-koruma-erdogan-la-davos-a-gitmis-haberi/

Kayınpederim çok doğru söylüyor arkadaş ''bu millet bir gün sahtekârlık yapmasa gece rahat uyuyamaz'' diye.

tamam biraz sahtekarlığa kafası basan bi milletiz ama bu kadarıda pes adam dünyayı kandırmış.....

bu adamı türkiyede reklam yıldızı veya jüri üyesi falan yaparlar.

ama japonyada bile bizim halkımızın olayların sadece cinliğini uygulamaya yarayan bir zekası olduğunu ispatlamış bir insan...tebrik etmek lazım..:)))))Biz buyuz demenin en göreceli yolu...

kesinlikle hem aglanılacak hemde utanılacak bır durum. Ancak sunu belırtmemde fayda varkı bu adam zekı. Beyın bırısı. bellı. Bu kadar aldatmacayı planlayıp organıze etmek ve uygulamaya gecırmek her babayıgıdın harcı degıldır. Ama kapasıtesını maalesef negatıf yonde kullanmıs bırısı. Bunun gıbı zekı bır adamın hakıkaten alnının akıyla bılım ve ılım yolunda ılerlemesını gonlum arzu ederdı.

Son pısmalık fayda etmez. Yapacak bırsey yok

düşünsene houston da 3 dollara standart photoshop yaptırıyor, ve ilk türk austronaut diye türk gazeteleri bile manşet atıyor... burada medyanın da nasıl işlediğini eleştirmek gerekiyor... bizler bu yazılara itibar edip bilgi ediniyoruz... :)valla aramızda kalsın... dünya gülmüştür  bu habere!!

yav kardeşim anlasananıza bu adam türkiyede daha çabuk ortaya çıkardı amma japonların türkiyeye büyük saygısından dolayı araştırmaya gerek duyulmamıştır bu adamda bunu avantaj olarak kullanmıştır yazık yahu iyiniyeti suistimal edilmiş adımıza bir kötü hanesi yazdırmış bu adamın cezasının boş bir mekikle geri dönmemek üzere uzay boşluğuna bırakmaktır ozaman bundan köklü kurtululmuş oluruz içimizde bulunduğu müddetçe japonlar bunuda gördükçe akıllarına gelir