Marduk (nibiru *10.gezegen ) Artık çıplak Gözle Resmen Görünüyor.

Marduk diye bilinen , Kıyamet gezegeni Nibiru Kapıyı çaldı, dünyanın pek çok yerinden çıplak gözle izlenebilen ve teleskopla çok rahat seçilebilen Kızıl gezegen, 2011 - 2012 arasındaki dönemde Dünya ve Güneş arasından geçip bizi yörüngemizden çıkaracak. 1-2 hafta sürecek olan dünyanın dönme olayının durması ile yer gök resmen yer değiştirircesine zelzeleler ile yıkılacak. Yeni kıtalar oluşurken bugünkü bildiğimiz kıtalar yokolacak. Buyurun izleyin, Nasa çalışanından çarpıcı açıklamalar var , kaçınılmaz son belkide birçok insanın hayatına son verecek.

[video:http://www.youtube.com/watch?v=bKKc2U11ATo&feature=player_embedded]

10. gezegen tüm gezegenlerin tersine bir yörüngeye göre ilerlemektedir  şu anda çıplak gözle izlenebilinen gezegen yukarıdada yazığı gibi önümüzdeki seneden sonra dünyanın yanından geçeceği konuşuluyor henüz resmi olarak nereden geçeceği ve ne gibi sorunlar yaratacağı açıklanmadı fakat insanlığa göre büyük olaylar bizi bekliyor.

güzel

Yani gerçektende 2012 filmindekinin biraz daha azı mı olcak yani gerçek mi?Bi de kaynak alabilir miyiz ? Nerden buldun ?Bunu teleskop nickli arkadaşımıza sordum cevabı bekliyoruz..

Çıplak gözle görüldüğüne delil nedir?

Teleskobu kurdugum zaman ilk önce nibiru arıyorum ama bir türlü gözlemliyemedim.ışık kirliligi çok fazla.birde tereddüte düştüm yanlış yerdemi arıyorum diye ,üniversiteye gidip hocalara soracam.yıldız haritasının üzerinde tam yerini bulup öyle deneyecegim.birde büyük teleskobu çıkartacagım daha iyi sonuç alacagımı sanıyorum.buldugum zaman ilk sizinle paylaşacagım.

bana pek inandırıcı gelmedi

Şunun şurasında 2012 ye ne kaldı. Halen gözlemleyemiiyoruz. hadi Nasa görüyor ama sölemiyor gizliyor. Peki elinde gayet kullanışlı teleskopları olan Üniversiteler yada şahıslarda mı gözlmeleyemiyor bunu. Açıkçası 2012 de böle bir gezegenin yanımızdan geçip gideceğine olan inancımı kaybediyorum. şunun şurasında 2 yıl kalmış halen bir net resim yada görüntü yok. 

Valla Nasa'da birileri herhalde milletle dalga geçiyor. Arkadaş pluton bile gözle görünmezken ondan daha ötede olan Orcus nasıl gözüküyor anlamadım. Yörünge süresi 247 yıl. Daha Pluton'un arkasında ve iki yıl sonra Dünya'da olacak.  Bir de gaz devi olduğunu söylemiş Nasa'daki arkadaş (fazla kuru fasulye yetişiyor orda anlaşılan)!

sevgili Uzist bizlere nibiru diye gösterdiğin resim benimde avatarımda bulunan "Star V838 Monocerostis" tir. dünyadan bakıldığında "Tek Boynuz" takım yıldızı yönünde ve 20,000 ışık yılı uzaklıktadır. yeni oluşmakta olan bir yıldız sistemidir. ortadaki o "kırmızı dev" o yıldız sisteminin merkezi olacaktır. nasanın 2002 yılından beri özellikle merceğe aldığı yeni doğan yıldızlardan biridir. bu sebeptendir ki "Star V838 Monocerostis" kesinlikle Sümerlilerin keşfettiğini düşündüğümüz "Nibiru" olması mümkün değildir. ayrıca ilgilenenler için ;

Nibiru ile ilgili bilimsel bilgilerin toplandığı site;

http://bluepoint.gen.tr/nibiru2.html

Nasanın Nibiru diye tahmin ettiği Star KX76 nın orjinal fotoğrafı;

http://apod.nasa.gov/apod/ap010830.html

Star V838 Monocerostis ile ilgili bilgiler;

http://hubblesite.org/newscenter/archive/releases/2004/10/image/a/

arkadaşlar olmuyo böle yani iyice araştırmadan bu kadar kaliteli bir sitede yanlış sunumlar yapmak

saygılarımla,

 

Sevgili thaliondilfatih,

Verdiğin sitedeki bilimsel bilgiler biraz bilim-kurguya benziyor.

Tabletlerden nükleer bombalar, galaktik federasyonlar, kertenkeler ırklar nasıl çıkmış anlamadım :)

select_id sitenin en üstündeki şu yazıyı okusana ben nibiru ile ilgili kısma dikkat çekiyorum sitenin geneli beni ilgilendirmez;

Teorilere göre 10. gezegen denen Nibiru (NASA'nın 2001 KX76 olarak katalogladığı gezegen) güneş etrafındaki 3657 yıllık her dönüşünde dünya'ya yakın olarak gelip geçerken dünya üzerinde türlü felaketlere sebep olmaktadır. Bu seferki geçiş ise çeşitli kaynaklara göre 2012 yılında gerçekleşecektir. Güneş sistemimizdeki elemanlar olarak Zecheria Sitchin Güneş'i ve Ay'ı da cisim olarak ele aldığında 11 cisim söz konusu olmaktadır. Nibiru'yu bu sisteme eklediğinde Sümer tabletlerini çeviren Sitchin'e göre 12 sayısına ulaşılmaktadır. Güneş ve Ay'ı saymazsak 9 gezegenden oluşan güneş sistemimizde Nibiru 10. Gezegen olmaktadır. Zecheria Sitchin'in kitabında anlatılan 12. Gezegen ile bugün tartışılan 10. Gezegen aynı gezegendir. Son zamanlardaki, Güneş sistemimizdeki gezegenlerin parlaklıklarındaki artış, Jüpiter'in uyduları ile arasında iyonize bir bağlantı oluşması, gezegenlerin manyetik çekim güçlerindeki artış ve değişimler, Jüpiter, Uranüs ve Neptün atmosferlerindeki sıradışı değişiklikler dünya üzerinden teleskoplarla izlenmektedir. Son aylarda tüm dünya'da görülen atmosferik anormallikler ve çeşitli büyüklükteki depremlerin yoğunluk kazanması ile ilgili açıklamalar 10. gezegenin gelişi ile ilgilidir. Pioneer 10 ve 11'in dünyada'dan uzaklaşma hızlarındaki azalmaların da 10. Gezegen etkisi ile olduğu ileri sürülmektedir.

http://bluepoint.gen.tr/nibiru2.html  dan alıntıdır.

Arkadaşlar Zecharia Sitchin Dünya tarihçesi adı altında  10 adet(Türkçeye çevrilmiş olarak Dünya Tarihçesi,12. Gezegen,Tanrıların ve İnsanların Savaşları,İlahi Karşılaşmalar, Melekler Vizyonlar ve Elçiler,Zaman Başlarken,Kozmik Şifre,Dünya Tarihçesi,Enki'nin Kayıp Kitabı & Dünya Dış Haritaları ve Kehanetleri,Kayıp Diyarlar,Kozmik Tohum,Gökyüzüne Merdiven) kitap yazdı.Bu kitabın tüm yazıları sümer Akkad babil ve asur tapınak kütühaneleri,mısır,hitit ve kenat mitlerini tabletleri çevirilerine göre yapıldı.Şimdi o kitapları okuduğunuzda ki şiddetle okumanızı tavsiye ederim kökenlerimizi ve marduk gezegenini bize anlatıyor.Ona göre 3661 yılda bir yörünge çizen Marduk gezegeni 2012 gibi bir tarihte güneş sisteminden geçmesi gerekiyor..Yalnız marduk gezegeni yörüngesi boyunca bir terslik yaşamış olabilir.Zaten atmosferinde problem vardı ve bu yüzden  dünya gezegenine altın aramak için gelmişlerdi.Belki de gelmeyebilir.Bilemiyoruz.Bekleyip göreceğiz.Ama Ufoların son zamanlarda çok yoğunlaşması ve en son güneş etrafında 6 dünya büyüklüğünde uzay aracı görülmesi onlarla ilgili olabilir.Daha fazla şeyler yazmak istemiyorum.Ama zecharia sitchinin'in tüm kitaplarını alıp okumanızı hatta başucu kitabı yapmanızı ve bu değerli kitapları kimseye verip kaybetmemenizi öneririm.Bu 10 kitabı tekrar tekrar okuyup notlar almak gerekiyor.Ve sıralamasına dikkat edin.Çünkü hepsi birbiri ile bağlantılı.

thaliondilfatih, zaten verdiğin linkteki bilgilerden bahsettim ben de. O linkte de sadece Niburu ile ilgili bilgiler var ve bence kurgu olmaktan öte bir bilgi yok o yazılarda da.

Nasa'nın bulduğu Sedna gezegeninin bilgileri bilimsel, etkileri dedikleri ise kurgu.

amacımız bildiğimizi paylaşmak, sonucunda doğrusunu öğrenmek. ben şimdilik bu kadarını bulabildim. sen daha iyisini daha doğrusunu bul paylaş birlikte öğrenelim teşekkürler.

Elbette amacımız bildiğimizi paylaşmak, ben de fikrimi belirttim paylaşımınız ile ilgili. Paylaşımın için teşekkürler.

Bu arada Sedna ile ilgili olarak wikipedia da şunlar girilmiş;

 

Sedna, Neptün ötesi cisimler'den biri. Michael E. Brown (Caltech), Chad Trujillo (Gemini Observatory) ve David Rabinowitz (Yale Üniversitesi) tarafından 14 Kasım 2003'te bulunmuştur.

Sedna Uluslararası Gökbilim Birliği tarafından cüce gezegen olarak sınıflandırılması önerilmiş, ancak detaylı incelemesi tamamlanmadığı için henüz bu sınıfa dahil edilmemiştir. Ayrıca Sedna 2005 yılında 10. gezegen olması için aday gösterilmiş fakat hakkında yeterli bilgi olmadığı ve yörüngesinin dışmerkezliğinin çok fazla olması nedenleri ile geri çevrilmiştir. Sedna'nın dış yüzeyi karbon ve buzdan oluştuğu, ayrıca yüzey sıcaklığının -240 °C derece olduğu varsayılmaktadır. Güneşe en uzak olduğu noktada Güneşten uzaklığı Dünya'nın 990 katıdır.

 

 

Bence gelcekse bile 2012 den sonra gelir bu saatten sonra :=

Also, I'd just like to let you all know, that if you believe this video is real, you're a gullible fool. If not, then congrats, you're no idiot. There is no such thing as Nibiru, or Planet X or any of that. Or if there is a Planet X, we need to discover Planet IX first, and it definitely won't be Nibiru!

 

bu video yu yapan arkadaşın son sözleri.....ingilizcem yoktur ama sanırım şöyle diyor : Ayrıca şunu da bilmenizi isterim eğer bu video ya inandıysanız aptal sınız , inanmadı iseniz tebrikler o zaman aptal değilsiniz. Nibiru X gezegenı felan diye bir şey yok . eğer varsa önce Gezegen IX i bulmak lazım ( burada espri yapmış ) ki o da kesinlikle Nibiru olmayacak.

 

yanlış çevirdi isem özür dilerim.....

 

You tube tam anlamı ıle bir sahte cenneti dikkat edelim ...

Kutsal Metinlerde de   geçen bir  konu  mesela  Hz Yusuf'un  rüyasında  11 yıldız , güneş ve ay bana secde ediyor  demesi  O ayette geçen yıldız  kelimesi  gezegenler için  kullanılan bir   kelime  ? Tam  anlamıyla  yıldız  kelimesi  sadece Şira yıldızı (Sirius A-B )nı ve  yanındakini  anlattığı Necm Suresi 49.Ayette geçmekte .Daha  ilginç olanı  bu  ayetin Sirus B nin yörüngesinin  yay  gibi  olduğu ve bu iki  yıldızın karşılaşma süresinin 49,9 yıl  olması

Arkadaşlar Yorumlarınızı Okudum İnanıp İnanmamak size kalmış , bilgiler ve verileriniz bunu haklıda çıkarıp , haklsızda yapabilir , kişisel özgürlüğünüz ve inanclarınız , eğer inanmak üzerine araştırma yaparsanız benim yazıma inanırsınz eğer zıt inanmamak şekliyle bakarsanız öyle görürsünüz , ve şunu bilin nasanın  söylediği şeyler YALANdır açıkladığı şeyler ise gerçek  fakat diğer fikirleri örtmek için söylenmiş  nedenlerdir.

yayınladıgın videoyu hazırlayan kişi sahte demiş daha biz ne diyelim. İnanmak veya inanmamk söz konusu değil ben sadece video için yazdım. İnsanları kandırmak alay etmek için hazırlanmış bir video.Marduk a inanıp inanmamak ayrı ama yayınladıgınız video tamamen sahtedir...( elbetteki bu size yazılmıyor video yu hazırlayan kişi yazmıs zaten kendisine)

 

Ya şu havalar bi düzelmedi bi açılsın teleskop arkadaşımızı bekleyelim :)

cahillik diz boyu, insan azıcık araştırır rezil olmayayım diye. resimde görünen şey bir gezegen değil, gezegenimsi bulutsu, gezegenimsi bulutsunun ismi dışında bir gezegenle hiç alakası yok. aç google yaz oku neymiş öğren. video hakkında yorum bile yapmıyorum. madem bu kadar inanıyorsun dünyanın sonunun geleceğine, bu mu tutuşmuş halin. saçmasınız , saygı sınırlarımı korumakta inanılmaz fazla zorlanıyorum şu an!

[quote=tablo]

cahillik diz boyu, insan azıcık araştırır rezil olmayayım diye. resimde görünen şey bir gezegen değil, gezegenimsi bulutsu, gezegenimsi bulutsunun ismi dışında bir gezegenle hiç alakası yok. aç google yaz oku neymiş öğren. video hakkında yorum bile yapmıyorum. madem bu kadar inanıyorsun dünyanın sonunun geleceğine, bu mu tutuşmuş halin. saçmasınız , saygı sınırlarımı korumakta inanılmaz fazla zorlanıyorum şu an!

[/quote]

ya saygı sınırlarının zorlanmasından bahsediyorsun da>sen hangi saygıdan bahsediyosun be kardeşim?
sen 2 yıl önceki "ölmüş" topiği açıp bulmuşsun,fotoğrafa da bakıp bulutumsu birşey görmüşsün>ondan sonra da milleti aşağlar tonda mesaj bırakıyosun buraya.
ya sana ordaki bulutumsu şeyin bir gezegen olduğunu iddaa eden oldu mu?
sen eğer iş bilen birisi olsaydın,orda Xion gezegeninin fotoğrafı diye idda edilmiş cismin>o senin sözünü ettiğin bulutumsu şeyin ortasındaki kızıl ışık saçan cisim olduğunu anlardın!
yani sen saygı sınırlarının dolaylarında durmayı bırak da,ilk önce bir gözlük al kendine bence..

 

=) gayet sakin bir şekilde cevap vereyim şimdi de, madem cahil kalmakta ısrarcısınız böyle, açıklayalım.

gezegenimsi bulutsunun ne olduğunu açıp okudunuz mu acaba? okusaydınız böyle bir cevap yazmazdınız elbet, benimkisi de soru .  

gezegenimsi bulutsu; kütlesi, güneş kütlesi ( yaklaşık 2 x 10^30 kg) civarlarında olan orta kararlı yıldızların evrimlerinin son aşamasında oluşan bir yapıdır.

yıldızlar, ilk etapta hidrojeni yakarak enerji üretirler. hidrojen yandıkça bir takım reaksiyonlar sonucu helyum oluşur. yıldız hidrojen yakmayı bitirince, helyum yakmaya başlar. helyum çok ağır bir element olduğu için, yıldız inanılmaz derecede ısınır ve kendisini rahatlatmak için dış katmanlarını genişletir.

yine bir takım reaksiyonlar sonucu helyum yanar oksijen elementini ve karbon elementini ve periyodik tabloda bulunan çeşitli elementleri oluştururlar. bu dönüşümlerin de sonucunda, oluşan basınç ve sıcaklıklık daha da artar ve yıldız dış katmanlarını uzaya savurur, sizin deyiminizle patlar. 

olay da burada başlıyor aslında, uzaya savrulan bu maddenin kaçış hızı, yıldızın çekirdeğinin ( sizin gezegen dediğiniz şey) çekim kuvvetine yenik düşer ve etrafında birikip orada kalır. merkezde hala yanmakta olan çekirdek "beyaz cüce", etrafında ise çeşitli elementlerden oluşan bir bulutsu, simetrik ve renkli görünümü nedeniyle "gezegenimsi bulutsu" adını almıştır. zaten bu bulutsu da merkezdeki beyaz cüce tarafından aydınlatılır.

aynı zamanda mantıken, hiçbir gezegenin etrafında bu şekilde bulutsu yapısı bulunamaz. genel fizik ve astronomi bilgisi olan bir insanın rahatlıkla kavrabileceği üzere, uzun uzun anlatma ihtiyacı hissetmiyorum. 

yok hayır kimseyi aşaladığım yok, bilmiyorsanız bilmiyorsunuz. herkes herşeyi bilemez. ama işte sizlerin bu tavrı gerçekten çok can sıkıcı. araştırmadan öğrenmeden bilmeden, saldırgan tavırlar sergileyip, sataşıp, kendinizi savunmaya çalışmanız bu yazıyı okuduktan sonra size de eminim çok komik görünmüştür. benim gözlüğe ihtiyacım yok ama sizin bir takım şeylere ihtiyacınız olabilir. 

bu arada, ben bir astronomum. umarım bunun ne demek olduğunu da açıklamak zorunda kalmam. 

bilginize.

[quote=Ermiş Keşiş][quote=tablo]

 

cahillik diz boyu, insan azıcık araştırır rezil olmayayım diye. resimde görünen şey bir gezegen değil, gezegenimsi bulutsu, gezegenimsi bulutsunun ismi dışında bir gezegenle hiç alakası yok. aç google yaz oku neymiş öğren. video hakkında yorum bile yapmıyorum. madem bu kadar inanıyorsun dünyanın sonunun geleceğine, bu mu tutuşmuş halin. saçmasınız , saygı sınırlarımı korumakta inanılmaz fazla zorlanıyorum şu an!

[/quote] ya saygı sınırlarının zorlanmasından bahsediyorsun da>sen hangi saygıdan bahsediyosun be kardeşim? sen 2 yıl önceki "ölmüş" topiği açıp bulmuşsun,fotoğrafa da bakıp bulutumsu birşey görmüşsün>ondan sonra da milleti aşağlar tonda mesaj bırakıyosun buraya. ya sana ordaki bulutumsu şeyin bir gezegen olduğunu iddaa eden oldu mu? sen eğer iş bilen birisi olsaydın,orda Xion gezegeninin fotoğrafı diye idda edilmiş cismin>o senin sözünü ettiğin bulutumsu şeyin ortasındaki kızıl ışık saçan cisim olduğunu anlardın! yani sen saygı sınırlarının dolaylarında durmayı bırak da,ilk önce bir gözlük al kendine bence..[/quote]

yo,bu konularda saldırganlık yapmak hiç bana göre değil çünkü bilmediğim konular olduğunu açıkça söylemeliyim.ve profesyonel gökbilimci olduğunu söyleyen birisinin açıklamalarını da önyargısız dinleyebilirim.ve onlara da (bir sınıra kadar) güvenebilirim.
neden bir sınıra kadar diyorum; çünkü;insanoğlu her zaman öğrenci durumunda..bugün inandığı birşey,yarın kendini yeni bir inanca bırakabiliyor.yani nasa bile öğrenci iken; biz hiçbir zaman bilimsel de olsa hiçbirşeyi "gerçek" olarak kabul edemeyiz ve onu daima sorgulamak durumundayız.
ayrıca,ben gerçekten kendi mantığım ve aklım karşısında nasa'yı bile tanımam..gerçekten çok açık konuşuyorum.bunları ukalalık olarak almayın.ama "temel bilgi" hiç olmazsa tabii ki eksik olur..
bütün dünyanın uluslarına,savaş ve ekonomi stratejilerinde (internet dünyasında) sadece bir kere değil,yıllar boyu üstün gelmiş ve dünyaya istediğini yapabilmiş birisiyim.
yani gerçekten (bana) reel hayatta öğretim görevlisi olanlar bile hocam diye hitap etmişlerdir.(yeri gelmişken söylemek istedim)

ancak dediğim gibi; verdiğin bilgiler çok güzel ve eline sağlık diyorum sana..
tartışılabilir.çünkü insanoğlu her zaman öğrenci.
saturnün etrafında buna benzer bir (dışardan bakıldığında) çember oluşmuş ise ve buna biz gezegen diyorsak,resimde görünene niye bir gezegen diyemiyoruz gibi bir soru da sorulabilir mesela.
ama bu sorduğum soru da çok içten değil çünkü ben bu fotoğrafların Xion gezegenine ait olduğunu savunan birisi de değilim.

ben bu siteye internetten bir konu okuyup cevaplamak isteğimden geldim.
ve olaylara yaklaştığım boyut çok farklıydı.
hiçbir kutsal kitabı 4/1 kadarını bile okumamama rağmen,bu konularda gerçekten insanların bilmediği gerçekleri bir bir okuyup anlayabildiğimi çok iyi biliyorum.ve bundan sonraki yazılarımda (eğer müsaade edilirse) bu doğrultuda olacaktır!
bunların dışında>her konuda güçlü mantık yürütebildiğimide biliyorum.
yani,benden bu kadar arkadaşlar...

tarih 19 aralık ve adı her neyse o uyduruk gezegen semalarda gözükmüyor :) oysa iki gün kalmış sadece çarpmasına ,şimdilerde ayın 100 katı büyüklüğüne falan gözükmeliydi oysa:) 10 yıldır dilimizde tüy bitti bu saçmalığı anlatmaya çalışırken.Şimdide Allah billir yeni bir tarih belirleme aşamasına geçerler 21 aralık fiyaskosundan sonra..Yanlış hesapladıydık denir :) Dünya'da binlerce ametör/yarı amatör/profesyonel astronom göremiyorda böyle zıvırtıları youtube koyulmuş bir videodanmı öğreneceğiz..

 

Bu arada küçük bir not : 9 gezegen yok artık,plüto gezegen değil başka bir sınıflama olan "cüce gezegen" ismi ile anılıyor-kendisi gibi diğer 4-5 cüce gezegenle birlikte.dolayısı ile bu konuda da çuvallanmış haliyle :)

gezegenin gelip biryere çarpacağı falan yok ya.

ben araştırmadım bu konuları çok iyi ama mayalar 21 aralıkta bir gezegenin gelip de dünyaya çarpacağını mı söylemişlerdi ki?

hiç zannetmiyorum zaten öyle birşey de olmayacak.

son günlerin yaklaştığı bu tarihler,gökteki çok ender rastlanan gezegenlerin hizalanmasından doğacak olan bir geçiş dönemi.

zaten incilde bahsedilen "son" yani göksel egemenliğin gelişi,Tanrının gezegeninin gelip de dünyayı paramparça edeceği değildir.

böyle birşey kesinlikle olmayacak.böyle bişeyi bekleyen mi var?

 

"kardeşler,(son geldiğinde) göksel egemenliği dışarıda aramayınız.çünkü göksel egemenlik içinizde gelecektir" İncil.

yani bunu bir çarpma değil de>gökte ender oluşan astronomik bir durum olduğunu düşünelim.

zaten foton kuşağına ve geçiş dönemine inananlar da böyle olduğunu düşünüyorlar.

"o gün göksel güçler sarsılacak" İncil

yani bunun gökte oluşacak ender rastlanan bir dizilimden kaynaklanacak olan birşey olduğu beklenmeli...

 

Nasa nerdeyse kapı kapı dolaşıp broşür dağıtacak yok öyle bir şey vb diye,hala daha marduk vb videoları ile kim neyi hedefliyor belli değil..Dünya kendisiyle kafa bulmaya başladı bu olayla ..Baksanıza Çinden Amerikaya çocuklara saldırı olayları bile bu konuya bağlandı..Sonuç olarak kıyameti mardukla eşleştirme yerine insanlıkla bağlantılı görmek en azından kendimize hakaret olmaz hiç değilse.Kitabımızdan aynı konuyla ilgili bizlere söylenenleri zaten herkez biliyor.