Edirne'ye UFO mu Göktaşı mı Düştü?...

Edirne'de gökyüzünden geçerek Bulgaristan topraklarına düştüğü iddia edilen cisim heyecan yarattı.

Dün saat 20.30 ile 21.30 sıralarında gökyüzünü aydınlatarak hareket eden bir cisim görüldüğü ve gözden kaybolduktan sonra yüksek bir ses çıkaran cismin göktaşı olduğu iddia edildi.
Bulgaristan'a sınır olan Sarayakpınar, Büyükismailçe ve Kalkansöğüt köyünde yaşayan vatandaşlar, kahvehanede ve evin dışında otururlarken gökyüzünün bir anda aydınlandığını, ışık şeklinde çok hızlı hareket eden cismin köylerinin üzerinden geçerek Bulgaristan tarafına düştüğünü söylediler.

Cisim köylerinin üzerinden geçtikten sonra gök gürültüsüne benzeyen, ancak değişik bir sesin duyulduğunu ifade eden köylüler, “Hudut birliğinden gelen askerler de bize bu cismi gördüklerini ve Bulgaristan tarafına düştüğünü ilettiler” dedi.

Bu arada, Edirne kent merkezideki vatandaşlar da gök gürültüsüne benzer ses duyduklarını ve ışık gördüklerini belirtti.
Lalapaşa Kaymakamı Ceyhun Dilşad Taşkın, gökyüzünde gerçekleşen olayı kendisinin görmediğini, ancak olayı jandarma devriyelerinin araştırdığını söyledi. Taşkın, “Kalkansöğüt köyünden daha net görülen göktaşı, büyük ihtimalle Bulgaristan tarafına düştü. Ama biz yine yangın ihtimaline karşı önlemlerimizi aldık” diye konuştu.

Bulgaristan'a sınır olan ve Edirne kent merkezine 20 kilometre uzaklıktaki Büyükismailçe köyünün muhtarı Emin Akgün de ışığı gördüğünü ve ardından da gürültü çıktığını söyledi. Daha sonra köy kahvehanesine gittiğini anlatan Akgün, “Buradaki köylüler de benim gördüğüm ışık süzmesini görmüş ve sesi duymuş. Hudut komutanlığında görevli askerler de gökyüzündeki ışık kümesini görmüşler ve bize de görüp görmediğimizi sordular” dedi.
 

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/gundem/14697515.asp 

Ufoloji Forum: 

göktaşı olsa önceden tespit edilirdi bence ve durduk yere yön değiştirmez göktaşları

çünkü sürekli gökyüzüne bakılıyo ve bu sayede hızına göre dünyaya düşüceği zaman hesaplanabilirdi

bi de anlamadığım nokta ufolar neden düşüyor bu kadar üst teknoloji sahipseler :S

şöyle bişey olabilir ilk defa dünyaya gelen bir ufo yerçekimi olduğunu bilmiyo ve küt düşler nasıl bi düşünce :D 

hiç aklıma gelmedi :D

ben edirneliyim birçok arkadaş üniversite şenliklerinde kıraç konseri izlerken olaya şahit olmuş.Ben saat 22:00 gibi gittiğim için göremedim ve çok  üzüldüm eğer biraz daha erken gidebilseydim kayıt alabilirdim.Böyle bir olayı kaçırdığım için çok üzüldüm.Her gün 04:00 'lere kadar gökyüzünde birşeyler görürüm umuduyla sabahlarlen o saatte böyle bir gözlem yapamamak açıkçası çok üzdü beni:(

ben izmir bergama'dan gördüm bu cismi.Gökyüzüne ve bilinmeyen gök cisimlerine çok yakın ilgi duyan biriyim.Görmüş olduğum bilinmeyen gök cismi yazısı "Bilinmeyen" dergisinde yayınlanmış, bir kaç kez bilinmeyen gök cisimlerini yani ufo'ları gören biri olarak bulgaristan sınırlarına düşen bir cismin Bergama'dan görünecek büyüklükte bir ufo olma ihtimalinin olmadığı kanısındayım.Bu çok büyük bir göktaşıydı kanımca.Devasa bir ateş topuydu. Bergama köylerinin arkasına düştüğünden şüphe ettim önce.Hatta uçan daire (ufo) olabileceğini de konuştum ailem ve o gün yanımızda olan komşularımızla. Daha sonra yapılan açıklamalarda bu cismin Edirne'den görülen ve Bulgaristan sınırlarına düşen bir cisim olduğu söylenince ufo olma ihtimalinin çok düşük olduğu kanısına vardım.

Benim Datçadaki gözlemim de aynı bu şekildeydi ama kimse görmemiş :( Yoksa edirneye mi geld :)