Reiki Master

Arkadaşlar geçen gün tanıdığım bahsetmişti reiki master diye.Tam bilgim yok ama bildiğim kadarıyla açıklamaya çalışcam.Arkadaşlar benim konuştuğum tanıdığım  şu ana kadar 7-8 yane gözlem yapmış ve bunları bu olaya bağlıyor.Reiki Master enerjimizi iyiye kullanma olayı ve eğer uzaylılara sevgiyle yaklaşarak onları daha çok görebilirmişiz.Bilginiz varsa paylaşın lütfen...

Ufoloji Forum: 

sevgili beko,

reiki herkes tarafından öğrenilebilen kullanılması çok kolay ama çok güçlü bir tekniktir. Eğitim semineri kısa sürelidir (1 veya 2 gün). Öğrenilmesi ve kullanılması kolaydır.

Reiki, bir reiki master'ının öğrencisine Reiki'yi kullanma yeteneğini transfer etmesiyle (el vermesiyle) olur. Seminere katılan kişi enerjiyi, enerjinin çalışma sistemini ve Reiki ile ilgili teorik bilgiyi öğrenir elverme inisiyayon(uyumlanma) seansı sonrasında Reiki enerjisine kanal olup Reiki'yi kullanmaya başlar. Reiki, kanal olunduktan sonra enerjinin ellerden geçerek aktarılması ile kullanılır. Enerji aktarımı sırasında uygulama yapılan kişiye, o kişiden de uygulama yapan kişiye herhangi bir problem geçmez. Reiki uygularken konsantrasyon gerekmez. Reiki için inanmak şart değildir. Siz inanmasanız bile o çalışır ve şifa verir. Reiki bir kez elde edilip ömür boyunca kullanılır. Kullanmazsanız bile kaybetmezsiniz. Reiki'yi öğrenmenin ve kullanmanın, kişinin eğitim, bireysel zeka ve ruhsal tekamül düzeyi ile ya da inancıyla ilgisi yoktur.

Reiki ile çalışma üç aşamada öğrenilir ve bunlar hem bağımsız hem de birbirlerini tamamlayıcı düzeylerdir. Hep birlikte tam bir şifa ve ruhsal gelişim sistemi oluştururlar. Herkes her düzeyin eğitimine açıktır ve herkes kendine uygun gördüğü düzeyde öğrenimi bırakabilir ya da öğretmen olabilir. Dereceler insanların birbirine üstünlük sağlaması için değildir.

Günümüzde birçok bilimadamı ve sağlık çalışanı Reiki uygulamalarının etkinliğini tartışmalı bulmakta ve plasebo etkisinden beklenenin otesinde bir iyileştirme sağlamadığını iddia etmektedir. Buna karşın Reiki uygulamaları dünya çapında hastanelerde yavaş yavaş uygulama alanı bulmaya başlamıştır. Japonya, Amerika ve Avrupa'nın bazı bölgelerinde Reiki klinikleri bulunmaktadır. İngiltere'deki "National Health Service (NHS)" (Ulusal Sağlık Hizmetleri) kurumu, "Complementary Alternative Medicine (CAM)" (Tamamlayıcı Alternatif Tıp) programının bir parçası olarak Reiki uygulamalarına ve benzeri CAM terapilerine gündüz hasta bakım programlarında yer vermektedir. Reiki Türkiye'de de son yıllarda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. umarım yardımcı olabilmişimdir.

ufoları gören herkes onları çok mu seviyo

Bazı ozellıklerımızden haberdar degılız ve maalesef kullanmayı bılmıyoruz. Miltenberger kardesımız gereklı acıklamaları yapmıs. Ama sunuda soylemek ıstıyorum. Isvec'te yasayan tuk bır arkadasım var. Oda reiki. Ama bugune kadar kendısı bır gozleme sahıt olmamıs. Gozlem sayısındakı fazlalıgın reıkı ye baglanmaması gerektıgıne ınanıyorum. Cunku reikide olay sudur. Herkesın bır yasam enerjısı mevcuttur. Kımımızın az enerjısı kımımızınde fazla enerjısı mevcuttur. Reıkı ıle enerjının yonlendırılmesı az enerjılı olanların enerjılerının fazlalastırılması hedeflenır basıt bır anlatımla. Ozetle, uzaylılara duyacagımız sevgı, bedenın ve ruhun enerjısı ıle degıl ruhun terbıyesı ıle mumkundur. Isın ozude budur zaten. Bız ınsanoglu olarak kurmus oldugumuz ekonomık, sıyasal, polıtık sıstemlerden kurtulup ruhumuzu, manevıyatımızı terbıye edebıldıgımızde, negatıf enerjılerden arınıp sevgı ve saygı ıle harmanlandıgımızda ılerlememız hem daha hızlı olacak, hemde neslımızı kurtarabılecegız. Bunların akabındede bırakın gozlemı zaten dırekt temaslara baslayacaklar.

Sevgılerımle

  

Peki bunu tam olarak öğrenip uygulayınca ne oluyo yada ne gibi şeyler yapılabilir ?

Sevgili beko34, Rei her yerde varolan, ki: ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Sözcük anlamı, Japonca'da, "Evrensel Yaşam Enerjisi" anlamına gelmektedir. 1900'lü yılların başında Mikao Usui tarafından çok eski olan şifa yönteminin araştırılmasıyla ortaya çıkmıştır. Reikinin tarihi çok daha eski olmasına rağmen bu bilginin günümüze ulaşmasındaki en önemli kişi bu konuyu derinlemesine araştıran Mikao Usui'dir.

Reiki herhangi bir din yada inanç şekli değildir her inanca sahip insan tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Reiki tıbbı reddetmez aksine tıbbi tedaviye destek olma işlevindedir. Hastaların mutlaka tıbbi tedavi görmesi gerektiğini savunan reiki uygulayıcıları reikinin faydalarını tüm dünyanın daha iyi görmesini sağlamışlardır.
Reikinin hiç bir zararı yada yan etkisi yoktur, zamanla unutulmaz ve etkisi kaybolmaz. Bir çok hastalıkta tıbbi tedaviyi tamamlar,zihinsel ve bedensel gerginlilerden kurtulmayı sağlar, ilaçların yan etkisini azaltır,yorgunlukları giderir,bağımlıklardan kurtulmaya yardım eder kısaca pozitif enerjiyi arttırma ve kişisel gelişim anlamında önemli pozitif etkiler yapar.
Reiki bugün dünyada yaklaşık iki milyon kişi tarafından uygulanmaktadır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Dünyada bir çok hastane reiki uygulamayı bütünleyici kabul etmekte ve reikiyle ilgili çalışmalara önem vermektedir. Reiki uygulayıcılarda sezgileri güçlendirir, ruhsal farkındalığın artmasını sağlar. Reiki evrensel bir enerjidir ve hiç bir kişinin tekelinde değildir. Reiki ile herkes kendinin şifacısı olabilir.

Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler sanırım anladım..

peki aranızda reiki yapıp enerji transferi yapabilicek bir kişi var mı?

benım tanıdıgım bır reiki master var. Isvec'te yasıyor. ve kendısı Turk. yazın ulkemıze tatil ıcın gelıyor.

Bir itiraf ; Yakın bir zamana kadar reikinin ne oldugunu ne ıse yaradıgını bende bılmıyordum. Taaa kı arkadasım bır gun yazın bızımle bulusana kadar. Bana reıkı master oldum dedı. Bende memnun oldum dedım. ben Luke skywalker, bu siyah gıyımlı olan arkadasımız Darth Vader, Bu cırkın ve ufak olan arkadasımız Efendi yoda, Dıger sakallı, kıllı ve az konusan arkadasımızda Chewbacca, Obi van kanobi'de tuvalette dedim. Yok oglum dedi bana. Reiki starwars'da yer alan karakterlerden bırı degıl, veya fılımde gecen yer alan bırsey degıl dedı bana. Ve reikinin ne oldugunu ne ıse yaradıgını anlattı. Tabı ben ısı pıskınlıge vurup olsun dedım bız yınede elektrıkcıye gıdelım mavi fluoresan lambalar alıp kapısalım dedım :)))))))) galip gelen prensesi alır :))))))    

Reiki Master (Tanrısal Enerji Ustası / Evrensel Yaşam Enerjisi Ustası), Reiki (Evrensel Yaşam Enerjisi)'nin bir dalında ustalaşmış kişiye verilen isimdir. Herhangi bir dine mensup olabilir, hiç ama hiç farketmez. Evrensel birliğe ulaşmaktır amaç. Zaten bu yola baş koymuş insanların sakinliği ve yaratılana olan sevgisine inanmakta güçlük çekersiniz. Her dinin tek tanrıdan geldiğini anlamakta güçlük çekeniniz varsa Reiki sizin için var demektir. Reiki'nin birden fazla çeşidi bulunur; ancak hepsi aynı amaca hizmet eder, aydınlanma, tanrıya yani birliğe ulaşma... Günümüzde böyle bir amaca hizmet ettiğini bilmeden bu enerjiyi şifa amacıyla kullanan çok sayıda insan vardır. Reiki inisiyasyonunun gerekliliği sadece harekete geçmektir. Yani birisi size bunu bahşetmiyor, sizde var olan bir şeyi açığa çıkarıyor. Siz rölantide çalışan bir otomobilseniz, Reiki Master Teacher sizi bu enerjiye uyumlar, kanallarınızı temizler, kısacası sizi 1. vitese takar. Bundan sonrası size kalmıştır. Pratik yaptıkça diğer viteslere durmaksızın ilerlersiniz ve hissiyatınız da pratik yaptıkça artar. Bir başkası sizden çok hissediyorsa enerjisi sizden güçlü değildir. Sakın kendinizde bir karma yaratmayın, bu yolda hayal kırıklıklarına uğramayın, egonuzu terkedin. Benim gibi inanmayarak bu yola girseniz bile sonunda ellerinizden enerji akışını hissederek zaten en hakiki Reiki savunucularından biri olacaksınız. İnsanlar beş duyusuyla algılayamadıklarına inanmakta güçlük çekerler ve haklılar da; ama burada anlatılanlar o beş duyuyla algılanır ve daha sonra altıncı bir hissiyat daha uyandırır yani ruhunuzla temasa geçersiniz. Artık beyninizin sadece bir ata benzeyen araç olduğunu görmeye başlarsınız, eğer ata bindiğinizi görmezseniz ve ona asıl binenin ruh olduğunu görmezseniz maddi boyutta takılı kalırsınız, düşünceleriniz sizi yönlendirir dizginlenmemiş bir at gibi alır götürür sizi istediği yere; ama o atı dizginlemeyi bilecek konsantrasyona sahip olursanız tek bir amaca, tanrıya yani Hakk'a yönelirsiniz, atın (beyninizin) bu yoldaki sadakatini görürsünüz. Sizler et yığını değilsiniz, uyanın. Biraz tasavvufa, birliğe, Mevlana'ya, Hacı Bektaş-i Veli'ye, Buddha'ya inancınız olduysa onların yolunda da en büyük yardımcınız Reiki olacaktır. İnsanlar size gülebilir, dalga geçeceklerdir, anlatmaktan çekineceksiniz; ama sizi deli olduğunuzu düşünmekten alıkoyan en büyük varlığınız hissettikleriniz olacaktır. Kendiniz gibi bu yola baş koymuş birilerini buldukça farkındalığınız artacak, artık etrafta Reiki'yi anlatmaktan korkmayacaksınız. Aslında Reiki sizdeki farkındalığı harekete geçirmeye yarayan bir kandırmacadan ibarettir. Şifayı veren de sizsiniz, evren de sizsiniz, tanrı da sizsiniz, siz ise tanrısınız. O'nun aynası olduğunuzu, O'nun ruhunun, ışığının en özel parçası olduğunuzu kavramakta, maddiyattan maneviyata adım atmakta yardımcı olacak en özel şey ise bence Reiki'dir.

Başlangıcı yukarıda diğer arkadaşlarımın da bahsettiği gibi Usui Reiki'dir ve vücudun bu enerjiye alışması için inisiyasyonunun şart olduğu kanısındayım. Usui'den daha yoğun hissedilebilir Reiki dalları bulunsa da öyle yoğun bir enerjiyi bedenin kaldırması münkün değildir. Kundalini Reiki denilen başka bir daldan bahsedelim: Dediğim gibi aynı amaca hizmet eder, farklı ritüellere sahiptir, sembol kullanmaz, kullanımı kolaydır ve Kundalini Reiki 1. seviyesinde avuçlarınızdan akan o enerji hemen hemen Usui Reiki Master yani 3. seyiyesine eşittir. Yani Usui Reiki bir musluksa, Kundalini Reiki'nin, kötü bir benzetme olsa bile kanalizasyon boruları kadar geniş akışa sahip olduğu örneği verilebilir.

Merhaba ..Ben de Hızlı Okuma Eğitimi aldım Eğitimimi Saygın Coaching & Consulting'den reiki bir ve ikiyi Önder Ergin'den aldım Bu konuda Önder bey çok profesyonel..  üçü de ondan almak istiyorum inşallah
sadece reiki konusunda değil,tüm spiritüel konularda kendini oldukça geliştirmiş biri
ve bildiğiniz gibi herşey aslında sistemin bir parçası,bütünlük çerçevesinden bakabilmek,o şekilde bu yolda ilerlemek lazım,o yüzden bilinçli bir rehber şart
etrafımda reiki öğrenmek isteyenleri de gözüm kapalı ona yönlendiriyorum
bir de uyumlandın hadi eyvallah olmamalı bu işler,bu bir yolculuk ve her an desteğe ihtiyacınız olabilir,sorularınız olabilir,ben bu konuda kendisinden her zaman destek görüyorum
artı reikide niyet de önemlidir,uzmanlık ister,zaten üçüncü göz filan açık olduğu için,size bakar,durumunuzu analiz eder.  Hepinize tavsiye ederim..İyi ki varsın ulaşabilirsiniz...

 İzmir Reiki Eğitimi