Uzay kampı Turkiye

Eğitim, Takım Çalışması ve Teknoloji

Bir uzay ve bilim merkezi olan Uzay Kampı Türkiye, gençleri bilim, matematik ve teknoloji alanında kariyer yapmaları için motive etmeye odaklanmıştır. Hem çocuklar hem de yetişkinler uzayla ilgili interaktif simülasyonların kullanıldığı dinamik ve eğlenceli bir ortamda; iletişim, takım çalışması ve liderlik alanlarında da eğitim alırlar.

  Programlar ve Simülatörler

Uzay Kampı Türkiye programlarında, katılımcılara uzayda yaşama ve çalışma hissini veren simülatörler kullanılmaktadır. Uzaya gitmek 8,5 dakika sürer ancak gerçek bir uçuş görevinin hazırlıkları yıllar alır. Yıllarca süren bu görev eğitimleri Uzay Kampı Türkiye’de 2 günlük, 5 günlük ve 6 günlük programlarla sunulmaktadır.

  Uzay Eğitimleriyle Küresel Dostluk

12 Haziran 2000’de açılan eğitim ve eğlence merkezi Uzay Kampı Türkiye’yi, 45'in üzerinde ülkeden yaklaşık 90 bin genç ve yetişkin ziyaret etmiştir. Son teknoloji ile donatılmış tesisimiz farklı uluslardan gençlerin bir araya gelip uzun süreli arkadaşlıklar kurabilecekleri ve diğer kültürleri anlayabilecekleri ideal bir ortam sunmaktadır.

 Benzersiz Tesis-Benzersiz Konum

Uzay Kampı Türkiye; İzmir’de, çağdaş bir endüstri merkezi olan Ege Serbest Bölgesi’nde ESBAŞ tarafından işletilmektedir. Uzay Kampı Türkiye dünyadaki dördüncü; Türkiye, Ortadoğu, Güneydoğu Avrupa ve Batı/Orta Asya’da bulunan tek uzay kampıdır.

Uzay Kampı Türkiye, Uluslararası Adnan Menderes Hava Limanı’na 5 dakika, şehir merkezine 15 dakika uzaklıktadır.

 Uluslararası Onaylı

Bilimsel eğitim veren Uzay Kampı Türkiye, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da tanınmaktadır. Kampımız; merkezi Hunstville Alabama’da bulunan Amerika Uzay Bilimleri Sergi Komisyonu Lisansına sahiptir.

Uzay Kampı Türkiye'nin üye olduğu okul organizasyonları:

NESA- Yakındoğu ve Güney Asya Okullar Konseyi
CEESA- Orta ve Doğu Avrupa Okullar Birliği
ECIS-  Uluslararası Okullar Avrupa Konseyi
EARCOS-  Denizaşırı Okullar Doğu Asya Bögesel Konseyi

-------

fazla soze ve resme gerek yok

daha fazla detay ıcın www.spacecampturkey.com adresine bakmanız yeterlı.

Yetıskınler, ebeveynler sızlerde uzulmeyın. Sızler ıcınde cesıtlı programlar mevcut

 

 

Ufoloji Forum: 

bunu beğenmedim senin gibi bilime meraklı bi insan daha yaratıcı şeyler bulur

Sevgili dostum, bu bir haber. Aynı zamanda cok creative yani yaratıcı. Niye ? Benım ulkemde boyle bır uygulamanın yapılması kendı adıma gurur verıcı. Buyuk bır adım bence. O kampta sadece cocuklara degıl buyuklerede egıtım verılıyor. Kampın amacı sadece eglence degıl. Aynı zamanda egıtım. Dolayısıyla benım gıbı bılıme ve ılıme meraklı bırı ıcın mukemmel bır organızasyon. Tabıkı begenmek zorunda degılsın. ozgur bırısın. Iradene mudahale edemem karısamam. Tercih senındır. Anladıgım kadarı ıle sen uzaylı, canavar, ufo resımlerı vs gormek ıstıyorsun. Benım yapabıleceklerım budur. Elımden bu kadarı gelıyor. benı affet. Eger sen daha yaratıcı bırseyler bulabılecegını ınanıyorsan paylasımlarını merak ve ılgıyle takıp edecegımden emın olabılırsın.

Ya bize sadece uzay kampını haber veriyo sen diyosun ki yaratıcı şey bul ??güzel bir paylaşım...

''bana bir şey öğretinin bin yıl kölesi olurum''  bu güncel konulara değinmen çok güzel, teşekkürler arkadaşım!!

yaratıcı haberler yani