Bimini Island / Bahamas

1968 yılında arkeologlar Manson Valentine ve Dimitri Rebikoff Bahamalar’da dalışları sırasında 7 metre derinlikte uzunlukları 75 metreden 270 metreye değişen ve 60 kilometrekareye dağılmış duvarlar buldular.Birbirine paralel olarak ilerleyen duvarlar 700 metreye ulaşıyorlardı.Bu duvarlar herbiri 5 metre uzunluğunda ve ağırlıkları 25 tonu geçen taş bloklardan yapılmışlardır.

 

Miami Üniversitesinin önde gelen öğretim üyelerine göre bu kalıntılar M.Ö 7000 ile 10.000 yılları arasına tarihleniyorlar.Yani geleneksel tarihe göre bu tarih Büyük Pirammitten çok daha eskilere gidiyor.

Bu denizaltındaki şehir kalıntılarındaki tek belirgin yapı Bimini’deki devasa boyutlardaki kaya şekli.Tahminlere göre bir balinayı yada büyük bir balığı tasvir ediyor olabilir.Daha ötesi için açık bir şey söylemek şu an için mümkün değil.Kimbilir,araştırmalar ilerledikçe daha büyük sürprizlerde bekliyor olabilir bizleri.

Medyum Edgar Cayce ’e göre Atlantis 1969 yılında Bimini yakınlarında bulundu.Şu zamana kadar çok az bir arkeolojik keişf yapıldı bölgede.Deniz dibinde daha çok fazlası keşfedilmeyi bekliyor.Bu kalıntılar insanlık tarihi ve Atlantis efsanesi açısından çok önemli olabilir.

Buranın ne önem taşıdığını pek anlayamadım...

Buranın onemı adanın hemen dıbınden baslayıpta denızın derınlıklerındekı tarıhı kalıntılar. Bu kalıntıların kayıp atlantıs ıle ılgılı olabılecegı varsayımları uzerıne duruluyor