51.Bölge Detaylı Bilgi....

51. BÖLGE ve UFO’LARLA İLGİSİ
Bu bölge , test uçuşlarının yapıldığı UFO gözlemleriyle doludur. Evet 51. Bölge'de, başta 1947 Roswell'de düşen UFO enkazı olmak üzere, birçok olayda ele geçen UFO enkazları ki bunların enaz 9 tane olduğu söylenmekte, bölgedeki yeraltı hangarlarında tutulmakta ve bunlar üzerinde bilimsel ve teknolojik amaçlı araştırmalar yapılmaktadır.
Bob Lazar askeri yetkililer tarafından Los Alamos'tan 51. Bölge'deki “ S-4 “ denilen bir alanda , Groom Lake’in güneyindeki Papoose Lake’de bir askeri üste dünya dışı kaynaklı uçan cisimlerin teknolojisi ve propulsion sistemlerini çözmesi için getirilen bilimadamlarından biridir. Lazar dediğine göre, kendisi ele geçmiş olan bir UFO'nun “ reverse engineer “ tersine mühendislik" ile ilgili kısmında çalışmış, fakat orada bulunduğu süre içinde hiç dünyadışı varlıkla karşılaşmamıştır.
Lazar’ın iddia ettiği eğitimsel belgeler kesinlikle doğrulanmış ve üste çalıştığı , vergi ve maaş bildirisinden de doğrulanmıştır. Lazar'ın bu konuda 1989 yılında kendini basın ve televizyonlar aracılığıyla deşifre etmesinin nedeni öldürülme korkusundandır. Çünkü kendisi, en yakın arkadaşına çalıştığı gizli projeleri anlatmış ve bir gece arkadaşıyla birlikte 51.Bölge'nin etrafında gizlenerek arkadaşına gece 03'ten sonra talim yapan UFO'ları izlerken , güvenlik timlerine yakalanmışlar ve 3 gün ve gece boyunca sorguya çekilmişlerdir. Öldürülme korkusuna kapılan Lazar çareyi kendini deşifre etmekte bulmuş ve ilk önce Las Vegas Tv 'den ünlü programcı George Knapp olmak üzere, CNN Larry King'te dahil birçok Kanala çıkmıştır.
Lazar'ın bu akıllı davranışı hem hayatının kurtulmasına hem de Amerka'nın yıllardır tüm Dünyadan gizlediği 51. Bölge'nin deşifre olmasını sağlamıştır. Lazar , iddialarını ilk olarak televizyon röportajlarında yaptığı için , bir çok meraklı kişi , uçan uzay araçlarının, UFO 'ların parıltısını yakalamak için üsse en yakın kamu alanlarına gelmeye başlamışlar. Bir çok insan burada UFO gözlemlemiş ve hatta bazıları manevralar yapan bu ışıklı cisimleri filme almayı başarmıştır..Bu görüntüler dünya televizyonlarında birçok belgeselde gösterilmiştir..( Türkiye'de de UFO Gerçeği programlarında da bu görüntülere yer verilmiştir.)TANIM


( 51.Bölge'nin Rus Uydu'sundan çekilen fotografı )
51. Bölge, Las Vegas’ın 153 km. kuzeyinde, Groom Dry Lake yakınında olup Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri Sahası ile çevrelenmiştir. En yakın yerleşim birimi, hemen kuzey sınırında bulunan Rachel kasabasıdır. 51. Bölgenin içinde bulunduğu arazi 76 km. karedir ve bu ebat Connecticut Eyaletinden biraz küçük olup, Lübnan’dan ise biraz daha büyüktür...

( 51.Bölge'nin 25 mil mesafeden görünüşü )
Bu bölgede çekilen fotoğraflar 51. Bölgenin yalnızca birkaç hangar ve çeşitli küçük yapılardan oluştuğunu gösterse de, bir çok insan, orada, yerin altında çok önemli ve geniş bir kompleksin bulunduğunu bilmektedir.
51. Bölge yıllarca ordunun U-2, SR-71 ve F117A Hayalet Uçak gibi çok gizli hava araçlarının test sahası olarak kullanılmıştır. Son yıllarda, 51. Bölge’nin hemen güneyinde, Papoose Dry Lake yakınında yer alan ve S4 Bölgesi olarak bilinen yerde, ele geçirilen uzaylı araçlarının tekrar işlemden geçirilerek test uçuşlarına çıkarıldıklarına dair çok ciddi kanıtlar vardır.
GROOM LAKE BASE’İN FONKSİYONU NEDİR?
Groom Lake’deki üs , gizli helikopterlerin en son jenerasyonu için Amerikanın geleneksel test alanı olmuştur. U-2 , YF-12A , F-117A topluma açıklanmadan çok önce burada test edilen uçuşlardır.
Amerikan Hükümeti önceleri bu üssün varlığını kesinlikle kabul etmemekteydi, fakat daha sonra Sovyet uydusu tarafından çekilen üssün fotografları basına sızdırılınca Amerikan Hükümeti üssün varlığını kabul etmek zorunda kaldı fakat bu üste yapılan çalışmaları ve projeleri Ulusal Güvenliği ilgilendirdiği için açıklamayacağını bildirdi.. Genel söylentiler ve üste çalışmış üstdüzey askeri ve sivil yekililer ve de en önemlisi üs içinde gizli projelerde çalışmış bilimadamlarının itirafları, üste , havacılık izlemeleriyle “Aurora” denilen ultra-yüksek hızlı casus uçak , bir çok çeşit , insan bulunmayan havasal keşif araçları , gizli helikopterler ve F-117A için bir yer değiştirme gibi bir çok olası yeni çok gizli uzay araçlarından ve dünyadışı kaynaklı projelerin üretildiğine dair bilgilerini doğrulamaktadır..
Fakat Groom’daki çoğu aktivite , sadece askeri esas kadrodaki kimseler yararına dünyasal silahları ve sistemleri test etmektedir.ZİYARETÇİLER NEREYE GİDİYOR?
Las Vegas’dan 130 mil kadar uzaklıkta , ıssız Nevada Otoyolu 375’de Mile Marker LN 29.5’de , yöreden bir çiftçi tarafından kullanılan tek bir posta kutusu vardır. “ Black Mail Box ( siyah posta kutusu [ şimdilerde beyaz] ) , bu geniş otobandaki tek sınır noktası olduğu için burası , inançlı insanların geldiği yerdir. Bu sınırın öte tarafı olan 51. Bölge topraklarına giriş kesinlikle yasaktır. Etrafa girilmez ve güvenlik güçleri girenleri öldürme yetkisine sahiptir yazılı büyük levhalar vardır ve hertaraf güvenlik kameralarıyla çevrilmiştir. Ne karadan ne de havadan bu çok gizli üssün 30 mil etrafına hiçkimse yaklaştırılmamaktadır.
Sınıra yakın olan kamu alanında 51. Bölgeyi uzaktan görebilen iki görüş noktası bulunmaktadır: Bunlar , White Sides ve bir ziyaretçinin yasal olarak görebildiği bir hava kuvvetleri üssü bulunan Freedom Ridge’dir. Belli bir uzaklıktan Tibakoo Peak Dağından , hala üssü görebilirsiniz. Fakat ıssız , çamurlu bir yolda bir-bir buçuk saatlik yorucu bir yolculuğu göze almalısınız.
“CAMMO DUDES” NEDİR?
Bu , çok gizli askeri sınırı devriye gezen , adı bilinmeyen özel güvenlik gücü için bulunmuş bir takma isimdir. Onlar rozetsiz ve tedbil-i kıyafet gezerler , beyaz veya siyah Cherokee jeep’ler kullanırlar. Sınıra birkaç mil yaklaşan her ziyaretçiyi izlerler. Fakat bağlantıyı engellemek için daima kontrol altındadırlar.
BU ALANI ZİYARET ETMEDEKİ TEHLİKELER NELERDİR?
En büyük tehlike , tellerle çevrilmemiş askeri alandan dikkatsizce geçmektir. Eğer geçerseniz , hemen yakalanır ve binlerce dolar para cezası ödersiniz. Yolun sınıra yaklaştığı her nokta “ GEÇİLMEZ ! ASKERİ BÖLGEDİR ! YASAK ALAN ! “ levhalarıyla açıkça belirtilmiştir. Sınırın yönünden emin olmadan dikkatsizce yürümek yanlıştır. Levhalar görülemediği için gece yürüyüş yapmak tehlikelidir. Başka bir tehlikede , araba kullanırken , aracınızın ıssız çamurlu yola saplanıp kalmasıdır. Kuma saplanıp suyunuzun bitmesi , öldürücü olabilir.

Ufoloji Forum: 

offf ufo deneme sürüşlerini yapıyorlarsa 51.bölgeye görmek için giderim

kardeşim... inan bana hepimiz şöyle birkere area51 de turlamak isterdik...  Bütün sırrların saklı olduğu yer diye düşünüyorum...

Dışardaki hayatın kesin olarak keşfedilmesi herşeyi değiştirirdi. Felsefe ve dinle vardığımız sonuçlar kendimizi aciz hissetmemize neden oluyordu, çünkü biz de artık yalnız ve özel olmadığımızı düşünmeye başladık..." Sizce hükümetin insanlardan bir şey saklaması mümkün mü? Onlar bunun ülkenin güvenliği için gerekli olduğunu söylüyorlar, peki ortada hiçbir şey yok iken tüm bu gizlilik neden? Eğer varsa böyle evrensel bir olayın insanlardan saklanması doğru mudur?
Yüzyıllardan beri tartışıla gelen UFO hikayelerini ezberlemişizdir artık. Kimileri UFO'lara kuvvetle inanıyor, hatta gördüğünü söylüyor, kimileri ise konudan uzak duruyor, işte böyle bir ikilem içinde dönen bu konuyu tartışmanın bir anlamı yok. Ancak size bahsetmek istediğim, ortada bazı elle tutulur olayların ve somut sonuçların olduğu... Bir devlet sırrı ve çevresinde dönen yüzlerce gazete haberi, televizyon röportajı, binlerce kitap, döküman, hatta bir de ölüm olayı....Tüm bunlar hep bir bölgede odaklanıyor, Las Vegas'ın 95 mil kuzeyinde yer alan ve bir hükümet toprağı olan Alan 51'de.. Burası Amerikan bilim adamlarına teknolojik yönden yardım eden uzaylı varlıkların bulunduğu iddia edilen yer… Şu anda kimi UFO araştırmacıları, Amerikalıların askeri ve teknolojik yönden uzaylılarla işbirliğine girdiğine inanıyorlar. Amerikan hükümetinin UFO konusunu bir sır ve dokunulmazlık altına alması, gösterdiği aşırı duyarlılık bu iddiayı doğrular gibi…
Peki nedir bu Alan 51 esrarı? Alan 51 Nevada'daki Groom Dry Gölü yakınlarında yer alan Amerikan askeri üssünün bir parçasıdır. Belli ordu mensupları dışındaki herkes için girilmesi yasak bir bölgedir ve büyüklüğü İsviçre'nin büyüklüğü kadardır. Bölgenin tümü Nevada Askeri Test Alanı ve Nellis Hava kuvvetleri sahası tarafından çevrelenmiştir. "Alan 51" ismi Nevada Test Alanı'nın eski bir haritasındaki isimden gelmektedir. Bu üssün temel amacı pilotların eğitimine ve uçuş mürettebatlarının gerçek hava çarpışmalarına olanak sağlamaktır. Alan 51 içinde Groom Dry Gölü yakınlarında hükümetin halka varlığını açıklamadığı bir hava kuvvvetleri üssü daha vardır, Dreamland ya da Alan S4 olarak bilinir. İşte burası Amerikan devletinin mülkiyeti içinden olan ve birkaç uçan dairenin indiği iddia edilen yerdir!... Alan 51'de yeni deneysel uçakların yapımında çalışan 2000'den fazla işçi vardır. İşçiler kimsenin şüphelenmemesi için normal elbise giyerler. Alanda ayrıca takma adları "Cammo Dudes " olan ve askeri sınırı devriye gezen anonim özel güvenlik güçleri de bulunmaktadır. Bu kişiler rütbe işaretsiz kamuflaj elbiseleri giyerler ve hükümet armalı beyaz Jeep Cheeroke'ler kullanırlar.
Bunlar sınıra birkaç mil yaklaşan ziyaretçileri yakın takibe alır ancak kontak kurmaları yasaktır. Bu güvenlik güçlerinin koruduğu askeri sınırı geçmenin bedeli hapis ve 600$'lık para cezasıdır. Yolun sınırdan geçtiği her yerde, geçilmemesi gereken yasak bölge işaretleri vardır. Her 50 yardda bir sınır turuncu devriye noktalarıyla işaretlenmiştir. Gece bu noktalar görünmediğinden burada dolaşmak hiç de akıllıca olmaz! Las Vegas'tan 130 mil kadar uzakta Nevada Otoyolu üzerinde yerli bir çiftçi tarafından kullanılan bir posta kutusu vardır. Bu 'Siyah Posta Kutusu' bu otoyol üzerindeki tek işaret olduğundan, burası gerçek UFO meraklılarının geldiği yerdir. Çiftçinin kendisi hiç görmediğini iddia etse de, birçok ziyaretçi burada uçan daire gördüğünü iddia ediyor. (Ancak şunu da hesaba katmak gerekir ki burada çok miktarda şiddetli askeri savaş oyunu aktiviteleri var ve bunlar gökyüzünde birçok enteresan ışık oyunları oluşturuyor, yani harika UFO'lar, kimbilir?) Ama şu bir gerçek ki Alan 51 ve Roswell hakkında araştırma yapan bir çok insanın birbirine çok benzeyen Alan hikayeleri var. Bunlardan biri hatta en güvenilir olan Bob Lazar'a ait.
Size biraz bundan bahsetmek istiyorum... Bob Lazar dünya üzerindeki süper bir bilgisayara sahip olan pek az insandan biriydi. S4 Askeri üssünde geçmişte bu ülkeye düşmüş olan bir uzay aracını tamir eden ve bu araç üzerinde çalışan bir teknisyendi. O, Alan S4'te (Alan 51'in 16 mil güneyinde yer alan Papoose Gölü yakınında) "griler" denen yaratıklara ait uzay gemisinde çalıştığını iddia ettiğinden beri 51.Bölge UFO'lar açısından zengin bir mekan haline gelmeye başladı. Aklınıza gelecek herşey; yakalanmış uzaylılar, yeraltı üsleri, uzaylı hükümet işbirliği, hepsi...
Bob Lazar 1989'da Alan S4'te dünya dışından gelen dairelerle ilgilenen mühendislerin yanında bulunduğunu ancak kendisinin bizzat UFO görmediğini söyledi. Ortada iddialarını doğrulayacak ya da yalanlayacak bir yol görünmemesine rağmen, Alan 51 Amerikan devletinin üstünü örttüğü iddia edilen UFO hikayeleri için popüler bir sembol olmaya başladı ve devletin saklamaya çalıştığı bu gizler Amerika'daki video oyunlarından "60 DAKİKA" gibi ciddi haber programlarına dek yayıldı. Ancak herşeye rağmen Amerika böyle bir yerin varlığını henüz resmi olarak tanımadı. Lazar'ın yerel bir TV' de yapılan röportajındaki iddialarından sonra birçok turist üssün yakınlarında uçmakta olan bir uzay aracını kısa bir süre olsun görebilmek için akın etti.
Lazar orada 9 uzay gemisi ve 2 uzay simülatörü olduğunu ve kendisinin Mayıs 1989'da Aralık 1988'den itibaren 5 ay süre ile hükümetin teknolojilerini kendi yararları için uyarlamaya çalıştığı bu uzay gemilerini incelediğini açıkladı. Röportaj sırasında "Dennis" ismini kullandı ve sesi elektronik olarak bozuldu. O, kendisinin ve karısının sürekli ölüm tehditleri aldığını söylüyordu. Ancak Lazar uçan dairelerin her çarşamba test edildiğini ve bazı arkadaşlarını onları yasaklanmış bölgeden seyretmeleri için getirdiğini söyleyince ordu tarafından yakalandı, tutuklandı ve ona çalışmalarına sadece ordu için devam etmesi konusunda ısrar edildi, ancak o tüm bunları reddetti ve daha sonra otoyolda giderken vuruldu.
Lazar'ın iddiaları ölümünden sonra da tartışılmaya devam etti. Uzay gemisini çalıştırabilmek için insanlar simülatörlerde günlük olarak çalışıyorlardı. S4'teki tüm binalar casus uydulara karşı kum renginde gözükmesi için kamuflaj boyasıyla boyanmıştır. Kum rengi onun etrafındaki çölle uyuşmasını sağlıyordu, böylece siz bir uydu resmi çekecek olursanız, o sadece bir çöl gibi gözükecekti. S4 veya Alan 51'de çalıştığını iddia eden bir başka işçi olan Bill House'ın dediğine göre orada ismi "Jay-Rod" olan ve teknisyen ile mühendislere yardım eden bir uzaylı varmış. Jay-Rod onlarla telepetik olarak ve kendi sesleriyle konuşabiliyormuş,gri bir uzaylıymış, aşağı yukarı 4,5 fit boyunda, soluk gri derili, büyük gözler, küçük uzantılar...(ne dersiniz?)
Groom Gölü'ndeki üs yıllardan beri Amerikan son jenerasyon gizli uçaklarının test bölgesi olarak kullanılmaktadır. U-2,A-12,SR-71 ve F-117 uçakları halka açıklanmadan uzun süre önce burada birçok teste tabi tutuldular. Hükümet üs hakkında herhangi bir açıklama yapmadığı için burada neler olduğunu bilmek zor. Ancak yaygın söylentiler iki uçak hazırlığı üzerinde yoğunlaşıyor. F-117 A'nın yerini alacağı düşünülen B-2'nin daha küçük bir versiyonu ve Aurora olarak bilinen ultra -yüksek hızda bir casus uçağı… Peki nedir bu Aurora Projesi ve onun çıkış noktası? 30 Şubat 1992 sabahın erken saatlerinde Güney Kaliforniya'da yaşayan tüm insanlar büyük bir gürültü ile uyandılar. Bu pencerelerinin camlarını çatlatan ne ilk ne de son olaydı. Amerikan Yerbilim Araştırma uzmanları, bu olayı alışılagelmiş yer sarsıntılarından sadece biri olarak kaydeden sismograflarına baktılar. Birkaç saat sonra, bu sarsıntının bir UFO tarafından oluşturulduğu sonucuna vardılar ve yerini tespit etmekte de gecikmedikler: Amerikan Hava Kuvvetlerinin Nevada'daki gizli Groom Gölü Bölgesi. Tüm resmi inkarlara rağmen bu ve benzeri olaylar A.B.D.'nin gizli bir casus uçağı hazırlığı içinde olduğunun göstergesi. Çoğu insan bunu başka bir kod adına sahip olmasına rağmen, 1983'te Pentagon bütçe dökümanlarındaki listelerde oluşmuş bir yazım hatası yüzünden "Aurora"olarak adlandırıyor. Bu uçağın varlığının en büyük kanıtı, Amerikan Hava Kuvvetleri' nin yerine yenisini almadan Lockhead SR.71 Blackbird uçaklarını 1990'da hava sahalarından çekmesi. Hava Kuvvetlerinin açıklamalarına göre aynı iş U-2 uçakları ve uydularla da yapılabilir ama gerçek şu ki hiçbir uçak SR.71 kadar supersonik özelliklere sahip değildi. Öte yandan Amerikalı bazı gözlemciler, İngiltere yakınlarındaki Kuzey Denizi semalarında alışılmadık üçgen biçimli bir uçak gördüklerini iddia ettiler.
Son olarak da Kaliforniya'lı bilim adamları delta kanat biçimli bir uçak gördüklerini raporlarına eklediler. Bazıları bunun uydu servis roketleri için bir nakil platformu olduğu görüşündeler ancak spekülasyonların çoğu bunun ileri teknolojik fonksiyonlarının henüz geliştirilmediği resmi olarak açıklanmasına rağmen Aurora olduğu sonucunda birleşiyor. Hangi yorum yapılırsa yapılsın Nevada çölünün dağlarının ardındaki olayların Amerikan silahlı kuvvetlerinin resmi açıklama ve kararlarını bir gün değiştirene dek bir sır olarak kalacağı kesin, çünkü eğer orada sadece uçak testleri ve nükleer testler yapılıyorsa, o zaman hükümet bu konuyu niçin bir sır gibi saklıyor? Eğer bilgi sızdıracak olurlarsa Dünya Savaşı niteliğinde bir kaosun ortaya çıkmasından korkuyorlar. Onların farkına varamadığı, birçoğumuzun böyle birşeyin gerçekten dünyayı ziyaret ettiğini inanılmaz bulacağı...
Şimdiye dek pek çok Alan 51 hikayeleri dinlendi; hükümet, genelde oldukça güvenilir kaynaklar olarak ntelendirilebilecek bu insanları yalancı olarak mı nitelendiriyor? Yoksa buna inanan tüm kaliteli araştırmacıları aptal olarak mı görüyor? Tüm bilinen aslında hükümetin bunun hakkında bilgi sızdığı takdirde paniğe neden olacağını düşündüğü ama bu gerçekte bizi bu konuda daha fazla şüphelendiriyor. Alan 51 hakkında yazılmış kitaplardan sadece biri olan "Alan 51-Kişisel Bir İzahat"ta burada çalıştığını iddia eden bir kişinin Alan 51'in %95'inin durgun olduğunu ve burada sadece uçak testleri ve nükleer testler yapıldığını söylediği biliniyor. Ya diğer %5? Bu soru sorulduğunda cevap sadece: "Bu konuda açıklama yapmaya yetkili değilim!" Konuya bir de bu açıdan bakın! Hükümet, işçileri bilgi sızdırdıkları takdirde federal hapishaneye yollamakla tehdit ediyor. Evet, dünya üzerindeki dünya dışı yaşamın delillerinin saklandığı söyleniyor. Son olarak Route 71 bölgesinin 98 millik bir kısmı E.T. otoyolu olarak adlandırıldı. Bunun, orada sakladıkları bir şey olduğunu düşünmeyi engellemek için yapılmış bir girişim olduğundan şüpheleniliyor.

Son yüzyılda hep bir UFO inişinden sonra bu tür olaylar birçok defa meydana geldi, yabancı cisimler görüldü, rapor edildi. Hatta üstte yakalanan herhangi birinin (güvenlik çok sıkıdır)vurulabileceği bile biliniyor!!! Buna rağmen Alan 51'de üssün sadece bir tarafını gören uygun bir seyir noktası var. Aslında sınırın yakınlarında iki tane seyir noktası bulunmaktaydı: Beyaz Etekler ve Özgürlük Sırtı. Buralar bir ziyaretçinin gizli hava kuvvetleri üssünü meşru olarak izleyebileceği yerlerdi ancak bu alanlar hava kuvvetleri tarafından 1998 yılının Nisan ayında kapatıldı.Üssü hala Tihraboo Peak isimli dağdan görmek mümkün ancak bu da tozlu bir yolda zor bir yolculuk gerektiriyor... Ama her türlü zorluğa rağmen birçok meraklı insan hala bir UFO'nun inişini görebilmek için oraya gidiyor. Hatta bazı insanların cisimlerin yanına kadar gidip radyasyona maruz kaldığı biliniyor. Sonuçta, Birleşik Devletler hükümetinin onlar üzerinde araştırma yapıp teknolojilerini kopya etmek şartıyla uzaylılarla bu alanda istedikleri gibi uçabilmeleri konusunda bir anlaşma yaptığı iddia ediliyor. Peki, UFO'lar niye sadece bu alana düşüyor? İşte bu tam bir kısırdöngü! Öte yandan Alan 51'de o kadar çok UFO benzeri doğal ve askeri fenomen var ki bu ikisini birbirinden ayırmak oldukça zor, birçok insan hayatları boyunca bu alanda yaşadılar ve asla bir UFO görmediler!Belki de önemli olan nokta şu: Hükümetin elinin altında bir uzay aracı olduğunu iddia etmekle buraya bir uçan daire görmeye geldiğini iddia etmek arasında fark vardır.Genel olarak ikinci iddia daha az inanılırdı.Son olarak size Bob Lazar'ın son açıklamalarını yazacağım:

Ona göre S4 Papoose Gölü'nün doğusunda yer alan ve bir dağ büyüklüğünde alan kaplayan bir yeraltı kompleksiydi. Oradaki uçan daireler insan yapımı değildi, çünkü aracın boyutları ve formu insanlara uygun değildi. Görünürde hiçbir bağlantı yeri, kaynak yeri, cıvata ve perçin izi yoktu. Herşey yumuşak, yuvarlak, sanki mumdan yapılmış ve bir süre ısıtıldıktan donra soğutulmuş gibi. Oturulacak yerler tabandan sadece birkaç fit yükseklikteydi. Kemerler mevcuttu ve itici güç sistemi aracın ortasında yer alan içi boş bir sütun aracılığıyla bir anti yerçekimi alanı yayan, beyzbol topu büyüklüğünde küçük bir cisimdi. Lazar aşağı bakan ve uzun kollarıyla bir şeyler konuşan, dünyada bunlara benzer bir şeyin olup olmadığını bilmediği iki adam gördüğünü söylemişti. Lazar'la röportaj yapmış olan George Knapp'ın elinde Nellis'te birçok askeri program yürütmüş olan bir adamın video görüntüleri var ancak bu kaset o adamın ölümüne dek gösterilmeyecek, daha birçok şahit kanıt sağlamak amacıyla başvurdu ancak T.V.'de röportajları yayınlanmayacak!!!

Adamlar mevcudiyetinin devamını, super guc ısmını, cagımızın modern ımparatorlugu vasfını kaybetmemek adına her turlu arastırmaya gırısıyor, bılım adına, gelısmek adına ellerınden gelenı yapıyorlar. Gelısmıs ulkere ınsan hakları, demokrasi, bılım, teknolojı cercevesınden baktıgımda kıskanmadıgımı soylesem yalan olur. Onlara yardım eden uzaylılar veya bılgı alısverısınde bulunan uzaylılar kısmına cok takılıyorum. Bız uzaylıları barıscıl, teknolojılerı bızden ust duzeyde, muazzam bılgı bırıkımlerı ıle bızden ustun varlıklar olarak kabul edıyoruz. Temel anlamda onlardan beklentımız ıyılık ve gelısme adına. Pekı bu kadar teknolojık alısverıse, bahsı gecen bolgede gerceklestırıldıgı ıddaa edılen yardımlara baktıgımızda amerıkanın hep savas, sılah endustrısı konularında one cıktıgını goruyor ve gozlemlıyoruz. O zaman ınsanoglu su soruyu sormazmı kendısıne ? teknolojık alısverıs ve yardımlar askerı amaclı gelısıme endekslenmısse bız uzaylıları yanlıs mı tanıyor bılıyoruz ? Ne oldu bu uzaylıların ust duzey duyularına, bılgılerıne, teknolojılerıne. Yardımların savaslarda kullanıldıgı gercegını goremıyorlarmı ? hanı evrensel ogretıler ? hani yasam hakkı ? uzaylıyı oldurme ama dunya uzerınde benım yardımım ve destegımle kendı cınsıne bunu yapabılırsın. Bu mudur ? Kusura bakmayın. Negatıf dusuncede degılım ancak bu ıhtımalıde kafamın bır kosesınden sılıp atamıyorum. Kaldıkı ınsanlık ıcın, dunya ıcın naralarını bır kenara bırakalım lutfen. Evet belkı bazı gelısmelerden ınsanoglu faydalanacak yerı geldıgınde. Tıpkı nasa yetkılılerının uzay arastırmalarında ortaya cıkardıgı chıp teknolojısı gıbı. Ama kımse aman ne guzel uzaya acılıyoruz, yenı dunyalar kesfedılecek, kurtulduk, insanlık adına vs gıbı cumleler sarf edıp zıl takıp oynamasın. Amerıka bu ıse mılyar dolarlar akıttı. Mekıklerı parcalandı, astronotları oldu, uyduları dustu. Harcanan mılyar dolarların bırde zararlarını dusunun. Hala bu konulara her ne kadar su sıralar kısıntıya gıdılmıssede delı butceler aktarıyorlar. Insanlık ıcın, ınsanoglu ıcın lafları guzel bır kılıf. Amerıka her zaman bu oncelıgını kullanıp once ben dıyecek. Imparatorlugunu daha da pekıstırecek. Herkes sanmasınkı Mars'a gıden robotlar, uydular oralarda sadece yasam belırtısı arıyor. Hayır. Bız ısın mıstık kısmına bılımkurgusal kısmına bakıyoruz. Pıramıt var orada, dıkılıtas bulunmus orada, ınsan yuzu var vs vs . Mısal eskıden yasam varsa fosılde vardır. Fosıl varsa petrolde vardır. Veya uranyum, veya bor vb madenler. Bombos gezegen sahıp cıkan yok, yasayan yok, ıtıs kakıs yok, ısgal yok, savas yok. Savasa harcayacagı parayı, asker kaybını, arac kaybını, yakıt kaybını arastırmalara kanalıze etseler basları agrımadan gezegenlerdekı hammaddelere sahıp olabılecekler. Su an ıcın kolay olmasada yapması gereken tek sey oraya gıtmek, us kurmak, bahsı gecen madenlerı cıkartmak ıcın ekıpmanları oraya kurmak, ve cıkarılan madenlerı tasımak. Hıc pc de stratejı oyunu oynamadınızmı yahu ? benım soyledıklerım cogunuz kulagına hıkaye, masal, bılım kurgu gıbı gelebılır. Pekı bugune kadar bu projelere mılyarlarca dolar akıtan ve akıtmaya devam eden USA ınsanlıgıda boylesıne projelere neden ortak etmıyor ? Neden ıkına sıkıla kendı butcelerınden harcamaya devam edıyorlar? Dunya genelıne " ınsanlık adına yapılacak tum projelere tum devletlerın guclerı nıspetınde yardım etmesını ıstıyoruz " demesı sızce nasıl olurdu ? Ozetle resmıyette ortak edılmedıgımız projelere, agımızın suyunu akıtarak temas, kontak, ufo, uzay, uzaylı, gezegen dıye bakmaya devam edecegız maalesef.

Saygılarımla