10/04/2010 'un ilk saati

Herkese merhabalar...

Aranıza biraz önce katıldım ve bana yardım edebileceğinizi düşünüyorum,çünkü ben adlandıramadım.

Dün gece 00:56 da Ataköy'de gökyüzünde,ne olduğunu adlandıramadım 1 değil 8 tane cisim gördüm.Doğudan güney yönüne doğru yarım daire şeklinde belli bir rotada hareket etmekteydiler.İlk 5ini biraz ara ile 2 tanesi,onları da biraz ara ile bir tanesi daha takip etmekteydi.Cisimler deniz üzerinde biraz ilerledikten sonra kayboluyorlardı.

Uçak olma ihtimali yok,başka bir rotada henüz kalkmış bir uçak da gördüm.Helikopter olamaz,bulunduğum yer havalimanına yakınlığı dolayısı ile uçuş yasağı olan bir yer.Ufo tarzı biğr şey değilse,kendimce yapabildiğim tek açıklama hava harp okulunun küçük uçaklarının uçuş yapması.O zaman da bu uçakların özel bir ışıklandırması olması gerekiyor bu kadar çok parlaması için.Altlarına mum tarzı ışıklandırma konup havalandırılan hava balonlarını bile düşündüm ama mantıklı gelmedi.Rasathane ve meteorolojiyi aramama rağmen kendilerine ulaşamadım.Olayı takip eden 5 saat boyunca tüm internette bu tarz bilgi/haber aradım,bulamadım.Şu an itibarı ile üzerinden 13 saat geçmesine rağmen hala bir bilgi/habere de rastlayabilmiş değilim.

Fazla parlaktılar ve sanki ateş top gibiydiler.Meteor olma ihtimalini düşündüm ama meteorlar o kadar yavaş hareket etmezler.Çünkü izleme sürem 7 dakikanın üzerindeydi.

Cep telefonumla çekim yaptım ama o karanlıkta ve elimdeki makinayla pek de net görüntü aldığımı söyleyemem.Henüz kayıt olduğumdan yüklemeyi nasıl yapacağımı da bilmiyorum zaten.

Ben çözemedim...Belki birileri daha olmuştur gören?Ya da anlamdırabilecek?

 

Ufoloji Forum: 

Gördüğün şey her ihtimale karşı bir ufo olabilir. elinde resimlerinde varsa ekle buraya. videoyuda bir video sitesi sayesinde yayınlayabilirsin galiba. Video filter seceneğini kullan