2000 Yıllık Pil

Alman arkeolog Wilhelm Konig tarafindan 1938'de Irak’in baskenti
Bagdat’in yakinlarinda bulunan 2 bin yillik pil, bilim adamlarini
saskina düsürdü. Konig, 13 santimetre boyundaki toprak bir kabin içine
monte edilmis bir bakir silindir, onun etrafindaki demir çubuk ve
testinin agzini kapatan asfalttan olusan bu nesneyi “dünyanin en eski
pili” olarak tanimladi. Pilin
2 volt enerji ürettigi saptanirken, 1800'lü yularda modern pili icat eden
Alessandro Volta adli Italyan kontunun da söhretine gölge düstü.

 

çok ilginç...

daha öncede böyle bir haber vardı sonra bir daha bahsedilmedi  ;

Çin’in güneyinde 400 yıllık bir mezarda minyatür bir kol saati bulundu. "Swiss" marka saatin, 100 yıllık olduğu tespit edildi.
Mezara kimsenin girmediği bilindiği için saatin mezara nereden geldiği bir türlü anlaşılamadı. 1368-1644 yılları arasında, Çin yönetiminde Ming hanedanının bulunduğunu belirten uzmanlar, "O dönemde İsviçre henüz ortada yoktu" dediler. Uzmanlar, saatin esrarını çözmek için uğraşıyorlar.

http://www.bilisimcini.net/hosted/files/swiss-minisaat.jpg

http://saklisite.files.wordpress.com/2009/03/saatinyandangorunusu.jpg

 

resim koydum ama çıkmadı galiba internete yazarsanız çıkıyor

bizlerin onlardan daha gelişmiş olduğumuz sonucuna nasıl varabiliriz ki ? belki de gelecekte biz de, bu bulunan araç ve gereçler gibi, toprak veya ne bileyim doğada bulunan maddelerden araç ve gereçlerimizi yapmaya başlayacağız... petrol, su, vs.. gibi diğer yakıt ve enerji kaynaklarımızı tükettiğimiz için.

söyle bir söz duymuştum ve ondan sonra birçok şeye bakış açım değişti: ( ilk tabiri tam hatırlamıyorum ) çok ilkel* olduğu için resimleri yani hiyeroglifleri kullandığını düşündüğünüz Mısırlılar aslında bizden daha gelişmiş oldukları için hiyeroglifleri kullanıyorlardı. nasıl mı ?

bi' bakalım, bilinen tarihimizden bugüne kadar hep yazıyı kullandık, ama teknoloji geliştikçe... merhaba yerine " tek eli yukarda smiley " , neşe veya mutluluk anlatırken " :) " kullanmaya başladık. yani demek istediğim bazı söz grupları veya cümleler yerine resim yada eskilerin deyimiyle az da olsa hiyeroglif kullanmaya başladık. ama Mısırlılar bunu bizden çooook uzun yıllar önce zaten standart yazılarında kullanıyorlardı... demek ki onlar çok eski değil, biz çok yeniyiz :)

ya da onlarda bizim gibi birer insandı bir değişime uğradılar yani bu kozmik değişim olabilir başka bir değişim olabilir mesela 2012 olayı gerçekleşirse foton kuşağına geçicez ve biyolojik yapımızın değişiceği söyleniyor ve bilinçlenme çaığı olucağı söyleniyor ,uzaylıların dünyaya geliceği ve bizlere yol göstereceklerinden bahsediliyor dediğim gibi onlarda önceden bizim gibi insan olabilirler ve yeni bir çağa girmiş olabilirler 2012 de beklenen foton çağı gibi ve biçimleri değişip başka gezegenden gelen canlılar onlara yol göstermiş olabilir ve şimdi bilinçlenme zamanı bizde internetten aldığım bir yazıda 2012 hakkında şöyle yazıyor

Altı gün içinde Dünya'nın tamamen değişeceği iddia ediliyor

Foton Kuşağının merkez alanına girilmesiyle birlikte yaşanılması beklenen fiziksel ilk etkileşimler ise şu şekilde sıralanıyor yayınlanan bir çok raporda:

1. gün: 21 Aralık 2012'de kör bölgeye giriş, tüm canlıların beden tipinin değişmesi, hiçbir elektrik aygıtının çalışmaması, tam karanlık.
2. gün: Atmosfer basıncının düşmesi, herkesin kendisini şişmiş hissetmesi, Güneş'in yeterli ısıtamaması, dünya ikliminin soğuması (buzul çağı soğuğu).
3.-4. gün: Atmosferin şafak vakti gibi sönük bir ışıkla aydınlanması, foton etkisinin başlaması, foton enerjili aygıtların çalışabilir hale geçmesi, yıldızların yeniden gökyüzünde belirmeleri.

5.-6. gün: 24 saatlik gündüz devresine giriş, kör bölgeden çıkıp ana foton kuşağına giriş, tüm canlıların güçlenip zindeleşmeleri, dünya ikliminin ısınması, foton ışınıyla çalışan gemilerin uzayda yolculuk yapmaya başlaması, telepati, telekinezi gibi psişik yeteneklerin ortaya çıkışı (uyanış, süperbilinç).

ufo olarak adlandırdığımız cisimler ve içlerinde bulunan canlılarda bu şekilde değişmiş olabilirler, neden olmasın...

belki insandılar, değişime uğradılar, olabilir. ama kimse üzerine alınmasın 2012'ye ve bu foton kuşağı olayına asla ve asla inanmıyorum. ayrıca diyelim ki insandılar da değişime uğradılar, ne farkeder ki, sonuçta 11 değişik uzaylı türü olduğu söyleniyor. . .

2012 tarıhını merakla beklıyorum. Cesıtlı tezler var. Kesın bu sekılde olacak demek mumkun degıl. Ortaya atılan baska senaryolarda mevcut. Bekleyıp gorecegız, yasayacagız.

Kol saati olayı hakıkaten dogru ıse, bir zaman yolculugu soz konusu olabılırmı ? Aklıma baska bır sey gelmıyor.