29 Mart UFO gözlemi Ümit Paker kamerasından.

Artık Ufo çekimleri rutin hale gelen ve yeni üyemiz olan Ümit Bey'in yeni görüntüleri.

yanlız bu linke tıklamadan önce tüm arkadaşlarımızı Ümit Bey'e iletişim kısmından mail atmaya davet ediyorum.

içerik te şöyle ;

Ümit bey iyi güzel ama lütfen TRİPOD ayak kullanınız zira çektiğiniz görüntüler güzel ve şaşırtıcı olmasına karşın çok titremekte!

şaka değil lütfen umit0770 kullanıcısına isteğinizi topyekün belli ediniz.

 

saygılarımla,

 

Ufoloji Forum: 

kimse daha düzgün çekimler yapılmasını istemiyor mu?

Bu yapılan çekimlerin geçmişten günümüze yapılan yorumlardan bir tanesi:

 1990´lardan sonra dünyada UFO olaylarında artışın görüldüğü söylenmektedir ama asıl neden sayısal artış değil, gittikçe daha çok kullanılmakta olan kamera ve fotoğraf makinelerinin çoğalmasıdır. Fakat aynı oranda da yanılgı artmaktadır, ellerindeki görüntü aygıtlarını kullanan insanlar, zaman zaman yıldızları veya gezegenleri ve hatta bulutları dahi UFO sanarak görüntülüyorlar. Aygıtları profesyoneller tarafından kullanılmaması ise, ne yazık iyi sonuçlar getirmiyor. Özetle, halkın ve medyanın elinde çok iyi kalitede çekilmiş ve bir veya birkaç UFO´yu ya da benzeri birşeyi gösteren bir film veya fotoğraflar pek yoktur. Yıllarca önce çekilen bildik resimler sık sık tekrarlanır, filmler ise yine aynıdır. İşte tam bu noktada, teknolojinin üstünlüğü farkedilir. Çünkü birçok görüntü uzmanına göre, UFO denen garip ve farklı bir ışık kaynağına sahip, aynı zamanda da farklı bir hız boyutunda hareket eden bir cismi görüntülemek ancak profesyonellerin ve profesyonel cihazların işidir. Peki öyleyse, bu tip malzeme var mıdır? Evet deniyor, UFO araştırmacılarına göre gerçek görüntüleri içeren UFO görüntüleri, yine aynı gizli tutma perdesi altında kalmaktadır. Yani halka iletilmemektedir. Ama nereye kadar?

Evet bencede öyle çünkü yukardan aşağı doğru kartopu büyüyerek iniyor...

Anah:

Yeni bir konu açmak adına sizinle paylaşımda bulunabilirsem sevineceğim.her ülkede sayıları çok fazla olmamakla birlikte özellikle en Ciddi örnek verme açısından İsviçreden Meier vardı,Ufo contacts içinde olabilen.

Ben bir şekilde Türkiyede de böyle kişiler olduğuna inanıyorum ve onlar özellikle deşifre olmamış durumdalar.

Bir bakıma iyi bir bakımada gizemli omak.Bu konuda somut gerçeklere dokunabilmek adına zaman zaman da olsa paylaşımda bulunulabilir.Bu perdenin ardındakileri gerçekten çok merak ediyorum.Ne kadar doğru,ne kadarına inanabiliyoruz.Teşekkürler

Anah:

http://www.budur.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1920

Yukardaki linkte konuyla ilgili düşünceler sağından solundan ele alınmış,meier in çektiği fotolardaki ufo lar sanki orası burası modifiyeli rollsroyce lara benziyor,ve ufolarda 70 li yılların teknolojisini yansıtıyor gibi.

Bana pekte inandırıcı gelmedi.Daha çok kendi çiftliğinde kendi çapında ufolarla ilgili araştırmalar yapan aynı bizler gibi meraklı bir insan. bir ufo maceraperesti. Çektiği ufoların modifiyeli olmasının sebebi o tarihlerde ancak o kadarını becerebilmesi ile ilgilidir. O tarihte ise böyle görüntüler insanlar tarafından hayretle karşılanıyordu.Ve ona olan ilgi bu yüzdendir.Yani bu kişi erken davranmış.

Muzaffer:

Evet iyi yakaladın..bencede öyle,Ama arada adamın elindekileri tahlil edip inceleyen Amerikan ve japonlar var,gerçek olan şeyler de var demişler..ama her ne olursa olsun o şeyler o zamanı anımsatan objeler olarak daha fazla göze batıyor..

Evet meier de bu teknoloji yoksulluğunu o tarihlerde çok iyi değerlendirmiş.Ve insanların bir şekilde bilgisizliğinden istifade ederek böyle bir konunun uzmanı gibi kendini kabul ettirmiştir.Çektiği resimlere bakınca insanın hadi ordan demesi geliyor.Yani inandırıcı değil..

Mesela o zamanın değilde şimdiki zamanın yorumcuları kimler. Ufolarla ilgili bilgi sahibi kimler.Yurdumuzda ve diğer ülkelerde kimler bu işin sırlarını biliyor. Neden çoğu kez üstü kapalı konuşuyorlar.Birşeyler bildiklerindenmi yoksa bilmediklerindenmi. Tam anlamıyla doyurucu bir bilgi veren yok. Ülkemizde ufo konusu ile yorum yapanların sayısı yetersiz. Böyle olunca da meier gibi insanların çıkması çok doğal...

kaç gündür aynı yerde ve yakın zamanlarda ortaya çıkan bu ufoyu daha yakından gösterecek bir cihaz yokmu?yani şöyle teleskop gibi..çekimi teleskoptan yapılsa daha net görüntüler çıkmazmıydı ortaya..uzaktan sıcak hava balonuna benzettim bi ara,sıcak gazın havayı genleştirmesi gibi bir görüntü vardı..arkadaşın imkanları yetersiz olabilir ama bu videoları izleyen mesela Haktan Bey bu işi ele alabilirdi bence..teleskop mu yoksa başka bir optik cihazmı olur,böyle gün gün ortaya çıkan ufo her zaman denk gelmez.

Size bahsettığım dızıden bır ıkı goruntu verıp,hepınızı susturacagım ama kendıme hakım olup ufo kongresıne saklıyorum.İnsallah 20-30 mayıs arasında 2010 ufo kongresını Haktanla Alanyada yapacagız onun hazırlıgı ıcındeyız.Sizlere bırsey ıspat etmek zorunda degılım ben kaç sefer televızyonlara cıktım ıspat ettım.Bütün goruntulerım ıncelendı ve okey aldı.Cok konusan arkadaslar o yıldızı ucgen olarak ceksın yayınlasınlar.Sizin sıtenızdende ayrılıyorum.senelerdır cok yaıpratıldım,artık kımdeye hesap vermek ıstemıyorum zamanı gelınce herseyı ogeneceksızın.Hepınıze koscakalın dıyorum.

Adaşım kusura bakma ama televizyona çıkmak ispat değildir. İyi niyetli bir çaba olabilir ama bazı noktalar dikkatimi çekti. Mesela sen yok oldu işte dedikten sonra bile görüntü devam ediyor. Bu ilginç. Ayrıca bu görüntüler bence gerçekten de bir yıldıza daha doğrusu dünyadan gece görülen en parlak ikinci cisim olan Venüs gezegenine ait . Titremeleri cismin hareketi olarak görmeyin çünkü o sizin ellerinizin titremesi. Bu titremeyi engellemenin tek yolu sabitleyici ayak kullanmaktır. Özellikle teleobjektif kullanıyorsanız bunu yapmak zorundasınız. Görüntü ne kadar büyütülürse büyüytülsün netlik kaybolacaktır. Çünkü çekilen görüntü bu makinanın kapasitesinin çok ötesinde. Ancak bir teleskop kullanarak bu cismi görüntüleyebilirsiniz.

bu alınganlığın sebebini anlamış değilim,burada aslında hepimizin görmek istediği şöyle net bir ufo görüntüsü..çünkü bu görüntü tüm inanmayanlara bir kanıt olacak.şimdi sen tut ufo hergün aynı yerde görünsün bide bu ufoya teleskopla bakma bi fotosunu çekme..yani ortada sana yapılan bir saygısızlık yok..ama keşke net bi fotosunu çekebilseydin yada videosunu.bu sadece ince bir sitem..