Forum işleyişi hakkında

Merhabalar,

ufoloji.net yönetimine öncelikle teşekkür ederim. Görsel olarak çok güzel bir site hazırlamışlar.

Ancak benim bazı önerilerim olacak, siz forumun eski üyeleri de fikirlerini belirtirlerse daha faydalı olacaktır bu öneriler.

Öncelikle ana sayfada yer alan ve her ana sayfaya girişte otomatik yüklenen video çoğu bant sınırlı kullanıcı için sorun oluşturmakta. Ayrıca video farklı bir site üzerinden sunulsa bile sitenin yavaş açılıyor gibi algılanmasını sağlıyor (teknik olarak anlatıp sıkmak istemiyorum ama aynı kullanıcıya giden veri miktarını arttırıyor diyebiliriz kısaca).

Bir de benim forumu kullanırken çok zorlandığım bir konu var, son yazılan mesajın en üstte gelmesi olayı. Eski bir konuyu okumaya çalışırken öncelikle en üstteki giriş yazısını okuyorum, sonra en alta inip en eski yazılanları okuya okuya tekrar en üste çıkıyorum. Çoğu forumda olan işleyişin tersi bir durum var. Bazı forumlarda buna benzer bir yapı var sayılır ama orada da yeni mesaj üstte veya altta gelsin diye de seçenek var.

Benim görüşüm site yönetimi forumdaki mesaj sıralamasını ya en yeni mesaj en altta olacak şekilde ayarlamalı ya da kullanıcıya bırakılmalı bu seçim.

Tabii bu dediklerim sadece kendi görüşümdür, belki genele hitap etmiyor da olabilir.

O açıdan sizler de kendi fikirlerinizi belirtirseniz daha anlamlı bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Saygılar.

 

 

Ana sayfamızdaki UfolojiTV akışını "otomatik başlar" modundan çıkardık. Forum ile ilgili önerileriniz için kullanıcılarımızın da görüşünü bekleyeceğiz. Teşekkürler..

cok daha iyi olmus otomaticten cıkarmanız benim gorusum bu,tesekkurler

Yönetimin ilgisi için teşekkürler.

Forumun yukarıdan aşağı olması konusunda da fikir belirtenler olur umarım.