UFO Tarihinde Bir İlk. Brezilya'da 2006 Yılında Düşen UFO' nun Görüntüleri

Photo

Photo 
Photo

14 kasım cumartesi Brezilya’da 25 UFO Dergi editörü AJ Gevaerd Bahia ilginç hikayesi olan bir çağrı aldı.. Arayan Francisco Baqueiro, bir psikolog ve terapist olarak, cep telefonu ile mükemmel bir diskin (ufonun) Bahia’da bir sigara kamyoneti tarafından taşınırken fotoğrafını çektiğini iddia etmişti.

 

 21st, at 07:16 AM. Salı günü fotoğrafı çekerek sakladığını söyleyen Baqueiro, bu fotoğrafların olay yaratacağını iddia ediyordu.

 Brezilya istihbarat servis araçlarının (polis araçları) geçişi sırasında cismi fark ettiğini söyleyen Baqueiro, bir yakınını hastaneye götürdüğünü ve Salı sabah 06 30 civarı olduğunu belirtmiştir. Bu Salı 21st, 06:30, danışman ve eşi kamyon taşıyan nesne gördü ve onları izledi. Salvador civarlarında 60 km uzakta boyunca ilerleyerek bir benzin istasyonu durdu. Bulunulan yer Maracangalha ve Sao Felix belediyelere girişine yakındı. Baqueiro 15 dakika kamyonu takip etti. Dört Federal Polis iki önünde ve iki arkasında yolda trafiği açarak ilerlediler.

 

"Ben benzin istasyonunda daha iyi neler olduğunu kontrol etmek için girmeye çalıştım, ama federal ajanları tarafından engellendim” diyen Baqueiro, kamyonun üzerindeki nesnenin çok büyük olmasından dolayı polislerin ve kamyonların yolda yavaş ilerlediğini kaydetti.

“Bu sahnenin tuhaflığı rağmen, nesne açık olarak tamamen ortaydı. Hatta bir çok araba yolda ters geliyor ile (Salvador) ve gidiş kamyonun arkasında çok az insan bu sahneyi umursuyordu. Sonra Federal Polis girerek beni engelledi,  Posto Phoenix yakınlarında bir süre için durdum ve telefonla konuşuyor gibi yaparak nesneyi çektim” diyor Baqueiro."

 

Francisco Baqueiro - üç yıldır Brezilya UFO dergisi için danışmanlık - yabancı kaçırma olaylarında uzman olarak çalışmaları sürdürüyor. Cismi görür görmez dergi editörünü arayarak durumu tüm çıplaklığıyla anlatıyor. Çalıştığı derginin editörünün tavsiyesi üzerine, o benzin istasyonu iki kez daha dönüp, cismi görenlerle konuşmak istiyor. Cismin gökyüzünden çok hızlı biçimde düştüğünü görenler inanılmaz olaylar anlatıyorlar. Tarlada çalışan bir işçi, UFO’ nun şeker kamışı tarlasına düştüğünü gördüğünü iddia ediyor

 

 Olaydan sonra nükleer mühendis Luiz Carlos C. Pires, cismin dünya teknolojileri ile bağdaşmayan bir yapıya sahip olduğunu, ama neden cismin üzerini örtmeden götürüldüğünü düşündüklerini belirten bir açıklama yazarak, hükümetten konu ile ilgili bilgi istemiştir. Hükümet cismi ve o an görüntülenenleri reddederek böyle bir olayın yaşanmadığını söylemekle yetinmiştir. Fakat çekilen fotoğraflar ve UFO nun net görüntüsü hükümet yetkililerini yalanlamıştır. Luiz Carlos C. Pires, cismin düşme konumunu düşünerek, yüksek ısıdan dolayı her hangi bir madde ile örtülmediğini düşündüğünü de dile getirmiştir.

UFO tarihinde bir ilk olan bu olay, çok net karelerle UFO kazasını belgelemesi açısından da önemlidir. Kazadan sonra ele geçirilen canlılar ya da cesetler hakkında herhangi bir kanıta ulaşılamamıştır. Brezilya’nın bu kazadan elde ettiği teknolojik güç ise ayrı bir tartışma konusudur.

Ufoloji Forum: 

Pardon bu içerik Türkçe mi İngilizce mi ?

ingilizce karışık yazmışım çok pardon. düzelttim. bu arada neden foto yükleyemiyorum? elimdeki foto ları buraya aktaramazsam konunun bir anlamı kalmaz...

Ufoloji.net içerik içi resimleri için hosting hizmeti sunmamakta. Diğer kullanıcılarımızın yaptığı gibi siz de resimleri http://imageshack.us/ gibi ücretsiz imaj hosting servislerine yükleyerek burada paylaşabilirsiniz.

jenna chatten size nasıl foto yüklerimi sormak istiyorum diye sormak istiyorum. yoksa konu anlamsız kalacak. ben yükleme yapamıyorum. siz de chatten kabul etmiyorsunuz. bu sitede madem görevlisiniz şu sorunuma bakmak zorunda değil misiniz? konu anlamsız kalıyor...

 

yok olmuyor maalesef. neyse konuyu silmenizi isteyeceğim. bu sitede paylaşım yapmak çok zor. ayrıca bu durum önemli idi. sizden de gerekli cevapları alamıyorum. iyi geceler...

Resimleri ufoloji.net@gmail.com adresine gönderirseniz sizin yerinize ekleyebilirim.

Resimler fakemi gerçekmi bilemem etkileyiciler fakat birşey sormak istiyorum konu sahibi arkadaşa.

UFO Tarihinde Bir İlk. Brezilya'da 2006 Yılında Düşen UFO' nun Görüntüleri iyi güzel fakat 3 resimden 2si aynı araç biri en üstteki diğer resimdeki araçlardan farklı neden.?

Birde ufoları normal yolda kalan araç çekicilerinemi çektiriyorlar :) çekici aracın önünde duran dayılar don atlet şortla takılan tipler hiç askeri bir yetkili veya askeri bir materyal yok ortada şimdi farkettim yorum yaptıktan sonra fake bana kalırsa.

tabiki bu fotolar gerçek değildir bu bir reklam veya tanıtım amaçlı yapılmış bir maket olabilir ancak yoksa ufo düşecekte amcamlar basit bir taşıyıcıyla ve donlu atletli elamanlarla beraber bu aracı taşıyıp askeri üste götürecekelr yok böyle bişi arkadaşlar kesinlikle böyle bir olay yoktur diye düşünüyorum en dogrusunu Allah bilir bu bilgiyi paylaşan arkadaşada teşekkür ediyorum ..... bizimle bilgi paylaştıgı için teşekürler

yakiti bitmiş bence çekici çağirmişlar ^^ allahim ya çok basit bi numara..

arkadaşlar bu paslanmaz çelikten yapılmış bombedir bu işin içindeyim ben üsteki parçada bombe makinasının makaralarının izleri bile duruyor kesinlikle bir iş parçasıdır bunlar, ufo ile alakası yok.

ya şekli görüntüsü çok sahte. buna inanmak istemesemde bu bir numara olmalı.

 

 

 

 

2. ve 3. resimdekiler kesinlikle sahte.İlk resim daha gerçekçi duruyor ve farklı bi yerde çekilmiş.

resimdeki ufo görüntüsü " net " diğer yerler bulanıktır sahte oldugu açıkca ortada

bana da bir film için hazırlanmış görüntü gibi geldi...Hatta photoshop ta olabilir çünkü cismin gölgesi altta gözükmüyor

bi de çok uçta duruyo düşmesi gerekmez mi