21 Aralık 2012 Kıyamet Günü mü ?

 

Maya takviminin son bulacağı ve yeni bir dönemin başlayacağı tarih olarak kabul edilen 21 aralık 2012, öncesi ve sonrası hakkında herşeyi tartışmak için Ufoloji Forum'da "2012" başlığını açtık, şu ana kadar gönderilmiş alakalı içerikler de bu başlığın altına taşındı. Lütfen bundan sonrası için, bu konudaki paylaşımlarınızı bu başlık altında toplayın.

BURAYA TIKLAYARAK YENİ AÇILAN 2012 FORUM BAŞLIĞINA GİDEBİLİR VE BU YENİ BAŞLIK ALTINDA ZENGİN PAYLAŞIMLAR SUNULMASINA KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ.

Katkılarınız için şimdiden teşekkürler.

 

Ufoloji Forum: 

   Öncelikle böyle bir konu başlığı açtığınız için teşekkürlerimi sunarım..

 Maya ırkını araştırmam 2 yıl öncesinden başladı...ve bu ırkı araştırdıkça ne kdar gizemli ne kadar keşfedilmeye müsait olduklarını anladım..maya ırkı toplum olarak, yaşadıkları döneme göre kültürel anlamda dehasal bir birikime sahiplerdi. M.ö 400 M.S 900 lü yıllarına kadar  ayakta kalabilen bu ırkın yarattıkları her eserde matematiği bu kadar kusursuzca kulanmaları çok ilginç. Mimari yapılarını güneşin ışık açısına göre yapılandırmaları ve her yapının belirli matematik periyotlara bağlanması daha da ilginçtir. Mayalar iki çeşit Takvimi kuLanıyorlardı ve esasında güneşin hareketlerini ve Venüs Gezegenin dairesel devimini esas alıyorlardı.Tzolkin denen takvim dinsel nitelikliydi, bu takvime “kutsal yıllık”, “büyülü takvim”, “ayin takvimi” de denirdi. [193]Haab denilen takvim ise güneş takvimiydi. Güneş yılını Mayalar 365,2420 olarak belirlemişlerdi; modern astronomiye göreyse güneş yılı tam olarak 365,2422 gündür. Yani dakika ve saniye gibi zaman ölçülerinden yoksun olduğu varsayılan Mayalar’ın hesabı ile modern astronominin hesabı arasındaki yıllık fark yalnızca 17 saniye idi. [194] Dinsel takvim 260 (20x13), güneş takvimi ise 365 günden (kin) oluşuyordu. 365 günlük güneş yılını 20 günlük 18 ayın sonunda, eski Mısırlılar ve Yunanlılar’daki epagomenayı andırır tarzda, yaptıkları beş günlük ilaveyle elde ederlerdi ki, buna bu yüzden “muğlak yıl” da denir. Her iki takvim için 18.980 günlük bir periyot sonunda, yani 365 günlük 52 yıl veya 260 günlük 73 yıl sonra bir çakışma sözkonusuydu, bu periyot 52 “muğlak yıl” olarak belirtilir.(http://tr.wikipedia.org/wiki/Maya_uygarl%C4%B1%C4%9F%C4%B1)

Mayalar Dünyada daha önceden oluşmuş 4 buzul devrinin tarihini ve hatta nedenini insanlara  sunmuşlar. bu neden Güneşteki var olan dehasal patlamlardır.mayalara göre dünya her 1.872.000 yılda bir  buzul devrine giriyor. 5.buzul devri kış dönümü olan 21.12.2012 yılına tekabül ettiğini söylüyorlar ki bu onların güneş esaslı takvimlerinin sonudur.fakat MayaLar bir şey daha belirtiyorlar bu Çağ insanların yükselişinin başlangıcı olacaktır.çok ilginç insanlar hem bu çağda  buzul devrine girecek hemde beyin olarak evrimsel boyutunu yükselticek yani insanlar 3.boyuttan 5.boyuta geciş evresini görecekler. insanda bir merak uyandırıyor bu nasıl olabilir.ve araştırma sonucumda Samanyolu Galaksimizin başka bir galaksi etrafında düzenli bir yörünge üzerinde döndüğünü buldum.bu  pleiades takım yıldızıdır.dünya düzlemi üzerinden yaklaşık 420 ışık yılı öte de olan bir takım yıldızı. Samanyolu galaksisi bu takım yıldızı etrafında 22.000 yılda bir dönüşünü tamamlıyor ve 11.000 yılda bir foton kuşağına giriyor.foton kuşağı:evrende var olmuş bütün yüksek enerjilerinin bir kapsül gibi bir araya gelmesinden oluşur.kaynağı Büyük Patlamadan Gelmektedir.dünya bu kuşağa girdiğinde yaklaşık olarak 2000 yıl etkisi altında kalacak.Nasa yakın bir zamanda bu ışın bombardımanı hakkında bir açıklama yapmıştı bu açıklmada şunlar  belirtilmişti. "Daha önce Samanyolu Galaksisi içerisnde var olan bu ışın bombardıomanlarının kaynağını saptayabilmiştik fakat şu an da Samanyolu galaksisinin dört bir yanından başka bir kaynaktan oluşmuş ışın bombardımanıyla karşı karşıyayız ve kaynağını şu an için bulmuş değiliz"açıklamasında bulundu.bu da yine mayaları doğrular nitelikteydi.mayalar dünya dışı varlıklarla acaba irtibat  halindemiydi?? Buda ayrı bir kuşku.kitabelerinde Tanrının arabaları diye bahsetmek o dönem için hayli ilginç.bir çok yapılarında karmaşık şekilde verilmiş dünya dışı kaynaklı teknolojiler bulunmaktadır.mayalar takvimlerinin bitişinde tanrılarının dünya ya geleceklerini ve irtibata gececeklerini kitabelerinde belirtmişlerdir.Bu da Dünya Dışı Bir yaşamın var olduğunu kanıtlar şekildedir.

     Sözlerimi Mayaların çok güzel bir öğretisiyle bitiryorum herkese Saygılar. "Başlangıç nasılsa son sonda öyle olacaktır"

bir düzeltme yapayım arkadaşlar M.Ö 4000 M.S 900 yıllarına kadar varlığını sürdürmüşler olacak.özürdilerim...

öncelikle bilgileriniz için teşekkür ederiz. şimdi bazılarımızın bu konuyla ilgili teoremlerini sıralarsak :

1-) 2012 de dünya yer kabugu ve atmosfer tabakalrında değişikler olmak süretiyle dünya bir evrim değişikliğine girecek ( ki zaten dünya bir kaç oluşumlarla doga olaylarıyla çağ atlamıştır )

2-) 3. Boyutu yaşadığımız şu çağdan bir başka belkide 4. boyuta atlayacağız ( ama kendi başımıza ama dış etkenlerle )

3-) Uzaylılar dünyamıza kaçamak ziyaretlerini bırakıp artık '' BİZ '' gerçeğini kabullenin diyecekler ve ayak basacaklar

4-) Dünya yaşlandı ve insan hayatı son bulacak ( Kİ EN ZAYIF İNANIŞ BU )

 

peki biz bu her ihtimale karşın önlem aldıkmı yani bu veriler üzerinden biri gerçekleşceği günmü öğreneceğiz ne olacağını yoksa bize bilgi verilecekmi. sonuçta bu dünya insanoğlunun evi ve ben evimde neler olup bittiğini bilmek isterim. Sığınakmı yapacagız - kendimizi yabancı varlıklaramı alıştıracagız - yoksa secde edip tüm kazaları şimdiden yerine getirip şahadet mi edeceğiz.

arkadaşlar o değilde gerçekten olacaklara hazırmıyız eğer bir felaket olacaksa ayvayı yedik demektir bu çünkü hala birbirimizin boğazını sıkmaktan ileri gidebilmiş değiliz sizce dünya devletleri olası bir tedbir yada tahliye planı hazırlamışmıdır yoksa oturup ufoların bizi tahliye etmesinimi bekliycez yorumlarınızı bekliyorum

Machine Arkdaşım 2012 filmindeki bir senaryo ya benzer bir şey bekliyorum Daha önceki buzul devirlerinde, insanların ya da  diğer canların tamamının yok olmadığı dünya Canlı organizmasının 1/4 nün haytta kalabildiğini bilim adamlarının çalışmalarıyla açıklığa  kavuşmuştur..yapılması gereken çok çok önceden yapılmalıydı. yapılması gerek neydi  evrensel bir  yapıda olmak yani bilginin saklanması değil dünyanın en ucra köşesinde yaşayan bir insan da her bilgiden mahrum bırakılmamısı.insanLar beyinsel faliyetlerini sürekli karanlık şeylerle meşgul etmemelidir.Real bir Evrende Somutsal adımlar atman lazım Tüm dünya insanı için konuşuyoruz..Yüzlerce yıl biz hep  kendi aramızda savaştık insanları bir metaya dönüştürdük.halbuki evrenin gizemliliğne hiç kulak asmadık.sorumsuzca birilerin cepleri dolması için çaba gösterdik yani boyutumuzu çok daralttık. dünyanın durduğu gün filminde çok güzel bir söz  vardı. "İnsanlar ancak uçurumun kenarına geldiğinde değişebilirler" bu söz gerçektende insan Egoizmini çok açık belirten bir söz.benim Tek istdeğim bir şey var bu sürec içerisinde  hiç bir insanın Taş altına saklanmaması.Kimsenin artık farklı bir konumda olduğunu zannetmesin..

Bu başlığı açanlara öncelikle teşekkürlerimi sunarım. Ben bazı konuları tam olarak araştıramıyorum ama araştıran arkadaşlar vasıtası ile bir takım bilgilere ulaşabiliyorum. Erich Von Daniken'in o kitabını yıllarönce okumuştum. Galiba daha sonra ''Yıldız Tohumu'' isimli bir başka kitabıda yayınlandı. Kendisi dünyanın bir çok yerini gezip görmüş biri. İyi ki bu kitaplar var.

 bizim ülkemizde hiç bir tedbir alınmamıştır.Amerika Gibi Gelişmiş ülkelerde Şu anda planlar kuruluyor ve sığınaklar hazırlanıyor.Bende size bir söz söyleyeyim''Allah Rahmet Eğlesin''=)

mayaları falan tınlamam kuran ı kerime bakarım kiyamet falan yok mayalar kendi sonlarını bilememiş kıyametimi bilcekler hepsi bir rant için hiç inanmıyorum

Nostradamus ta 2000 yılında kıyametin kopacağını söylemiş.ona inananlar da az değildi.ama haala yaşıyoruz değilmi?hem benim oğluşum daha 2 yaşında onun 5 yaşında kıyamete tanık olacağı düşüncesi bile beni öldürür.ben inanmıyorum bu kehanete.dünya bir kıyamet yaşayacak buna inanıyorum.bu nezaman,nasıl olacak,topyekün yeryüzü ortadan mı kalkacak yoksa dünyanın dengesinde bir değişiklikmi olacak onu bilmiyorum.yani büyük kıyametmi kopacak,küçük kıyametmi?ama 2012 bence o zaman değil.Allah bilir tabii ama ben buna inanmıyorum.daha doğrusu inanmak istemiyorum.Mayalar hakkında biraz araştırma yaptım ilginç bir toplum.ama okadar öngörülü olsalardı kendi sonlarını görürlerdi.

mayalar herşeyi bilseydi dediniz gibi kendi sonlarını bilirlerdi tek mayalar değil ilginç bir çok toplum kavimler vardı,biliyorum burası bir din platformu değil ama kuran diyorki yeryüzünde tekbir müslümanım diyen var oldukça kiyamet kopmayacak ,bu bence birazda para kazanma metodu madem kıyamet kopacak neden 2012 kitapları 15 ytl den satılıyor flmler parayla izleniyor eğer kıyamet kopacaksa parayı ne yapacaklar ne işlerine yarar değilmi üzretsiz herşeyi yayınlasınlar dediğin gibi nurcan hanım oğluşunuzun büyümeye yaşamaya hakkı var eminimonun büyüdüğünü evlendiğini göreceksiniz mayalar yüzünden kiyamet kopmaz onların dediği değil allahın dediği olur,

Ben yaşadığım sürece dünyada çok büyük değişimlerin bizleri çok şaşırtacak yeni ve büyük keşiflerin vs. olmasını canı gönülden istiyorum.bunlara tanık olmak istiyorum.mesela eğer ufolar varsa ve geleceklerse biran önce gelsinler istiyorum.yada bizim hiç bilmediğimiz gizemler teker teker ortaya çıkacaksa onlar olsun istiyorum.bu hem merakımdan,hem maceraya düşkünlüğümden,hemde sabırsızlığımdan.ama 2012 de kıyamet kopsun istemiyorum:)Allahımın işine karışmak gibi olmasında....Ayrıca bildiğim Kuranda belirtilen kıyamet alametlerinin çoğunun görülmüş olmasına rağmen daha hepsi tamamlanmadı evet.gamze sağol temennilerin için.inşaallah görürüm o günleri. 

sana aynen katılıyorum bu konuda nurcan hanım sizin gibi düşünüyor i bende istiyorum

mayalar la ilgili zaten hiç bir kaynak kıyametin kopacağını söylemiyor. sadece yapılan incelemelr sonucu çıkılan ortak bir sonuç var :

Dünya 2012 den sonra bir takım değişimlere girecek dünya yüzyinde yeni şekillenmeler olacak. Ve bir diğer tezleride dünya varlıgının bir boyut daha öteye geçeceğini söylüyor. yani kıyamet bulguları bizim mahalle kültürü dediğimiz dedikodular sonucu cıkan bir durum :) hiç bir din bunu kabullenmiyor çünkü tüm kitaplarda bunun belli bir sırası oldugu acıklanmış ve daha ortaya cıkmamış işaretler var. Kısaca sadece oturduğumuz mahhalle yer değişebilir :)

sabredin sevgili dostlar sabredin, sabredenler kurtuluşa erenler olacaktır...

Şûrâ Sûresinin 17 . AyetindeAllah, hak olarak Kitab’ı ve mizanı3 indirendir. Sen nereden bileceksin belki de o saat (kıyamet) yakındır.Ahzâb(*) Sûresinin 63 . Ayetindeİnsanlar sana kıyametin vaktini soruyorlar. De ki: “Onun ilmi ancak Allah katındadır.” Ne bilirsin, belki de kıyamet yakında gerçekleşir.Enbiyâ Sûresinin 109 . AyetindeEğer yüz çevirirlerse, de ki: “(Bana emrolunanı, ayırım yapmadan) size eşit olarak bildirdim. Tehdit edildiğiniz şey yakın mı yoksa uzak mı, bilmiyorum.” Enbiyâ Sûresinin 111 . Ayetinde“Bilmem! Belki bu (mühlet) sizin için bir imtihan ve bir vakte kadar yararlanmadır....................................”

Aslına bakarsanız ben de bu 2012 söylemlerine pek inanmıyorum. Zaten kıyamet kopacaksa bile biz bunu engelleyemeyiz değil mi? Benim ikizlerim var ve inanın onların bu dünyada gönüllerince yaşamalarını isterim. Bu 2012 yılınd olacağı söylenenler için ise şöyle diyeyim: RAhmetli anneannem ''oğlum bize 60 varmam 50'de kalırım derlerdi'' demişti. Şimdi 2012'yi tartışıyoruz. Yalnız bu dönemde bazı değişikliklerin olma ihtimali var. Çünkü çok önceleri denemiş bazı buluşlar insanlığa sunulacaktır. Örneğin uzay mekikleri aslında 70'lerin teknolojisidir. Cep telefonu da 80'lerin. Küçük ekran televizyonlar 70'li yıllarda satılıyordu. Sizlerinde dediğiniz gibi bu olayalr biraz da para kazanma isteğinin ürünleri. Ancak bizlerin de daha iyi bir dünya için yapması gereken şeyler var. Mesela çocuklarımızı daha iyi ve daha duyarlı yetiştirmek gibi. Bir de şu foton kuşağı olayı hakkında bir şey söylemek isterim: Eğer dünyaya gerçekten bu tip bir ışın bombardımanı oluyorsa bu son zamanlarda artan kanser vakalarını'da açıklar. Acı ama gerçek şudurki mutasyonlar genellikle zararlıdır.

Unutmadan HERKESE İYİ BAYRAMLAR!

zaten hergün bir faton kuşağı yaşıyor gibiyiz depremler savaşlar hastalıklar ne değişirse değişsin bize etkisi hiç iyi yansımayacak  dünya hergeçen gün kotüye gidiyor UZAYLILAR NERDESİNİZ KURTARINNNNNNN:):)

TEK İNANDIĞIM DÜNYA DIŞI VARLIKLARIN VAR OLDUĞU ÇÜNKÜ BENDE TANIK OLDUM HATTA KAÇIRILMA DENEN OLAYI YAŞADIM RÜYA GİBİYDİ AMA YAŞADIM BİR ÇOK KEZ UFO DENİLEN TANIMLANAMAYAN CİSİMLERİ GÖZLEMLEDİM VE BU GİBİ İLGİNÇ OLAYLARA TANIK OLAN ÇOK ARKADAŞIM VAR SADECE BUKADARINI PAYLAŞMAK İSTEDİM

Belli bir sonu yaklaşmak herkes için endişe ve korku verici bir durum ama hiçbirşey 21 aralık 2012 tarihinin gelmesini durduramaıyacak.Bu tarihte oluşabilecek 3 durum olabileceğinea inanıyorum.

1.Durum:Kehanet Filmindeki gibi Dünyanın yok olmasına az kala uzaylılar belli bir bilince ulaşmış insanları toplayarak başka bir gezegende yaşama devam ettirecekler.

2.Durum:2012 Fİlmdeki gibi çoğu insan yaşamını yitirecek ve belli sığınaklara saklananlar veya belli gemilere alınan insanlar geri kalan insan neslini oluşturacak.

3.Durum hakkında tam bir şey söylemem mümkün değil,fakat Mayalar yıllar öncesinde,Dünya Dışından gelen bir canlının 21 aralık 2012 tarihinde geleceğini iddaa etmişlerdir çünkü bu canlı Mayalar zamanında gelmiş ve birçok bilimsel bilgileri Mayalara aktarmış ve belli bir süre onlarla yaşamıştır.Geri gideceği vakit dönüş tarihini 21 aralık 2012 olarak  vermiştir.Mayalar dönüş tarihini şafak tarihi gibi hesaplayarak o tarihte bitecek olan bir takvim yapmışlardır.

Peki felaketlerle bu geri dönüşün ne alakası olabilir?

 Bir uzaylının o tarihte döneceğinden başka bilgiler elimizde var mı? 

Aslında işin birkaç kilit noktası vardır,bu sorunun cevabını Mayalar hakkında dahada bilgisi olan arkadaşımız varsa lütfen bize aktarsın.Sorulması gereken soru şudur:

Mayalar dünya dışından gelen canlının 21 aralık 2012 tarihinde geleceğini düşünerek mi takvimi o tarihte bitirdi?

Yoksa olabilecek doğal felaketleri düşündükleri için mi o tarihi bir son olarak gördü?

İşin daha ilginç bir diğer noktası,dünyanın en büyük kahinlerinden olan Nostradamus 21 aralık 2012 için bir resimle kehanetde bulunmuş tabi resim için milyonlarca yorum yapılabilir,işte resim:

Resim hakkında benim düşüncelerim şu şekildedir:

Yaşlı dedemizin tuttuğu resim boştur,çünkü herşey sıfırlanmış olabilir? Veya baştan yeniden başlıyabileceğimiz bir durum söz konusu olabilir.

Resimdeki 2 kişide bayandır,bizim bildiğimiz Adem ile Hava durumundan biraz ters bir durum var buna pek anlam veremedim.

Hani biz hayvanları keserken gözlerini kapatırız bu resimde yer alan 2 tane atkıda bunun için olabilir.Ama kilit nokta bu atkılar 2 tane,oysa hayvan 1 tane? İnsanlar için bir durum söz konusu! Yada görmek istemeyeceğimiz şeyler olabilir,o yüzden gözümüzü kaaptmak isteyebiliriz.

Aslında herkes değişik yorumlarda bulunursa daha mantıklı yorumlar ortaya çıkabilir.

Şimdiden teşekkürler...

 

 

 

 

 

ark 2012 bence yeni bir çağın başlangıcı olacak kıyamet fln değil ayrıca aydınanma çağı olcağıda söyleniyor uzaylıların yardıma geleceğinden bahsediliyo son yıllarda dikkat ederseniz ufolar daha çok görünmeye başladı ben inanıyorum böyle varlıkların olduğuna kıyamet fln kopacağı yok ne zaman kopacağınıda allahtan başka kimse bilemez...

önce kıyameti tanımlamak lazım zamandan zamansızlığa geçiştir bir örnek üzerinde açıklayacam bir ağaç yapraklarını dökmeye başlaması gibi  bütün yapraklar bir anda değil bazı yapraklar düşerken bazı yaprakların yeşil olduğu görülebilir bence kıyamet oluşum aşamalarında meydana geliyor bu aşamalr il seferinde de olarabiliriz son seferinde de ama kıyamette hem zamanın hemde zamansızlığın özelliğini taşıyor.maya takviminde bildiğim kadarıyla Atlantisin battığı(felakate uğradıği vb.) zaman başlamış bir takvim biraz düz mantık gidersek bir şeyin batışı başlangıcı ise bitişide doğuşudur.

Herkes birşeyler yaşamak istiyor gibi hissediyorum.bu kıyamet bile olsa....ama ben kıyametin pekte çocuk oyunu gibi birşey olmayacağını düşünüyorum.ayrıca bu 2012 kııyameti tamamen bir söylentiden ibaret.ozamana kadar birileri adamakıllı ceplerini dolduracak.kimi sığınak yapmak isteyecek,kimi can yeleği alacak,kimi gaz maskesi,kimi yükseklare kaçmak isteyecek arazi alacak,kimi susuz ve aç kalırım korkusuyla su tankları yaptırıp erzak alacak vs vs.eee doğal olarak bunlara para gidecek.bu arada birileri köşeyi iyice dönecek vesselam.dikkat edin kıyamet tamamen kopacak demiyorlar.dünyanın büyük bölümü yok olacakMIŞ.eee herkes sağ kalmak isteyeceğine göre o yok olmayacak küçük bölümde yer kapabilmek için!:)herkes kendine yatırım yapacaktır....birileri keseleri şişirip bıyık altından gülerken....

nur ark katılıyorum aslında kıyamet tam olarak kopacak denmiyor sadece bi olasılık söz konusu insanlar artk çıkar peşinde kendi kuretulmak için kardeşini bile öldürebilir o kadar canileşti insanlar belkide yalan bi söylenti belkide takvimin sonunda yeni çağ başlıyacak daha kimsenin bi bilgisi yok örneğin 1999 depreminde  de ondan önce kıyamet kopacak diyorlardı deprem oldu :D 2012 de kuraklık başlayacak yavaş yavaş olacak şeyler zaten bunlar bir anda dünya yerle bir olmayacak belki 20 30 belki 100 yıl süreyle olacak bi olay kimse daha tam fikir değil ortada hiç bişey yok

 Erich Von Daniken Yazdığı Kitaptaki Olayları Bir Süre Sonra İnkar Etmiştir.Neden???

nurcan alevli hahaa harbi komik yazdıgın diyosunki dunyanın bir bolumu yok olucak bir bolumu kalıcak herkes parayı goturucek bıyık altı falan yazmıssın ...)))  2012 de dunyanın sonu gelir yada gelmez neyse tartısılırda illa radikal bir cizgi bırakıcam dıye ugrasıyor sacmalıyorsun sonrada gulunc duruma dusuyorsun..elestiri alıncada beni sikayet edin vs...ah kem kesiyosun bir bayana yakısmıyor:))..diger arkadasların isimlerini bile yazmama gerek yok inanın hepsi birer bilgi deposu hayretle eyazdıklarını okuyor dusunduruyorlar..ama sizin yazdıgın hemen hemen her yazıda bir inat bir kompleks var...biraz sessiz olup yazılanları okuyup diger arkadasların bilgilerini tartman bile bilgi hazneni genisleticektir..aman yine sikayet et falan deme bastan soylıyım ben kımseyi agır bir hakaret yani kisisel bir yobazlık gormedıgım surece etmem seni uzgunum:)) ama tartısalım paylasalım hepimiz icin en guzeli degilmi..

nostradamus veya yaşlı adam olarak tasvir edilmiş resimde ben; adamın alnında ki çizgi gibi gözükenlerin aslında sanki matematik formüllerine benzetiyorum ve ne okuduğumuda açıklayayım.

x -s+2 > bu gördüğümü söylediğim formülün matematik olarak bir anlamı var mı? Bilen varsa açıklarsa bence alın yazısını da çözmüş oluruz.

ark ben ufolar hakkında konuşmak istiyoum şimdi bu mayalar 2012 yılında insanların yeni bir çağa ayrıca 3. boyuttan 5. boyuta geçiş beyin olarak evrimsel boyutunu yükseltecek deniliyor peki ark ufoların üstün teknolojisi ve müthiş bi beyine sahip değilllermi bence ufolar milyarlarca yıl önce yaşamış ve mayaların dediği 1.820.000 zaman süresince olan bu olayda onlarda yaşamış ve onlarda beyninde büyük gelişmeler olmuş ve bence o yüzden üstün zekalılar olmuş ve 2012 yılında uzaylıların geleceği söyleniyo acaba bize yardım edecekler ve neler olacağı hakkında bilgi verebilirlermi????

Mayalar bazı açılardan çok gelişmiş bir kavimdi. Örneğin dev piramitler yaptılar, her eski uygarlığın yaptığı gibi gökyüzü haritaları çıkarttılar. Ancak gökbilimindeki bu ilerlemelerini başka alanlara yansıtamadılar. İlginçtir Mayalar tekerleği bilmiyorlardı. Aynı şekilde kara saban'dan da habersizdiler. Bunun ne önemi var demeyin. Kara saban olmayınca toprağı havalandıramazsınız. Tohumu olduğu gibi tarlaya atmak zorunda kalırsınız ki bu da ürünün yetişmesini tamamen doğaya teslim etmek yani işi şansa bırakmak anlamına gelir. Ayrıca havalanmayan toprak zamanla verimini kaybeder. Bu da yeni ve daha verimli toprak aramayı gerektirir. Bir çok arkeolog; Mayaların sırf bu yer değiştirme zorunluluğu yüzünden imparatorluklarının yıkıldığını belirtmektedir. Ancak aynı olay Sümerlerin başına gelmemiştir. Onları kurtaran tekerleği icat etmiş olmalarıdır. Sümerler o kadar uzun yıllar hüküm sürmüşlerdir ki toplumsal çöküş olayları yaşamışlar ve bu durumu düzeltmek için kanunlar çıkartmışlardır. Matematik'te altmışlık sayı sistemini kullanmışlardır. Bizler bu gün bu sistemi zaman dilimlerini bölmek için kullanıyoruz. Sümerler matematik biliminde bu kadar ilerlemiş olmalarına rağmen sözgelimi sıfır'ı evet ''sıfır'' rakamını bilmiyorlardı. Mesela ardışık düzenli bir sıralama yapmak istediklerinde 6 61 62 63 şeklinde yazıyorlardı. Bu durum uygulamada bazı zorluklar yaşamalarına neden oluyordu. gerçi bu bence bir kabahat değildir. Çünkü o anlı şanlı batı uygarlığının sıfır rakamını öğrenmesi Ortaçağ sonlarına rastlar.  Bilimdeki her ilerleme toplumlara hemen yansımamış, aradan yüzlerce hatta binlerce yıl geçmesi gerekmiştir. Bu kural sıfır gibi matematik bilgisi gerektiren buluşlar içinde geçerli olmuştur, saban yada eyer ve üzengi gibi icatlar içinde geçerli olmuştur. Taa Roma döneminden beri güney Avrupa'da saban kullanılırdı. Kara sabanın Avrupa'nın kuzeyine yayılabilmesi için bin yıldan fazla bir süre geçmesi gerekmiştir. İşte bu ilerlemenin sonunda kuzeydeki sert toprakları işlemek için demir saban icat edilmiştir.

Bence Mayalar 21 Aralık 2012'de herhangi bir kıyamet kopacağı için değil kendi oluşturdukları matematiksel düzenek o tarihte bittiği için o tarihte belirttikleri dönemi sonlandırdılar. Zaten hemen akabinde yeni bir çağ başlatmış olmalarıda bunu gösteriyor.

Ben bir başka hususu daha dikkatlerinize sunmak isterim. Şu an kullandığımız Gregoryen takvimi julyen takviminin düzeltilmiş halidir. Oysa bu düzeltilmiş takvimde bile bazı hatalar yapılmıştır. Mesela Hz. İsa'nın doğumu 0 yani başlangıç olarak kabul edilmiştir. Ama sonradan yapılan araştırmalar Hz. İsa'nın aslında MÖ 4 yılında doğmuş olduğunu göstermiştir. Yani Maya takviminde belirtilen o kıyameti aslında çoktan yaşamaya başlamış olabiliriz. Bu durum bile bazı konularda araştırma yapmadan hareket etmenin ne kadar yanlış olduğunu bize gösteriyor. Ayrıca bilimin henüz doğrulamadığı bazı olayları gerçekmiş gibi sunmanın yada öyle hareket etmenin doğru olmadığını düşünüyorum.

Bazı araştırmacılar bir foton kuşağına gireceğimizden bahsediyorlar. Hatta ışın bombardımanının başladığı söyleniyor. Bu nedenle insanların şakralarının açılacağı, bilinç düzelerinin yükseleceği anlatılıyor. 

Bu tip ışın bombardımanı sonucu genlerde mutasyonlar yani kalıcı değişimler oluşur. Bu değişimler genellikle olumlu sonuç vermez ve canlı türünün ortadan kalkmasına yol açar. Olumlu sonuç veren mutasyonlarda bile değişime uğrayarak yeni bir özellik kazanan canlı maalesef bir başka özelliğini yitirir. bu duruma en iyi örnek insanoğludur. Geçirdiğmiz mutasyonlar bizi belki daha zeki yaptı ama eski kıvraklığımızı da aldı. Her ne kadar doğayı sevsek de hiç birimiz eski çağlarda olduğu gibi mağaralarda yaşayamayız artık.

Hele ozon tabakasının delindiğinin söylendiği şu günlerde ben uzaydan gelebilecek bir ışın bombardımanının olumlu sonuçlar doğuracağını düşünmüyorum. Zaten kanser vakalarındaki artışta bunu gösteriyor. 

ukikar ark sana katılıyorum bencede dünyanın sonu yada kıyamet gibi bişey olmayada bilir daha ortada ciddi bir kanıt ispat yok olacak diye bişey de söylenmiyo olasılık sadece..!!!

Ukikar ismiyle yazan arkadaşımızın söylediklerine katılıyorum.gerçi bende buna benzer birşeyler yazdığım için birsürü tepki gördümya anlayamıyorum.dikkatimi birşey çekti bu arkadaşımız demişki mayalar matematikte çok ilerlemiş,gökyüzü haritaları çıkarmışlardı.bunu biliyordum fakat tekerleği bilmediklerinden haberim yoktu:) ben daha önce espri olsun diye ufolar galaksiler arası yolculuk ediyorlardır ama belki de henüz tekerleği icat edememişlerdir demiştim bir sürü tepki aldım.her gelişim sırayla olur vs. gibisinden.şimdi bu mayalar sırayı bozmuş oluyorlar:) ayıp etmişler.

Benim ufolar hakkında bir tezim daha var.bu canlıların varoluş tarihi herhalde bizden milyonlarca yıl geride.belki onlarda fiziksel ve ruhsal olarak bizim gibiydiler ve zaman içinde kendilerinin yada dış etkenlerin neden olduğu mutasyonlar yaşadılar.bu onlar için hem olumlu hemde olumsuz sonuçlar doğurdu.olumlu olan yönü zekalarıyla alakalı.olumsuz olan yönü ise bence sosyal.bunu tam açamayacağım ama bence bir sosyal çöküş yaşadılar. hem bedensel hem ruhsal büyük değişimler geçirdiler ve kazanımları kadar kayıplarıda var.nasılki dünyada teknoloji ilerledikçe gezegenin gidişatı bozuluyor onlar bunu yaşadı bence.ben bazı arkadaşlarımız gibi ufoların bizi gelip kıyametten,savaşlardan,yokolmaktan vs. kurtaracağını sanmıyorum.haa ama şuda olabilir kendileri bunu yaşadıkları için bu gezegeninde aynı sona doğru gitmesini engellemek istiyor olabilirler.ama bizim içinmi yoksa  kendileri içinmi?....

Ufoları üstün varlıklar olarak gören arkadaşlarıma sesleniyorum.ufolarında kaza geçirmiş ve hatta nasanın elinde cesetlerinin incelendiğini duyuyoruz.demekki dünyamıza kadar yolculuk yapabilmiş olmaları üstün olmak için yeterli bir kıriter değil.ve en önemlisi ölümlü varlıklar olduklarına göre onları bir kurtarıcı gibi görmek hayalcilik olur.

Sayfalar