Marduk / Maya Takvimi ve 2012 Üzerine / Ekin Çemberleri

Yazıda dikkat çeken önemli noktalar var. Mesela Sümerlere hayat veren  "Annuaki" adlı Uzaylı bir ırktan bahsediliyor. Ayrıca Marduk'un uydularından bir tanesinin Güneş sistemi gezegenlerinin arasına gireceği açıkça belirtilmiş.

Son günlerin en tartışılan konularından Marduk’un keşfedilmesinin 20 yılı aşkın bir tarihi var. Keşfin öyküsü, NASA’nın 1983 yılında ikinci bir güneş sisteminin var olup olmadığını görmek için IRAS isimli uyduyu uzaya göndermesiyle başladı.

Aylar sonra IRAS, Güneş Sisteminden 50 milyar mil uzaklıkta olan devasa bir gezegen keşfetti. Bu şaşırtıcı keşif, 21 Aralık 1983’te Washington Post gazetesinin birinci sayfasına  “Gizemli Bir Gök Cismi Keşfedildi” başlığıyla haber oldu.

Marduk’un IRAS uydusu tarafından keşfedilmesinden 7 sene önce Azeri yazar Zekeriya Sitchin Sümerlilerin binlerce sene önceden kalan tabletlerini okuyarak her 3,600 senede bir Güneş Sistemi’ni ziyaret eden Marduk hakkında “12’nci Gezegen”  adlı kitabı yayımlamıştı.

Sümer yazıtlarına göre, Marduk’un uydularından biri binlerce sene önceki bir ziyarette Tiamat adındaki bir başka gezegene çarparak, bugün Mars ile Jüpiter arasında bulunan Asteroit Kuşağının oluşmasını sağladı.

Marduk’un dünyadan ilk olarak görülmesi ise 21 Ekim 2003’te Kaliforniya’daki Mount Palomar Gözlemevi’nden 1,22 metre boyundaki Oschin teleskopu ile oldu. Senelerce bu gökcismini gizliden gizliye takip eden Vatikan Astronomi Merkezi, sonunda konuyu ele almak üzere 19 ülkenin bilim adamını bir araya getirdi.

Marduk astronomlar tarafından 2003-UB-13 olarak adlandırıldı. Marduk hakkında yazılmış en ünlü kitabın sahibi Zecharia Sitchin’e göre gezegenin 7 uydusu bulunuyor.

Nam-ı diğer Nibiru ve Eris hakkında en ünlü ikinci kitabın yazarı ise Andy Lloyd. Lloyd’a göre Güneş’in ölü ikizi olan Kara Yıldız sistemi, Marduk dâhil olmak üzere 7 gezegen içeriyor. Bu gezegenlerden altıncısı 6 bin sene önce Sümerlilere hayat veren uzaylı Tanrılar olduğu öne sürülen “Annuaki”nin yaşadığı Dünya benzeri bir gezegen.

Kara Yıldız sisteminin son ve yedinci gezegeni Marduk ise, Lloyd’a göre 7 uydusu ve arkasında kuyruk gibi uzanan uzay enkazı ile bir savaş üssü hatta savaş gemisi görevi görüyor.

MARDUK DÜNYA'NIN MANYETİK ALANLARINI NASIL ETKİLEYECEK?

Her ne kadar bilim adamları henüz üzerinde tam bir görüş birliğine varmamış olsalar da Marduk’un yaklaşmasının dünya üzerinde de ciddi etkilerinin olabileceği belirtiliyor. Bunların başında ise yerküreyi zararlı ışınlardan korumak gibi hayati bir işlevi de olan manyetik alanın etkilenmesi geliyor.

Marduk’un manyetik alan üzerinde ciddi bir sapmaya neden olması neticesinde devasa dalgaların oluşmasından, şiddetli depremlerin görülmesinden, volkanların faaliyete geçmesinden ve yıkıcı hortum ile fırtınaların ortaya çıkmasından korkuluyor.

Bu kadar ciddi sonuçlarının olmasından korkulan bu gökcismini yakından takip eden ilk kuşak elbette ki biz değiliz. Mayalar, yarattıkları bir takvimde Marduk’un seyrini ve Güneş Sistemi’ne girişine de yer verdiler.  

Söz konusu bu Haab takviminin sona erdiği gün ise Marduk’un gelişini gösteriyordu. Bu takvimin son günü Gregoryan takviminde yani şu an bizim kullandığımız modern takvimde 21 Aralık 2012’ye denk geliyor.

Maya’lara göre Haab takviminin sonu ile 5’inci Güneş Dönemi sona erecek ve insanlık 6’ıncı Güneş Dönemine girecek. Bazı uzmanlar, Haab takviminin sona ermesinin dünyanın kendi ve güneş etrafında dönüş süresinin değişeceğini, yani bir başka deyişle bir gün ve bir yılın uzunluklarının değişeceğini savunuyor.

İŞTE FELAKET SENARYOLARI:

* Dünyanın Kuzey ve Güney manyetik kutuplarının konumları değişecek,

* Dünya ekseni 180 ile 240 derece değişerek Güneş’e olan sabit konumunu kaybedecek,

* Ekvator çizgisinin konumundan sapması ile iklim değişiklikleri baş göstermeye başlayacak,

* Ortaya çıkan manyetik çekim gücü, erimiş demir haldeki dış çekirdeği yer kabuğuna yakınlaştıracak ve tüm yanardağlar patlama noktasına gelecek.

* Manyetik titreşimlerin bozulması ile okyanusların altındaki su akıntıları durma noktasına gelecek ve zamanla ısınan-durağanlaşan su, deniz yaşamına imkân vermeyecek,

* Büyük parçalar halinde erimeye devam eden kutuplar yok olma noktasına gelecek.

* Dünyanın değişen ekseni ile güneşe tekrar konumlanması ve kuzey manyetik kutbunun Siberya’ya kayması, bugün çöl ve kurak olan alanları su cennetine çevirecek.

* Kutupların erimesi ile okyanuslara yayılacak tatlı su, ısı-tuz dengesini bozacak ve golfistrm akıntısının durması ile başta Kuzey-Batı Avrupa ve Kuzey-Doğu Amerika olmak üzere birçok coğafyada dondurucu soğuklar baş gösterecek,

* Yer kabuğu altındaki lav ve yer katmanlarının hareketleri ile depremler görülmeye başlayacak ve şiddetleri ile sayıları Marduk yaklaştıkça artacak.

İDDİALARA GÖRE GÜN GÜN MARDUK’UN SEYRİ

Ortaya atılan teorilere göre, Marduk, 21 Aralık 2012’de, yani Haab takviminin son gününde ikinci bir güneş gibi tepemize dikilecek ve Ay ile neredeyse aynı büyüklükte gözükecek.

* Marduk, Dünya ile iki kere yakınlaşma gösterecek. Bunlardan ilki 7 Eylül 2012’de gerçekleşecek ve bir süre boyunca yaklaşma-uzaklaşma hareketi devam edecek. Son yaklaşma ise 27 Nisan 2013’te olacak.

* Bir diğer iddiaya göre ise bu yaklaşma hareketi farklı bir takvime göre olacak. Marduk en yıkıcı etkisini sadece 21 Aralık 2012’de göstermeyecek. Çünkü Dünya, 14 Şubat 2013’te Marduk ile Güneş arasına girecek. Araştırmacılara göre en korkunç deprem, sel ve fırtınaların yaşandığı tarih bu gün olacak ve yer kabuğu buruşturulan bir kâğıt gibi bozulacak. Milyarlarca insan hayatını kaybedecek,  hayatta kalanlar açlıktan kırılacak. Marduk, Güneş Sistemi’ni 1 Temmuz 2014’te terk edecek ve manyetik alanlar üzerindeki etkisi azalmaya başlayacak.

* Eğer sanıldığının aksine, Marduk, Mars ile Jüpiter’in değil, Mars ile Dünya arasına girerse, Marduk’un uydularından biri Dünya’ya çarpabilir. Bu durumda Dünya’nın kendi ekseni etrafındaki döngüsü en az 3 gün duracak. Bir tarafta 3 gün aydınlık, diğer tarafta 3 gün karanlık olacak. Tüm iletişim ve enerji ağı çökecek.

“HERŞEY GÜZEL OLACAK” DİYEN DE VAR

Mayalardan kalan bilgiler doğrultusunda Dünya’nın içine gireceği 5’inci Güneş Dönemi’nin tam bir aydınlanma ve barış safhası olacağına inanan insanların sayısı hiç az değil.

İnternette sayısız sitede gruplaşan insanlar, 2012’de insanlığın uzaylı ırklarla sonunda tanışacağını ve uzayın birçok köşesinden gelen ırklar ile kusursuz bir barış sürecinin başlayacağını düşünüyorlar.

Diğerleri ise Dünya’nın içine gireceği yüksek titreşim frekansları ile evrenselliğin; bilim, tıp, arkeoloji ve sanatın tavan yapacağı yeni bir rönesans devrinin başlayacağını öngörüyor.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/dunya/12932681.asp?gid=229 

Mardukla ilgili fotoğrafların linki: http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay.aspx?cid=28355&rid=2

Ufoloji Forum: 

Marduk için bir yanıt:

Şimdi nereden başlamam gerektiğini tam olarak bilemiyorum. Ancak size Marduk hakkında bazı doğru bilinen yanlışlardan söz etmek istiyorum. Arkadaşlar Marduk gezegeninin NASA'nın yaklaşık 20 yıl önce uzaya gönderdiği IRAS uydusu tarafından keşfedildiği söyleniyor. Öncelikle belirtmek isterim ki Zecheria SİTCHİN Azeri değil Yahudi bir arkeolog'dur. Amacı Yahudiliğin temellerini oluşturan terimlerin nereden geldiğini bulmaktır. Bu konuda Zecheria SİTCHİN'in ''12. Gezegen'' isimli kitabı incelendiğinde bu durum net olarak ortaya çıkar. Daha tarafsız ve bilimsel bir eser okumak isteyenlere önerim Burak ELDEM'in ''2012: Marduk'la Randevu'' isimli kitabıdır. Orada sadece Marduk hakkında değil dinler tarihi hakkında da bir takım bilgiler edinebilirsiniz.

Çeşitli internet sitelerinde Marduk olabileceği öne sürülen 2003 UB 313 isimli gezegen devasa bir gök cismi değildir. Tam tersine Pluton gezegeninden %27 daha büyük olan ve Güneş etrafındaki dönüşünü sadece 557 yılda tamamlayan 2500 kilometre çapında bir gezegenciktir. Yani cüce gezegendir. Uluslararası astronomi Birliği Plüton veötesindeki gök cisimlerini Neptün ötesi gezegenler olarak sınıflandırmış ve bu cisimlerle birlikte sonradan bulunabilecek diğer gezegenleri'de Plutoidler isimli yeni bir sınıfa almıştır.

Bu yeni bulunan gezegenle ilgili olarak  bakınız: tr.wikipedia.org/wiki/Plüton_(cüce_gezegen)

Sümer yazıtlarında  bahsi geçen Nibirru yani Marduk'un Güneş etrfındaki bir turu ise yaklaşık olarak 3600 yıl sürmektedir.

Demem o dur ki bulunan gezegen bence Marduk değildir. Marduk gezegeni bence henüz görülmedi. Nasa yada bir başka kuruluş gözlemlediyse de henüz bu keşfi dünya ile paylaşmadı.

Marduk'un çekilmiş görüntüleri. Sanırım bir yanlışlık var. Marduk'un keşfi gerçekleşti ve dünyadan da görüldü. Ayrıca hareketleri bilimsel analizlerle ortaya döküldü. Yularıdaki linklerde Marduk'la ilgili geniş bilgiler ve fotoğraflar mevcut...                

Belirttiğiniz linki açamadım. Bu fotoğraf bana sanki Jüpiter Gezegeninin resmi gibi geldi. Ülkemizde özellikle Marduk konusunda haber yapılırken tek taraflı davranılıyor. Size bir link vereceğim. Orada bu konu ile ilgili olarak Nasa tarafından yapılmış bir açıklama mevcut. Tekrar edeyim. Ben Marduk Gezegeninin olmadığını söyelmiyorum Bu konuda farklı düşüncelerim var. Ancak aşağıda size bildireceğim linke bir göz atarsanız sevinirim. Ayrıca şunu belirtmek isterim ki Dünyada amatör astronomlar var. Onları bağlayan herhangi bir yasal engel yok. Onlardan henüz bu tür bir gözlem haberi gelmedi.

http://www.gokyuzu.org/forum/index.php?topic=295.0

ben 12 gezegen i  5 sene önce okudum ve çok begendim.

ve yine tekrar okuyorum...

harika kitap ve okuyun...

Question Is there a planet Nibiru that will pretty much destroy earth in 2012? I watched a video about it last night and I freaked out so bad i was shaking and crying. Is our world coming to an end in 2012? If so... why cant we just blow the thing up and call it a day?

I am really sorry that these crazy Nibiru claims have upset you. I don't want to keep answering these questions about Nibiru, but let me say once more as clearly as I can, for you and the other questioners: Nibiru does not exist. NASA has never discovered or detected Nibiru or anything remotely like it. The handful of dwarf planets that astronomers have discovered beyond Neptune are on stable orbits that will never come into the inner solar system, let alone threaten Earth. Nothing will happen in 2012. Nibiru is simply a fake, a hoax, the result of a small religious cult that is unfortunately scaring lots of people with totally false stories. David Morrison
NAI Senior Scientist

January 31, 2008

Aslında Nibiru'nun var olmadığını Nasa'nın da böyle bir keşfinin bulunmadığını anlatıyor.2012 yılında hiçbirşeyin olmayacağını tümüyle yanlış bir hikaye olduğunu söylüyor. Kabaca böyle inanıp inanmamakta size kalmış tabiki. Saygılar.

http://astrobiology.nasa.gov/ask-an-astrobiologist/question/?id=2744

 

Bu da diğer sorular ve cevaplar

http://astrobiology.nasa.gov/ask-an-astrobiologist/intro/nibiru-and-doom...

 

http://www.metacafe.com/watch/1514420/lemuria_mu_has_been_found_2008_english_edition/

arkadaşlar bu linke bakmanızı tavsiye ederim. her ne kadar propaganda kokan bir video olsa da, linkte kayıp kıta mu ile ilgili bilgiler var ve oldukça etkileyici. konuyu marduk'un etkileri ile ilişkilendiriyorum. seyredince göreceksiniz.

selamlar.

arkadaşlar evonun yolladığı link'te 3.37 dk okinawa taşı denen bir taş var siz de bir bakın norveçte oluşan spiral fenomeni piramit ve daha önceden forum konusu yaptığım roswel rods(çubuk ufolar) nasıl bahsedilmiş

saygılarımla,

Arkadaslar asagıdaki linkte alanında uzman birisi yada birilerinin gözlemlediği ve güneşin etrafında surekli hareket halinde olan bir cismin varlığı söz konusu,bana ilginc geldi yorum karar sizin.Saygılar

http://stereo-ssc.nascom.nasa.gov/browse/2010/01/27/behind/euvi/195/2048/

pardon arkadaslar adresi yanlis verdim düzeltiyorum. http://www.fotonkusagi.net/maya-medeniyeti/maya-takvimi-ve-28-ekim-2011....

Ben şahsen henüz net bir bilgiye ulaşamadık hep rivayetler ve çelişkili açıklama ve teoriler var. Benim kanım en azından şuanki düşüncem

böyle bir gezegenin olmadığı yönünde..

marduk yada nibiru ile ilgili araştırmam devam ediyor.. konu mayalar ve takvimleri ile ilişkilendiriilmiş. maya ve takvimi ile ilgili fazla bir şey söylemeye gerek yok en azından ben giremiyorum. ancak marduk konusunu netleştirmeden kesin bir şey diyemiyorum. Hikaye ler ile gerçekler harmanlanmış. Hangisi gerçek hangisi hikaye belli değil şimdilik.

 

saygılar.