Vatikan'ın 4 Günlük Dünya Dışı Yaşam Toplantısı Sona Erdi. Sonuçlar Dünyayla Paylaşıldı

VATİKAN'IN UFO TOPLANTISI SONUÇLARI

Katolik dünyasının yönetim merkezi Vatikan, 4 gün süren ve bugün sona eren bir astrobiyoloji toplantısında, dünya dışı yaşamı sorguladı.

Katılımcıların dünya dışı yaşamın keşfinin göreli olarak yakın bir zamanda yapılacağı inanışını dile getirdikleri toplantının sonunda Vatikan Astronomik Gözlemevi Direktörü Jose Gabriel Funes, yaptığı açıklamada, ''Dünya dışı yaşam henüz keşfedilmese bile bu araştırmalar bize, dünyamızda filozofik ve teolojik içermeleri bulunan önemli ve yararlı birçok şey öğretti'' diye konuştu.

Funes, uluslararası astronomi yılı dolayısıyla Vatikan Bilimler Akademisi'nin çağrısı üzerine düzenlenen ve 30 kadar araştırmacı, astrolog, biyolog, fizikçi, jeolog ve kimyacının katıldığı toplantıda yer alanların her birinin alanarında uzman kişiler olduklarını ve din görüşlerinin sorulmadığını söyledi.

Toplantıda konuşan Arizona Üniversitesi Astronomi Bölümü'nden Prof. Dr. Chris Impey, birkaç yıl, 5, 10 veya bir insan yaşamı süresi içinde, evrende güneş sistemi veya dışında yaşam biçimlerinin bulunacağına inancının tam olduğunu belirterek, ''Evren, karbon, su ve enerjiden meydana geliyor ve kozmosta bunlardan çok var. Gezegen araştırmalarında inanılmaz bir gelişme görülüyor. 1995'te güneş sistemi dışında yalnızca 1 gezegen (dışgezegen) biliyorduk, şimdi ise 400'den fazla'' dedi.

Parisli astrofizikçi Athena Coustenis de güneş sisteminde yaşam izi bulma şansının dışarıda bulmaktan daha fazla olduğunu savunarak, ''Eğer varsa, hemen bulunacaktır. Astrobiyoloji alanında her gün gerçekler kurguları aşıyor'' diye konuştu.

Roma'daki Tor Vegata Üniversitesi Fizik Bölümü'nden Prof. Dr. Jonathan Lunine ise eğer dünya dışı bir yaşam türünün varlığı hala bulunamadıysa belki de hiçbir zaman bulanamayacağını, ancak bilim adamlarının, bu yaşamın nerede olabileceğine dair görüşlerinin oluştuğunu belirtirken, güneş sisteminde Europa, Titan veya Mars gibi yerlerde yaşamın varlığını teyit etmenin zorluğuna dikkat çekti.

Arjantinli cizvit peder Funes de başka yaşam biçimlerinin kısa sürede keşfedilmesi olasılığına yönelik daha fazla kuşku duymaya başladığını kaydetti.

Funes, geçen yıl mayıs ayında yaptığı açıklamada, Tanrı'ya inanmanın dünya dışı yaşama inanmakla eşdeğer olduğunu söylemiş, hatta Hz. Adem'in yasak meyveyi yemesiyle tüm insanlığın günahkar durumuna düştüğü asli günahı işlememiş varlıkların yaşadığı bir gezegen bile olabileceğini bildirmişti.

Kaynak : İnternet Haber

 

Etiketler: 
Ufoloji Forum: 

Günümüzde her kurum / grup başka bir kurum ve/veya grup tarafından kısmen veya tamamen kullanılabilir durumda olduğundan, başka bir değişle her duyduğunuzu iki değil 22 kere düşünmeniz gereken bir devir ve dünyada yaşadığımızdan, Vatikan'ın bu açıklamalarını da bu çerçevede değerlendirmeliyiz. Şu bir gerçek ki, Vatikan gibi kurumlar, gruplar veya oluşumlar her daim dünya halkından daha çok bilgiye sahiptirler ve öyle de olmalıdırlar zaten. Her halükarda önemli bir gelişme, teşekkürler paylaşım için.

Arkadaşlar papazlardan bazıları yapılan bu toplantının sonucunda dünya dışı yaşamın keşfi konusunda giderek ümitsizliğe kapıldıklarını söylemişler. Bunlar şu an 400'e yakın büyük gezegen keşfedildiğini bilmiyorlar mı? Elbetteki biliyorlar! Peki neden bu şekilde beyanat veriyorlar bunu hiç düşündünüz mü? Benim tahminim gelişmeleri kamuoyunun sindirmesini bekliyorlar. Yani bazı şeyleri açıklamak için zamanın gelmesini bekliyorlar.

Daha önce de söyledim. Kanada eski Savunma Bakanı Birleşmiş Milletlerin uzaylılarla savaşa hazırlandığından bahsetti. Bu beyanat bile tek başına aslında çok önemlidir.

Ben sırf bu nedenle bile uzaylılardan geldiği söylenen bir takım sevgi mesajlarına kuşku ile bakıyorum. Size soruyorum: Siz onların yerinde olsanız ne yapardınız? İlgili ve yetkililerle mi temasa geçerdiniz yoksa kendisinden ve ailesinden başka hiç kimseyi etkileyemeyecek basit insanlarla mı?Haydi şimdi bu sorunun cevabını verin bakalım.

şuan biz onları yok etmek içinmi araştırıyoruz mantık olalım hayır  sadece devasal evrende yalnız olmadığımızı öğrenmek için araştırıyoruz onlarda aynı şekilde araştırıyorlardır tabikide herşeyi evreni çok iyi kavramış artık sadece amaçları evrende daha fazla yer kaplamak olan başka canlılarda var olabilir ama ben genelinin bizim gibi iyi düşündüğünde yanayım

 

'ukikar' bi nebze haklısın ama evrendeki her canlıda düşman değildir. sonucta bir kaç ırk var ama tabıkı biz kım dost kim düşman bilemeyiz. kaldıki eğer düşmanımız varsa ve eger bize saldıracak olsa bizim halimiz duman :) ama illaki bizden taraf dostlarda cıkacaktır. bu tarih boyuncada kendi içimzde hep bole olmamışmıdır. bir ittifak birde itilaf kesinlikle oluşur. bukadar ırktan bir dost da cıkar elbet.

     birde başka bir yöne çekmek istiyorum : kainatı yaradan mevlam herşeyi oranın şartlarına göre yaratmıştır. biz insan oğlu kuranda da gecer Allah ın en gözde ve itinayla yaratılmış kullarıyız.  eger burda kendilerince bir yaşam formu oluşturabileceklerine inansalarda coktaaan saldırırlardı bence. bu şeye benzer. Balık suda yaşar biz karada ve yer değiştiremeyiz .

 

divixser kardeşim haklısın bu canlıların hepsi düşman olamaz. Zaten benim söylemek istediğim şeyde şu: Bu canlılar arasından bize saldırmak isteyenler varsa da mutlaka diğer türleri ikna etmek için uğraşıyorlardır. Aynı Amerikanın Irağa saldırmadan önce B.M.'nin onayını almak için çabalamsı gibi. Ama nasıl Amerika tüm ülkelerin onayını almadan işgali başlattıysa bu yaratıklardan üstün olanı da aynı şeyi yapabilir. Tek gereken dünyada onların işine yarayacak malzemelerin olması.  Bence yakın zaman da sırf biz dünyayı kirletiyoruz diye bize saldırabilirler. Amaç her ne kadar çevreci gibi görünse'de gezegende kendi işlerine yarayacak maddeleri tüketmemizi önlemek olabilir.

bu benim düşüncem elbette. Umarım yanılıyorumdur. Şunu belirtmek isterim ki sırf sevginin üstünlüğünü yaymak gibi ulvi bir amaç için bile olsa birirlerine teknoloji aktarmak!!! Nedense pek inanasım gelmiyor. Umarım yanılıyorumdur...