Forum gönderileriniz artık Ufoloji.net anasayfasına yükseltiliyor!

Ufoloji Forum yayın hayatına başlamasından itibaren sizlerin de desteği ve özverisiyle büyük bir hızla gelişiyor, büyüyor. Bu süreç içinde gördük ki Forum kullanıcılarımız tarafından, en az bizim gönderilerimiz kadar haber değeri ve kalitesi taşıyan içerik gönderimleri yapılıyor. Bundan böyle yazım kalitesi ve içerik orjinalitesi bakımından yeterli bulduğumuz Forum gönderilerinizi anasayfamızda bulunan "Öne Çıkanlar" bölümüne yükselteceğiz.

Makalelerinizin daha çok okuyucu ve araştırmacıya ulaşması için "Öne Çıkanlar" bölümüne yükseltilmei büyük rol oynacaktır. 

 

Peki yazılarınızı "Öne Çıkanlar" bölümüne nasıl yükseltebilirsiniz? Editörlerimizin forum içeriklerinde dikkat edeceği başlıca hususlar şunlar olacak;

  • Yazım kalitesi ve sürükleyici okunurluk
  • Görsel öğelerle, anlaşılırlığı ve akılda kalıcılığı arttırması
  • Eğer bir haber ise daha önce yayınlanmamış veya yeni bir haber olması (Eğer daha önce Ufoloji.net'de bu konu paylaşılmışsa, sonradan gönderilen yazının daha detaylı anlatıma sahip olması durumunda bu madde geçersiz kalacaktır. )
  • Yazı boyutunun en az 10 satır olması
  • Yazı içeriğinde eğer mümkünse alakalı konulardaki diğer Ufoloji.net içeriklerine bağlantılar bulunması (Örneğin: İspanya'da yaşanan bir UFO gözleminin haberini yazarken daha önce Ufoloji.net'in herhangi bir bölümünde yayınlanmış diğer bir İspanya UFO gözlemine link verilebilir, bu kullanıcı deneyimini arttıracaktır.)
  • Sadece belli bir toplumsal kesimin inançları yönünde bilgi ve fikir/görüş verici olmaması
  • Din, ahlak, etnik veya sosyal milliyetçilik duygularını barındırmaması

Editörlerimiz "Öne Çıkanlar" bölümü içerin belirli periyodlarla içerik seçecekler. Eğer yeterli bulduğunuz bir içerik yazarsanız ve bu periyod son bulmadan derhal anasayfaya yükseltilmesini isterseniz, "İletişim" sayfamızdan yazınız için "derhal değerlendirme" talep ediniz.