ilk insan(lar)kimdi? evrim aldatma mı?

arkadaşlar bu konu hep tartışıldı tartışılmaya da devam edyor.benim fikrim din bilimle çelişmez.ama evrim teorisi sadece bir teori yani bilimsel kuram değil bir yaşam bçimidir.darwin teorisini ortaya attığında hristiyanlıktan soğuyorum demişti.yanibu teori yüzünden hristiyanlıktan çıktı.ama sonradan gelen darwini savunan bilim adamlrı evrim teorisinin dinle çatışmadığını söylediler.eğer öyle olsaydı darwin hristiyanlıktan vazgeçmezdi.

Evrim bilimsel bir gerçektir, bütün canlılar sürekli evrim geçiriyorlar.

 

Evrim şu ana kadar bizim bildiğimiz sahip olduğumuz bilimle inanabilirlik ölçülerinde bir gerçek,ama bunun(kendisinin) ne zaman evrim geçireceğide bilinemez şu andaki sahip olduklarımızla.Evren sürekli genişliyorsa bilim de ona paralel genişlemesi gerekiyor sanki..biz varkende böyle yok olduktan sonrada böyle olacak.

Ama öyle bir zaman dilimi varki insanın bu zaman dilimi içindeki halini biz evrim süreci olarak biliyoruz..bana kopyala yapıştır gibi bir çağrışımda yapmıyor değil...

select'e ekleme yapayım. Evrim için bilimsel kanıtlar bulunmuştur. Teori ile kuram bildiğim kadarıyla aynı şeydir. Bir teori karşıt fikirleriyle geçerlidir. Yani yanlışlanabildiği ölçüde bilimseldir. Bu nedenle yaratılış teorisi dediğimiz olay sadece bir inançtır. Tabi aynı şekilde uzaylıların insan evrimine karıştığı düşünceside öyledir. Yani sadece bir inançtır. Bilimsel gerçek değildir.

Evrende ve dünyada altın oran ve simetri diye bir gerçek var,mesela evrim simetri yapabilir mi
Yani örn.aynı oranda ve simetride iki kulak iki göz iki el vs gibi.
evrimin bu simetriyi yapabilmesi mümkün görülmüyor yani burada sanki evrimin mantığı yerine akıllı bir tasarımın mantığı var görülüyor.