NASA çalışanın olay iddiası

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) çalışanı Alan Stern, insanoğlunun neden hala dünyadışı bir medeniyet ile iletişime geçemediğine dair yeni bir teori ortaya attı.

American Astronomical Society’nin düzenlediği konferasta bir açıklama yapan Stern, bunun nedeni olarak uzaylıların tahmin ettiğimizin aksine sualtı bir medeniyet geliştirmiş olabileceği ihtimalinin latını çizdi.

Stern, dünyadışı canlıların galaksinin başka bölümlerinde, yaşadıkları gezegende bulunan okyanusların derinliklerinde bulunuyor olabilecekleri iddiasını ortaya attı.

Pek çok filme konu olan bu olayın neden henüz gerçekleşmediğini araştıran bilim insanları olası diğer senaryoları belirlemişti.​

 

Evrende gezegenimize benzeyen 40 milyar gezegen var. Ancak herhangi bir gelişmiş medeniyetin bizimle bağlantı kurması sandığımızdan daha uzun sürebilir.

  •  

Zira uzaylıların kullandığı dalgaların seyahat mesafesi sandığımızdan daha yavaş olabilir.

Ayrıca bu dalgalar bizim fark edemeyeceğimiz kompleks bir yapıya sahip olduğu için gözden kaçırıyor da olabiliriz.

 

Zira uzayı 1984'ten beri dinliyoruz ve bu teknolojimiz oldukça ilkel olabilir.

 

 

Ayrıca gezegenimizden 32 ışık yılı uzaklıktaki dalgalar henüz bize ulaşmış değil. Evrenin büyüklüğü göz önünde bulundurulduğunda bize doğru ilerleyen "ilk merhaba" mesajı hala yolda olabilir.

 

Bizim de uzaya 100 yıldan biraz fazla süredir dalga gönderdiğimizi düşünürsek bizim mesajımızın da hala bir medeniyete ulaşamadığını söylemek mümkün.

Uzaylılar neden bizimle iletişime geçmiyor NASA çalışanın olay iddiası

NASA'nın ‘New Horizons’ görevinde yer alan Alan Stern dünyadışı bir medeniyetle neden hala iletişim kuramadığımıza dair yeni bir teori ortaya attı. Stern'in bu teorisi olaya farklı bir boyut katacak.

En karamsar senaryoya göre, evrende başka yaşamlar arayan tek medeniyet biz olabiliriz.​

 

Ya da başka bir gezegendeki yaşam daha biz ulaşamadan kendisini yok etmiş olabilir. Gezegenimizin Soğuk Savaş yıllarında nükleer savaş tehdidi altında yaşadığını düşünürsek başka bir medeniyetin benzer bir sebepten yok olması da oldukça muhtemel.

 

 

En kötü senaryo ise Hollywood'un en çok işlediği konu olan gelişmiş bir medeniyetin evrendeki diğer uygarlıkları işgal ederek gelişimini sürdürmesi. Bu da bizimle bağlantıya geçmemelerini oldukça mantıklı hale getiriyor.

 

  •  
Ufoloji Forum: 

Eskiden kıyamet hemen hemen hergün yeni bir ufo olayı olurdu.uzun zamandır nasa dan ve ufo olaylarından yeni ve ilginç bir haber yok.
Ufo gözlemcilerinden de tık yok.ufo uzay forumlarından da yine ses seda yok.Adeta uzay evren unutuldu sanki,herkes sessizliğe bürünmüş bekliyor. Sadece burası değil bütün forumlar platformlar araştırma kurumları hep aynı.
Herkes derin bir uykuda gibi,paylaşım yapacak hiç bir yerden bir tane bilgi mevzu vs yok.

Son zamanlarda bilimsel konular popülaritelerini biraz kaybetmiş gibi görünüyor,sanki bilimselliğin yanında metafizik ve parapsikoloji de bizde burdayız der gibi.Yani insanlar bilimin yanında ruhsal durumlarını da ön plana çıkartmak istiyor.
Hani bir hareket bir eylem bilimsel ve matematiksel bir düşünce yaşanırken acaba bu böylemi diye de düşünüyor insanlar ve dolayısı ile de bilimselliğin yanında metafizik düşünceler de devreye alınmaya ihtiyaç duyuluyor.
Sanırım bilim yeterli olmuyor gibi 7ve insanlar olayları daha farklı şekilde algılamak istiyor.
Bundan dolayı da örn.uzay ufo vs konuları bilimsel düşünceler doğrultusunda biraz pasif kalmış olabilir,yani bir tür bıkkınlık gibi de algılanabilir.

Hani çok daha değişik farklı bir olayın gerçekleşmesi ve bu olayın gerçekleşme şeklinin de mucizevi olması bekleniyor gibi.Durup dururken örn.gökten bir ışığın dünyaya gelmesi ya da denizin yarılması gibi vs.insanlar bir çok konuda öğreneceğini öğrenmiş göreceğini görmüş olarak bakıyorlar kendilerine ve bu durum da insanların çok daha farklı beklentiler içinde olduklarını gösteriyor.Nasa da yapacağımız bir şey kalmadı der gibi bir tavır içinde görünüyor.
Artık karşımıza bir uzaylı çıkarsa bakar inceleriz diye düşünülüp marsta kameraların bir uzaylı yakalamasını bekleyeceğiz diye bir ortak düşünce olduğu görülüyor.

Bunun için parapsikoloji ve metafizik düşüncenin otomatikman devreye girdiğini söyleyebiliriz...